Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

Czym jest Optymalizacja witryny? SEO, szybkość witryny i kwestie związane z UX

 1. 1. Pozycjonowanie (SEO)
 2. Zawartość strony internetowej
 3. Optymalizacja na stronie
 4. Spinki do mankietów
 5. 2. Optymalizacja wydajności technicznej
 6. Optymalizacja prędkości witryny
 7. Wyświetl na telefonach komórkowych i tabletach
 8. Błędy stron i wydajność hostingu
 9. 3. Optymalizacja konwersji i doświadczenia użytkownika

Jeśli prowadzisz witrynę, będziesz wiedział, jak ważne jest, aby witryna była zoptymalizowana pod kątem przyciągania ruchu i generowania sprzedaży (lub potencjalnych klientów) dzięki dobremu współczynnikowi konwersji.

Ale co tak naprawdę rozumiemy przez optymalizację strony?

Definicja: Optymalizacja witryny obejmuje wszystkie techniki techniczne i marketingowe wykorzystywane do pozyskiwania ruchu, angażowania odwiedzających, a następnie przekształcania ich w potencjalnych lub kupujących za pomocą jasno określonej metody, która spełnia wiele wcześniej określonych celów.

Poza tą definicją trudno jest odróżnić różne części składowe optymalizacji witryny - jest ich tak wiele.

W rzeczywistości temat jest tak obszerny, że obejmuje kilka zawodów i umiejętności potrzebnych do przyjęcia wszystkich optymalizacji strony i działań naprawczych.

Od projektu do rozwoju i od szybkości wyświetlania do SEO, przeprowadzamy Cię przez podstawy optymalizacji strony internetowej z trzystopniowym podejściem .

1. Pozycjonowanie (SEO)

Pozycjonowanie (SEO)

SEO to dyscyplina marketingu cyfrowego, która obejmuje poddziałania związane z tworzeniem treści strony internetowej na podstawie słów kluczowych z wyprzedzeniem w wybranej wyszukiwarce.

W Stanach Zjednoczonych i Europie zdecydowana większość SEO koncentruje się na Google: Yahoo i jego konkurenci tak naprawdę nigdy nie zdołali wejść na rynki.

A „Google” oznacza „algorytmy”: kalifornijska firma często aktualizuje algorytmy, na których opierają się „prawa”, które określają, czy Twoja firma może zwiększyć swój ranking, używając tego lub innego słowa kluczowego.

Chociaż istnieje wiele mitów na temat SEO , pamiętaj, że era, w której ludzie kupowaliby linki o niskim autorytecie luzem, dobiegła końca: Google obecnie penalizuje strony internetowe, które mają linki zewnętrzne, które nie mają związku z ich witrynami.

W 2018 r. SEO opiera się na 3 podstawowych filarach, które pozwolą Ci zwiększyć pozycję w rankingu.

Zawartość strony internetowej

Treść Twojej witryny jest tym, co napędza Twój ranking: to właśnie Google „indeksuje” Twoją witrynę i analizuje treść w celu wyświetlenia wyników w swojej wyszukiwarce.

Więcej niż tylko wypełnianie witryny, tworzenie wysokiej jakości treści i zasobów pozwala zaangażować odwiedzających i sprzedawać produkty i rozwiązania : wraz z designem jest to najważniejszy aspekt Twojej witryny.

Oczywiście zawartość Twojej witryny może być prezentowana w różnych formach (pisemnych, wizualnych i wideo) i zawiera słowa kluczowe, których chcesz użyć do kierowania rankingiem.

Wreszcie, jakość treści koniecznie nadaje się do dzielenia: gdy Twoje treści są udostępniane, Google interpretuje je jako pozytywny znak.

Optymalizacja na stronie

W SEO optymalizacja na stronie obejmuje wszystkie aspekty techniczne potrzebne do rankingu w Google.

