Як підібрати ключові слова в Google і Яндекс

  1. ЩО ТАКЕ КЛЮЧОВЕ СЛОВО АБО КЛЮЧОВЕ ЗАПИТ?
  2. ПІДБІР КЛЮЧОВИХ СЛІВ НА ЯНДЕКС
  3. ПІДБІР КЛЮЧОВИХ СЛІВ В GOOGLE
  4. ПАРАМЕТРИ ПОШУКУ:
  5. ДЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ КЛЮЧОВІ СЛОВА?

Є кілька способів привернути відвідувачів в свій магазин. І один з них - отримання трафіку з пошукових систем, таких як Google і Яндекс. У цій статті я розповім вам як підібрати ключові слова за допомогою Google Keyword Planner і Яндекс Вордстат.

Незалежно від того, яку площадку для продажу своїх виробів ви вибрали, якщо ви продаєте в інтернеті, вам не уникнути роботи з ключовими словами.

ЩО ТАКЕ КЛЮЧОВЕ СЛОВО АБО КЛЮЧОВЕ ЗАПИТ?

Для продуктивної роботи з ключовими словами вам спершу потрібно визначити свою цільову аудиторію , Так як пошук ключових слів залежить також від географії і демографії вашого ідеального клієнта.

ПІДБІР КЛЮЧОВИХ СЛІВ НА ЯНДЕКС

У нашому випадку необхідно підбирати ключові слова під кожен свій товар, кожен виріб. Наприклад, ви продаєте в'язаний плед спицями. Зараз я на прикладі покажу як це робиться. Спочатку ми попрацюємо з підбором ключових слів для російськомовної аудиторії, використовуючи Яндекс вордстат.

Отже, приклад. перейдіть по засланні і ведіть в поле «в'язаний плед спицями». Тут у нас є можливість вибрати кілька варіантів переглядів даних:

Тут у нас є можливість вибрати кілька варіантів переглядів даних:

За словами - кількість запитів по заданому ключовому запиту за місяць. На даний момент це 2336 разів. Тут же можна побачити варіанти ключових слів і їх кількість переглядів. Чим вище кількість переглядів, тим актуальніше цей запит.

Чим вище кількість переглядів, тим актуальніше цей запит

По регіонах - в якому регіоні (країні) найчастіше шукають ваш в'язаний спицями плед. Більшу частину запитів займає Євразія, а саме Росія - 1941, трохи Україна - 243 і Білорусь зовсім мало - 76 запитів. І тут же можна побачити окремі регіони і міста.

І тут же можна побачити окремі регіони і міста

Історія запитів (в цілому по місяцях або потижнево) - тут можна побачити актуальність вашого продукту (в даному випадку в'язаний плед), з квітня по серпень він не так потрібен, як в інші холодні місяці року.

Натиснувши на «Всі регіони» праворуч під полем введення запиту, можна вибрати для себе окремий регіон або країну, щоб побачити скільки разів люди шукали ваш плед.

На прикладі я показала як вибирати для себе більш часті запити. Ви можете погратися з ключовим запитом, додаючи нові слова або прибираючи зайві. Наприклад, «червоний в'язаний плед», «товстий в'язаний плед», «в'язаний плед дитячий» і так далі.

Вибираючи для себе найоптимальніші високочастотні запити (які найчастіше шукають), зручно їх вводити в таблицю Excel, так вони завжди будуть у вас під рукою і їх можна розбивати по групах.

Ключові слова бувають високочастотними (ВЧ), середньочастотними (СЧ) і низькочастотними (НЧ).

З високочастотними словами працювати не так просто, як може здатися. Як ви бачили вище на рис.1, в'язаний плед люди шукали 2336 раз. Це небагато, але й немало, бувають запити і по 100000 в місяць. Як ви вже, напевно, здогадалися, конкуренція за цими запитами найвища.

Середньочастотні запити - їх вже на порядок менше, ніж ВЧ, і з ними працювати вже легше тим, що вибитися в перші позиції пошуку не так складно.

Низькочастотні запити - це ті слова і словосполучення, які рідко застосовують для пошуку. Або ж якщо у вас рідкісний продукт, то по цих запитах ви будете в ТОПі пошуку.

ПІДБІР КЛЮЧОВИХ СЛІВ В GOOGLE

Перейдемо на інший сервіс пошуку ключових слів - Google Keyword Planner . Мені цей сервіс найбільше подобається, так як він видає всілякі варіанти настройки пошуку потрібних слів і різні їх варіанти, розбиті по групах.

Перейдіть по посиланню вище і авторизуйтесь. Якщо у вас немає облікового запису в Google, для роботи з Keyword Planner вам доведеться зареєструватися в Google.

Після авторизації ви потрапите на приблизно таку сторінку (у верхній частині екрану потрібно перейти в Інструменти, якщо не перейшли відразу):

Тут ви можете почати пошук ключових слів по фразі, сайту або категорії, подивитися статистику запитів і трендів або почати шукати ключові слова на основі існуючих списків.

Зараз пропоную скористатися першим пунктом - «Пошук ключових слів по фразі, сайту або категорії». Натискайте на цю фразу і вам відкриється віконце з настройками:

Натискайте на цю фразу і вам відкриється віконце з настройками:

Ваш продукт або послуга: введіть назву вашого продукту (наприклад той же «в'язаний плед»).

