Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

Copywriting od A do Z: wszystko, co musisz wiedzieć i móc pracować jako copywriter. Część 1

 1. Copywriting: wszystko, co musisz wiedzieć o tym.
 2. Copywriting można podzielić na podtypy:
 3. Ok, chcę być copywriterem. Od czego zacząć?
 4. Ok, wybieram wymianę.

Unikalna zawartość witryny jest praktycznie głównym składnikiem każdego zasobu wysokiej jakości. Przydatne materiały i wyczerpujące informacje - co użytkownik w zasadzie przychodzi na stronę. Niezależnie od tego, czy są to informacje o firmie, najnowsze wiadomości, czy powiadomienia o nadchodzących wydarzeniach i promocjach, czy dodatkowe źródło komunikacji. To artykuły i teksty, które wypełniają wszystkie strony i sekcje, które ożywiają stronę, nadają sens jej tworzeniu, wspierają rozwój i przyczyniają się do promocji. I jest niewidzialny wojownik - copywriter stojący za tym „Creation of the World” w mini-formacie.

Copywriting: wszystko, co musisz wiedzieć o tym.

Na początek spójrzmy na samo określenie. Tak więc copywriting (lub prawa autorskie) pochodzi z języka angielskiego. „Copywriting” i dosłownie przetłumaczone jako „pisanie tekstu”. Głównym celem jest stworzenie i umieszczenie unikalnego materiału tekstowego. Wszystko byłoby bardzo proste i trywialne, gdyby nie globalne rozprzestrzenianie się tego zjawiska.

Jako zawód, copywriting narodził się bardzo długo, nawet przed tym w Internecie. Hasła reklamowe, prezentacje, teksty motywacyjne, które zachęcają do zakupu towarów, zawsze były motorem handlu, by tak rzec, i były przyczyną tworzenia efektu potrzeby produktu (czasami nawet wyimaginowanego). Za pomocą tego słowa naprawdę możesz manipulować masami, świadomością i działaniami w końcu. Gdy Internet stał się dostępny dla wszystkich, copywriting zaczął przechodzić transformację, zdobywając nowe funkcje i rozszerzając zakres usług. Teraz koncepcja ta obejmuje pisanie artykułów prasowych, wypełnianie stron docelowych, opis towarów w katalogach oraz krótkie recenzje wydarzenia lub produktu, a także wiele innych „i”. Jednocześnie może istnieć absolutnie każdy cel: od zwykłego informowania, po tworzenie niezbędnego obrazu lub dokonywanie sprzedaży.

Copywriting można podzielić na podtypy:

 • Przepisywanie (przepisywanie) - prezentacja cudzego tekstu na swój sposób, przepisywanie z dodaniem jego notatek. Z reguły źródłem jest jedno. Pozostaje ogólna idea, może także struktura; wyjątkowość na wyjściu nie zawsze osiąga 100%. Ale dążenie do tego jest konieczne.
 • Tekst promocyjny. Inspirujący, motywujący artykuł, dzwonienie i dysponowanie, aby kupić, zadzwoń, zostaw kontakty, itp.
 • Prawo autorskie SEO. Główną różnicą jest obecność w tekście słów kluczowych i zapytań promujących promocję witryny. Unikalna zawartość witryny jest praktycznie głównym składnikiem każdego zasobu wysokiej jakości

Warunki odniesienia copywriter

Copywriter - twórca materiału tekstowego, jeśli w ogóle. Po prostu musi umieć czytać, umieć jasno i celowo wyrażać swoje myśli w zwięzły sposób, mieć atrakcyjny styl. I nie zraniłoby go posiadanie umiejętności arsenału umiejętności przekazywania informacji w języku zrozumiałym dla każdej publiczności. Oznacza to, że copywriter musi wyraźnie zrozumieć różnicę i zrozumieć, do kogo pisze. Artykuły adresowane do młodych matek będą się bardzo różnić stylem, językiem i słowami od tych, które są przeznaczone dla najwyższego kierownictwa firmy lub przedsiębiorców.