Przechodzenie do podstaw:

 • Twoje tagi muszą być spójne i muszą zawierać docelowe słowa kluczowe.
 • Twoja witryna musi być ładowana szybko.
 • Twoja witryna musi być responsywna.
 • Twoja witryna musi być HTTP Secure (HTTPS).
 • Twoja architektura witryny musi być spójna i zorganizowana.

Spinki do mankietów

To staje się coraz mniej prawdziwe, ale łączy paliwa SEO . W dość intuicyjny sposób Google traktuje to jako pozytywny znak, gdy kilka witryn połączonych z Twoim punktem biznesowym wskazuje na Twoją witrynę za pomocą zewnętrznego linku.

Gdy udostępniasz zawartość lub użytkownicy udostępniają twoją witrynę, zwiększasz prawdopodobieństwo, że witryna będzie udostępniać informacje lub mówić o tobie: dlatego tworzysz linki zewnętrzne organicznie.

2. Optymalizacja wydajności technicznej

Optymalizacja wydajności technicznej

Wydajność techniczna jest sterownikiem Twojej witryny; od tego zależy łatwość, z jaką odwiedzający będą mogli odwiedzać Twoją witrynę i wchodzić z nią w interakcję: jest to zatem kluczowy aspekt optymalizacji witryny.

Uzupełniając SEO, optymalizacja techniczna określa również czynniki wydajności, które będą miały wpływ na ranking Google w Twojej witrynie.

Aby przejść od razu do punktu i zaoszczędzić czas, podzieliliśmy tę sekcję na trzy:

Optymalizacja prędkości witryny

Szybkość witryny jest jednym z najbardziej krytycznych wskaźników wydajności : szacuje się, że ryzykujesz utratę ruchu, gdy załadowanie witryny trwa ponad 2,5-3 sekundy, a wskaźnik rezygnacji wzrasta po 5 sekundach.

Witrynę można spowolnić z wielu powodów. Istnieje jednak kilka (fantastycznych) narzędzi, które pozwolą ci szybko ocenić sytuację:

Zwiększając prędkość, eliminujesz zaniechania spowodowane powolnym ładowaniem, a także pomagają poprawić SEO.

Jako przykład, BBC obliczyło, że traci 10% ruchu na każdą dodatkową sekundę, którą zajęło jego strony ( patrz badanie ).

Wyświetl na telefonach komórkowych i tabletach

W 2018 r. 52% globalnego ruchu generowane jest przez telefony komórkowe , w których przeglądanie stron internetowych znacznie się poprawiło w ciągu ostatnich pięciu lat. W przypadku niektórych sektorów (w tym zakupów) odsetek ruchu mobilnego może być jeszcze wyższy, wzrastając do 70–80% w przypadku niektórych witryn.

Biorąc pod uwagę wysoki wskaźnik przeglądania stron internetowych w sieciach komórkowych, konieczne jest zoptymalizowanie witryny (lub „responsywnej”) do wyświetlania na telefonach komórkowych i tabletach.

Jeśli budujesz strony docelowe, pamiętaj, że są różne konstruktory stron docelowych które oferują w 100% responsywne szablony: dobry sposób na zaoszczędzenie czasu podczas tworzenia stron.

Dlatego upewnienie się, że witryna jest responsywna, oznacza budowanie strony tak, aby wyświetlana treść dostosowywała się do rozmiaru okna wyświetlania, z którego korzysta użytkownik.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz Google przewodnik po tworzeniu adaptacyjnych stron internetowych.

Błędy stron i wydajność hostingu

Błędy ładowania: wszyscy ich doświadczyliśmy. Przyjmują one postać protokołu HTTP zaczynającego się od 4XX lub 5XX. Najczęstsze to:

 • 404 Nie Znaleziono)
 • 403 (zabronione)
 • 401 (nieautoryzowany)
 • 400 (złe żądanie)
 • 500 wewnętrzny błąd serwera)

Problem z błędami stron polega na tym, że odwiedzający je użytkownicy często sygnalizują zakończenie wizyty. Korzystając z robota, możesz zidentyfikować błędy strony w swojej witrynie, abyś mógł przekierować użytkowników do przydatnych zasobów . Narzędzia takie jak Krzycząca Żaba lub Botify może ci w tym pomóc.