Цільова сторінка: тут ви можете ввести посилання конкретного сайту, щоб подивитися як схожі товари шукають на цьому сайті (якщо ви продаєте на Etsy, то введіть посилання головної сторінки цього сайту). Ви можете залишити це поле порожнім і подивитися як шукають ваш в'язаний плед у всьому інтернеті, не тільки на Etsy.

Категорія товарів: тут ви можете вибрати категорію, до якої належить ваш товар. У кожній категорії є підкатегорії. Якщо ми вже почали працювати з в'язаним пледом, то виберемо для цього прикладу категорію «для будинку й саду» і підкатегорію «Постільна білизна» і ще одну під-підкатегорію «Ковдри і покривала». Можна зупинитися і на «постільній білизні». Це поле можна залишити порожнім, якщо хочете побачити повну картину вашого пледа.

Орієнтування: тут ви повинні вказати, яка аудиторія вас цікавить, чиї запити ви хочете вивчити (країна, мова).

Наступне поле з вибором пошукової системи краще вибрати Google і пошукові партнери, таким чином видача ключових слів буде ширше.

Мінус-слова: слова, які ви хочете виключити з пошуку, які вас не цікавлять. Наприклад, ви в'яжете плед спицями, а не гачком. Тому слово «гачок» або «гачком» потрібно виключити.

Діапазон дат: тут ви вибираєте для себе зручний діапазон. Наприклад, ваш плед більш актуальне в холодні місяці, тому і діапазон дат вибираєте відповідно, коли цей плед найчастіше шукають.

ПАРАМЕТРИ ПОШУКУ:

Фільтри ключових слів: цей блок використовується для настройки контекстної реклами. Але в самому низу випадає міні-віконця ви можете помітити рівень конкуренції. Якщо вибрати високий рівень конкуренції, то Google запропонує вам пошукові запити з величезною кількістю пропозицій, тобто для вас там буде висока конкуренція. При виборі низької конкуренції, система видасть вам пошукові запити, за якими в мережі мало пропозицій і велика ймовірність потрапити на очі вашої аудиторії.

Варіанти ключових слів: тут все інтуїтивно зрозуміло. Зазвичай я вимикаю тільки «Показати варіанти тільки для дорослих». З цими настройками можна погратися в процесі.

Усе! Натискаємо «Отримати варіанти» і отримуємо таку картину:

У верхній частині екрана ви бачите свій пошуковий запит (назва продукту) і обрану категорію. У лівій частині екрана всі параметри, які ви вибирали (їх можна міняти, не залишаючи цієї сторінки). А в центрі ви бачите отримані результати.

Спочатку на очі потрапляє графік динаміки пошукових запитів того ключового слова, яке ви ввели. Тут ви знову можете помітити, що влітку в'язані пледи не так актуальні, як в жовтні і листопаді (найбільше запитів).

Нижче Google пропонує вам варіанти груп ключових запитів з різним рівнем конкуренції. Кожна з груп містить якусь кількість ключових слів (це кількість зазначено в дужках поруч з назвою). Ви можете натиснути на назву групи (синє назва - активне посилання) і подивитися детальніше.

Наприклад, на малюнку вище ви бачите групи слів, які вже вам не цікаві ( «флісовий», можливо, «покривало»).

Відкриваєте цікаву для вас групу і починаєте вибирати для себе відповідні слова. Наприклад, група «в'язання».

Тут ви бачите 5 варіантів ключових запитів, і найперший «в'язані пледи». Вам підходить це? Підходить! Навпаки цього слова праворуч в цій же таблиці ви бачите стрілочки «Додати до плану». У правій сторінці екрану ви будете бачити всі дані про свій план. Щоб повернутися на попередню сторінку, просто натисніть стрілочку «назад».

Коли ви вибрали всі ваші ключові слова, натисніть на кнопку «Завантажити» (над таблицею праворуч). У вас з'явиться віконце, де ви відзначаєте «Зберегти в Excel» або / і зберегти на Google Диску. Збережіть файл на своєму комп'ютері.

Подібні добірки ключових слів ви можете робити для різних груп товарів, по різних регіонах, на різних мовах (у кого мультимовні магазини). Для цього вам потрібно лише міняти критерії пошуку в правій частині екрана.

ДЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ КЛЮЧОВІ СЛОВА?

Для ефективності просування ваших виробів в пошуку, ключові слова потрібно використовувати в назві і описі товару . І, звичайно ж, в самому списку ключових слів.

Для кого-то це може бути нудним і нецікавим процесом. Але пам'ятайте, що запорука успішного handmade бізнесу лежить в праці не тільки над своїми виробами, а й у постійній роботі над просуванням свого товару в інтернеті.

Бажаю вам плідної творчо-аналітичної роботи! 🙂

Якщо стаття була для вас корисною і цікавою, поділіться нею з іншими

ЩО ТАКЕ КЛЮЧОВЕ СЛОВО АБО КЛЮЧОВЕ ЗАПИТ?
ЩО ТАКЕ КЛЮЧОВЕ СЛОВО АБО КЛЮЧОВЕ ЗАПИТ?
Вам підходить це?
ДЕ ВИКОРИСТОВУВАТИ КЛЮЧОВІ СЛОВА?