Możesz tworzyć teksty sprzedaży lub informacje, w zależności od życzeń klienta i ostatecznego celu. Aby uniknąć nieporozumień i pominięć u klienta, pożądane jest, aby początkowo spędzić trochę czasu na tworzeniu TOR, określając tam wszystkie kryteria oceny, niuanse i wymagania.

Dowiedzieliśmy się, że copywriter jest autorem tekstów. Ale przecież wszyscy, którzy nauczyli się przynajmniej jednego roku w szkole, mogą pisać. Okazuje się, że każdy może myśleć o sobie jako o dobrym copywriterze? Można myśleć, ale w rzeczywistości oczywiście nie. Zobaczmy, co jeszcze jest w obowiązkach tego zawodu.

 • Przepisywanie Nie zawsze trzeba pisać artykuł na bieżąco. Czasami istnieją zadania polegające na przepracowaniu już istniejących, przenoszeniu struktury i znaczenia, ale wyjątkowe.
 • Edycja Wykonując funkcje edytora, twórca artykułu powinien niestrudzenie podążać za logicznym łańcuchem narracji, stylem wypowiedzi, adekwatnością użycia terminów i jednostek frazeologicznych.
 • Korekta. Ściśle bdim za umiejętność czytania i pisania. Brak błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Aby to zrobić, czytamy w procesie i ponownie czytamy na końcu artykułu więcej niż raz.
 • Tworzenie haseł, wabienie nagłówków. W przypadku gdy copywriter pracuje nad tekstem reklamowym, musi zwrócić szczególną uwagę na wymyślanie chwytliwego tytułu. Jak wiadomo, do 80% z nich decyduje, czy przygotowany materiał zostanie w ogóle odczytany.

  Wymyślenie dobrego hasła nie jest łatwe i jest bardzo odpowiedzialne, ponieważ w rzeczywistości jest to wizytówka firmy. Czas i energia zabierają dużo czasu, więc ten rodzaj pracy musi być opłacany osobno.

 • Wyszukaj / utwórz zdjęcia. Często copywriter musi animować swoje artykuły tematycznymi obrazami, aby uzyskać przejrzystość i łatwiejsze postrzeganie. W tym przypadku wyjątkowość zdjęcia ma tę samą wartość, co wyjątkowość całego tekstu. Podstawowa znajomość programów i edytorów graficznych stanowi integralną część pracy.
 • Tekst. Tylko „copywriter”, który pierwszy otworzył Słowo, może pozwolić sobie na stworzenie solidnego płótna. Jest to brak szacunku zarówno dla klienta, jak i dla czytelnika. Normalny (nawet dobry) specjalista wie, że akapity, nagłówki, podtytuły, listy muszą znajdować się w każdym tekście.
 • Optymalizacja SEO. Bez obecności słów kluczowych w artykule nie jest konieczne. W tym przypadku nałożono specjalny wymóg na adekwatność wprowadzonego klucza.

Przykład z jednego bardzo znanego portalu do oglądania filmów, gdzie najwyraźniej sam mistrz Yoda pracował jako copywriter.

Ok, chcę być copywriterem. Od czego zacząć?

Stojąc na brzegu, spieszymy się, aby zadowolić was, naszych ambitnych przyjaciół, copywriter, ogólnie, każdy może się stać. Z wysokim poziomem umiejętności czytania, nie leniwym, aby uczyć się, doskonalić i rozwijać, z dobrą erudycją i elastycznym umysłem, punktualnym, odpowiedzialnym i zebranym. Ale ten zawód nie wymaga specjalnego wykształcenia, nie.

Aby zrozumieć, czy możesz uczynić z ciebie godnego specjalistę, możesz to zrobić tylko w jeden sposób - spróbuj pracować. Nie możesz napisać ani jednego artykułu i poddać się. Ten obszar działalności wymaga samodyscypliny i konsekwencji. A biorąc pod uwagę, że wielu copywriterów jest również zaangażowanych w freelancing, staje się jasne, że tak nie jest. Przy okazji, o freelancingu. Wymiana copywritingowa jest jedną z najtańszych ścieżek rozwoju.