Jeśli to nie twoja witryna powoduje problemy z wydajnością, przyczyną może być host: firma, która udostępnia dane witryny, ładowane przez użytkowników odwiedzających witrynę.

Istnieją dwa sposoby rozwiązania tego problemu:

 • Zmień subskrypcję hostingu (jeśli ruch przekracza limity zawarte w pakiecie).
 • Zmień dostawcę usług hostingowych (jeśli korzystasz z gorszego taniego rozwiązania).

3. Optymalizacja konwersji i doświadczenia użytkownika

Optymalizacja konwersji i doświadczenia użytkownika

Optymalizacja współczynników konwersji obejmuje wszystko, co robisz, aby zapewnić odwiedzającym Twoją witrynę lepsze wrażenia podczas przeglądania i interakcji: jest to kluczowy aspekt każdej witryny e-commerce .

Jeśli poprawisz komfort użytkowania, w naturalny sposób poprawisz współczynnik konwersji witryny: użytkownicy są szybciej uspokajani i lepiej rozumieją swoją wartość dodaną.

Oprócz poprawy współczynnika konwersji, dobre doświadczenia użytkowników (UX) również zwiększą lojalność klientów: użytkownicy będą bardziej skłonni do powrotu i dokonywania innych zakupów .

Aby poprawić swój UX, powinieneś zacząć od zidentyfikowania problemów, analizując swoje dane. Narzędzia, takie jak Google Analytics, pomogą Ci uzyskać kluczowe informacje na temat:

Oczywiście są też inne dane, których możesz użyć, aby zrozumieć wszystkie mechanizmy UX na swojej stronie, ale te cztery pomogą ci rozpocząć celowanie w największe przeszkody.

Aby podjąć dalsze kroki, możesz użyć bardziej zaawansowanego rozwiązania do analizy danych, takiego jak AB Tasty's. Dzięki naszemu narzędziu będziesz mógł śledzić zachowanie użytkowników i zrozumieć, w jaki sposób współdziałają z Twoją witryną, korzystając z następujących funkcji:

 • Nagrywanie sesji użytkownika . Nagrywaj sesje swoich gości a następnie zobacz, jak współdziałają z Twoją witryną, aby uzyskać więcej informacji na temat ich zachowania.
 • Mapy cieplne . Zobacz wyraźnie, w jaki sposób użytkownicy korzystają z Twojej witryny za pomocą map ciepła : będziesz wiedział, gdzie klikają i gdzie są logjamy.
 • Ankiety i opinie użytkowników . Oszczędzaj czas i pytaj użytkowników, jak myślą, że Twoja witryna może zostać ulepszona!
 • Segmentacja gości . Wszyscy Twoi klienci są inni: segmentuj ruch w witrynie tworzyć standardowe profile, do których można przesyłać treści i ekskluzywne oferty.
 • Zaawansowane testy A / B. Użyj testów A / B, aby przetestować swoją hipotezę : popraw swoje strony i porównaj je z poprzednimi wersjami, aby znaleźć formułę, która działa najlepiej.

Dążąc do optymalizacji witryny, ludzie często skupiają się na jednym rodzaju optymalizacji (na przykład SEO lub UX): jest to częsty błąd, który nie pomoże znacząco zwiększyć przychodów.

W marketingu cyfrowym uważamy, że 3 typy optymalizacji (SEO, techniczne i UX) działają ramię w ramię : nie ma potrzeby pozyskiwania ruchu, jeśli nie jest on kwalifikowany i jeśli witryna nie może go przekonwertować. I odwrotnie, strona zoptymalizowana pod względem technicznym będzie mało przydatna, jeśli nie przyciągnie wykwalifikowanego ruchu.

Ale co tak naprawdę rozumiemy przez optymalizację strony?