Początkujący, poszukaj pracy na zdalnej stronie na specjalnych stronach lub zarejestruj się na wymianie treści. Jakie są różnice?

Praca zdalna: zapłać więcej; nie fakt, że nie jesteś rzucony i naprawdę zapłacony; tematy zleceń z reguły będą takie same (mogą być nudne).

Wymiana zewnętrzna: płatność jest gwarantowana; Możesz wybrać, z którym tematem się skontaktować, jaką kolejność podjąć do pracy; początkujący będzie musiał najpierw zaorać za grosza, zdobywając reputację i portfolio; po pewnym czasie może to doprowadzić do spotkania „swojego” klienta, który zmieni się w sprawdzoną stałą.

Ok, wybieram wymianę.

Dobra robota. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Poszukaj zamówienia.

Zasoby dla freelancerów, może setki, ale sprawdzone, niezawodne, popularne - tylko dziesiątki. Dlaczego potrzebujesz więcej? Zobaczmy więc, co oferuje globalna sieć.

Wymień zawartość №1. ADVEGO, użytkownicy - ponad 2,5 miliona

Profesjonaliści są uważani za najwygodniejszych i najlepszych, ale roboty wyszukujące z profesjonalistami nie zgadzają się z czymś.

Wymiana istnieje od ponad 10 lat, zyskała już popularność, uzyskała odpowiedni wizerunek i dlatego ma prawo być dość kapryśna. Jest to trudne dla początkujących. Jeśli są gotowe artykuły na sprzedaż, należy je opublikować, ale najpierw przejść rygorystyczny test wyjątkowości. Program Antiplagiat w Advego jest uważany za jeden z najbardziej rygorystycznych, ale najlepszych.

Cena za prawa autorskie zaczyna się od 0,35 USD na 1000 znaków; przepisać - od 0,20 cu na 1000 znaków. Możliwe jest również uwzględnienie tłumaczenia tekstów (od 0.35 cu), marketingu wirusowego, publikowania w mediach społecznościowych. sieci.

Wymiana copywriting numer 2. ETXT, użytkownicy - około 1,5 miliona

Nowo przybyli są tutaj mile widziani, nie stawiają specjalnych wymagań, klienci hojnie rozdają zamówienia i pozytywnie oceniają wykonaną pracę. Po prostu przygotuj się na fakt, że 5p. / 1000 znaków jest dość zwykłym porządkiem. Nie oburzaj się, gdy widzisz ceny. Tak, niestety, tak uzyskuje się ocenę ETXT. Ale w procesie opanowywania zasobów istnieje szansa, aby przekręcić się, przebić się do ludzi i znaleźć stałych klientów, którzy nie będą skąpić na płaceniu za naprawdę wysokiej jakości teksty.

Wymiana copywriting numer 3. TEKST

Jest wiele zadań, tematy są bardzo zróżnicowane. Istnieje również doskonały Antiplagiator, który pozwala dowiedzieć się nie tylko o procentowej wyjątkowości, ale także o wodzie, sprawdzić pisownię i przeprowadzić seo-analizę tekstu.

Wymiana copywriting №4. Potwór treści

Wyróżnia się tym, że nie pozwoli tak łatwo ustawić żagla. Najpierw musisz wykonać test umiejętności czytania i pisania. Niepowodzenie - przyjdź za miesiąc. Autorzy, jak rozumiesz, są ściśle wybierani. Słabe i brzydkie są wrzucane w otchłań niepewności i samobiczowania. Ale kursy copywritingu SEO są darmowe. Koszt pracy jest średni: od 30R. dla bystrego znaku i szczęścia.

Wymiana copywriting №5. TextSale

Jako sklep artykułów, być może najbardziej obszerna strona. Oznacza to, że możesz tu przyjechać i bez większego zamieszania nad oceną wystawić gotowe teksty na sprzedaż. Sam ustalasz cenę: za 1000 znaków lub za cały artykuł naraz.

Wymiana copywriting numer 6. Praca-zilla

Średni koszt realizacji zamówienia jest tu wyższy niż na innych stronach - od 50 pensów. Tematy pracy są bardzo różne, specjalne wymagania nie są zauważane podczas rejestracji.

Należy jednak pamiętać, że każda wymiana ma własny system kar, nagród i podwyżek ocen. Administratorzy też wszędzie. I stosunek do użytkowników. Gdzieś klient - król i bóg, gdzieś gorliwiej chroni prawa wykonawcy. W każdym razie ochrona funduszy wszędzie na tym samym wysokim poziomie.

Jeśli jesteś początkującym, to na giełdzie to miejsce, aby zdobyć doświadczenie. Wypełnij swoją rękę, aby powiedzieć, popraw swoje umiejętności pisania, uzupełnij swoje portfolio.

Tak więc przy wyborze giełdy zdecydowano, co dalej?

Rejestrujesz się na stronie, zaczynasz szukać pracy. Prosty interfejs jest obecny na prawie każdym zasobie, łatwo to zrozumieć. Kryteria wyboru mogą być filtrowane: przepisywanie / prawo autorskie, temat, płatność dla posiadacza, poziom artysty. Ale, jak ostrzegaliśmy, zamówienia bez wynagrodzenia są niedostępne dla nowicjusza. I możesz pływać w dziedzinie praw autorskich od lat, ale po zarejestrowaniu się na stronie po raz pierwszy stajesz się niedoświadczonym przybyszem, który musi być cierpliwy i udowodnić swoją przydatność zawodową. Jednak po zdobyciu reputacji będziesz zarośnięty recenzjami i portfelem ukończonych prac, a wtedy nie pozostaniesz bez zamówień.

Wykonuj zadania.

Jest zakończona, z kilku aplikacji, które wybrałeś jako wykonawca. Dostań się do pracy. Terminy, minimalne wymagania i życzenia (dotyczące unikalności, stylu narracji itp.), Ilości tekstów są zawsze podawane na giełdach. Jeśli nie masz pewności, skontaktuj się bezpośrednio z klientem za pomocą pytania. Jeśli nie masz czasu na dostarczenie materiału na czas, jest ZŁY, ale skontaktuj się bezpośrednio z klientem! Odpowiedni klienci spotkają się (jeśli powód jest ważny) i przedłuży to czas. Jeśli nie masz czasu z powodu własnego zaniedbania, cóż, to całkiem uczciwe, aby uzyskać negatywną recenzję i plamę w karmie.

W trakcie pisania monitoruj zgodność artykułu TK. Niektórzy klienci chcą, aby klucze były w określonym akapicie lub pewnej liczbie podpozycji. Nie spełniają ich warunków, pozostaną bez zasłużonej oceny. Na giełdzie klient - sir.

Przekaż projekt.

Napisałem, sprawdziłem błędy, jestem pewien, że spełniłem wszystkie niuanse w czasie, przystojni. Zanim oddasz gotowy tekst, sprawdź go pod kątem wyjątkowości, nudności, obecności wody. Wiele giełd ma własne systemy weryfikacji, ale wielu klientów wymaga dodatkowego tekstu na stronach advego lub text.ru.

Praca została zaakceptowana - pieniądze na koncie spadły, urashki! Również ocena wzrośnie. Również przegląd może być zachwalający. Plus do ChSV, wiesz jak fajny jesteś i że copywriting jest naprawdę twój. Gratulacje! Nadszedł więc czas, aby podbić nowe szczyty, odkryć nowe możliwości i awansować w nowych obszarach sztuki autorskiej. Jaki rodzaj? Zostało to szczegółowo wyjaśnione w drugiej części artykułu. Uważaj na kontynuacja !

Od czego zacząć?
Okazuje się, że każdy może myśleć o sobie jako o dobrym copywriterze?
Od czego zacząć?
Jakie są różnice?
Dlaczego potrzebujesz więcej?
Tak więc przy wyborze giełdy zdecydowano, co dalej?
Jaki rodzaj?