Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

Dysk lokalny i. Jak utworzyć lokalny dysk D? Instrukcje krok po kroku

 1. Dysk twardy
 2. Dyski lokalne
 3. CD, DVD, blu ray i więcej
 4. Płyta czyszcząca
 5. Do czego służy dysk ze sterownikami?
 6. Dlaczego potrzebujemy dysków lokalnych?
 7. Tworzenie lokalnych dysków i przechowywanie na nich informacji.
 8. Co powinienem zrobić, jeśli brakuje dysku D?
 9. Jak odzyskać dysk D?

Dyski są różne: twarde, lokalne, CD, DVD itp. Określenie celu każdego z nich jest trudne, ale konieczne. Ponieważ wymaga tego wiek technologii. Dlaczego więc potrzebujesz dysku?

Dysk twardy

Dysk twardy jest włączony blok systemowy komputer. Jaki jest dysk twardy w komputerze? Wszystkie informacje są przechowywane na dysku twardym. system operacyjny i wszystkie programy. Na komputerze widzimy informacje przechowywane na dysku twardym w sekcji „Mój komputer”: „ Dysk lokalny C ”,„ Dysk lokalny D ”.

Dyski lokalne

Dysk twardy jest podzielony na sekcje: „Dysk lokalny C” i „Dysk lokalny D”. Możesz zapisywać programy, pliki, filmy, muzykę itp. Na dyskach. Ale jeśli istnieje dysk C, dlaczego potrzebujemy dysku D? Faktem jest, że gdy system operacyjny jest uszkodzony złośliwe oprogramowanie , wszystkie pliki są uszkodzone. Aby dostosować normalne działanie komputera, musisz ponownie zainstalować system operacyjny. Wszystko, co zostało zapisane na lokalnym dysku C, nie jest możliwe do odzyskania. Dlatego potrzebujesz dysku D, możesz zapisać informacje o nim w przypadku ponownej instalacji systemu operacyjnego. Zaleca się przechowywanie najważniejszych plików i archiwów na dysku D, aby uniknąć ryzyka utraty tych dokumentów.

CD, DVD, blu ray i więcej

Wszystkie powyższe rzeczy są dość namacalne, w przeciwieństwie do dysków lokalnych. Takie dyski są wykonane w postaci plastikowego dysku z otworem w środku. Aby określić, do czego są potrzebne powyższe dyski, należy poradzić sobie z nimi osobno.

CD - CD. Istnieją dwa typy płyt CD-R, nagrywanie informacji, które są możliwe tylko raz, i CD-RW, zapisywanie informacji, co jest możliwe kilka razy. Pojemność pamięci do 900 MB (90 minut nagrywania).

DVD - cyfrowe dyski wielofunkcyjne. Istnieją trzy typy: DVD-R, DVD-RW, DVD-RAM. Cel takich dysków jest bardzo prosty. Są one potrzebne do przechowywania informacji: audio, wysokiej jakości wideo, różnych plików i dokumentów. DVD-R w ogóle nie można przepisać. DVD-RW można przepisać do 1000 razy. DVD-RAM można przepisać do 100 tys. razy Pojemność DVD 17 GB. DVD bardziej niezawodny niż płyty CD.

Blu Ray (BD) - dyski optyczne dotyczące nowego standardu. Takie dyski są potrzebne do przechowywania dużych ilości informacji (najczęściej jest to do 50 GB), w tym do przechowywania wysokiej jakości dźwięku i obrazu. Rzadko są dyski BD o pojemności do 320 GB. Są one również podzielone na kilka typów: BD-R, które można nagrywać raz, BD-RE można nagrywać wielokrotnie, BD-RE DL można nagrywać wielokrotnie do 50 GB.

Płyta czyszcząca

Do czyszczenia soczewek różnych odtwarzaczy i napędów dyskowych potrzebny jest dysk czyszczący. To z kolei jest konieczne, aby dyski „nie zwalniały”, a przeglądanie informacji z nich nie zmieniało się w bardzo trudny proces. Dysk czyszczący jest sprzedawany wraz z płynem czyszczącym, a na dysku znajduje się szczotka.

Do czego służy dysk ze sterownikami?

Takie dyski zawierają oprogramowanie, które po zainstalowaniu na komputerze może uzyskać dostęp do sprzętu urządzenia, dla którego przeznaczony jest ten sterownik (kamery internetowe, skanery, kamery).

- Winchester, czyli fizyczny nośnik informacje. Dysk twardy z kolei można podzielić na tak zwane dyski lokalne . To znaczy Dysk twardy jest fizycznie namacalnym obiektem, którego można dotknąć. Jednak dyski lokalne to partycje na dysku twardym, które system operacyjny postrzega jako kilka nośników wirtualnych. Aby ułatwić zrozumienie, wyobraź sobie mieszkanie z pokojami. W tym przykładzie całkowita powierzchnia mieszkania jest podzielona na kilka pokoi. Pokoje mogą być jedno, dwa lub więcej. To znaczy możemy powiedzieć, że pokoje są dyskami lokalnymi na tym samym nośniku fizycznym.

Dysk twardy to fizyczny element do przechowywania informacji. Możesz na to spojrzeć i dotknąć go. Znajduje się w jednostce systemowej.

Dysk lokalny to wirtualny nośnik danych, który nie istnieje w stanie fizycznym i znajduje się w postaci partycji na dysku twardym.

Dlaczego potrzebujemy dysków lokalnych?

Dlaczego potrzebujemy dysków lokalnych, ponieważ można użyć całego dysku twardego, „rozpraszając” wszystkie informacje w folderach? Oczywiście możesz to zrobić w tym przypadku, będziesz miał jeden dysk logiczny, który zajmuje całą objętość dysku twardego. Wróćmy do analogii z mieszkaniem. Załóżmy, że masz wystarczającą wielkość całkowitej powierzchni, w której nie ma podziału na pokoje. Salon, sypialnia (y), kuchnia i łazienka znajdują się w tym samym pomieszczeniu bez przegród i drzwi. Jest mało prawdopodobne, że będziesz wygodnie mieszkał w takim mieszkaniu. Również na komputerze, w którym partycjonujesz dysk twardy dyski logiczne służy do wygodnego przechowywania informacji i zapewnienia normalnego funkcjonowania systemu operacyjnego. Na przykład, masz system operacyjny i programy, których potrzebujesz na jednym dysku, pliki muzyczne posortowane w folderach są przechowywane w drugim, trzecie pliki i (lub) zdjęcia, również ułożone w folderach, są przechowywane na trzecim filmie.

Możesz zobaczyć, które dyski masz w systemie i ich głośność, klikając lewym przyciskiem myszy przycisk „Start” , wybierz element menu „Komputer” .

Tworzenie lokalnych dysków i przechowywanie na nich informacji.

Dyski lokalne są tworzone podczas instalacji systemu operacyjnego za pomocą monitów program instalacyjny , tak zwany kreator instalacji. Możliwe jest tworzenie, usuwanie, dzielenie i łączenie dysków lokalnych po instalacji systemu. W tym celu istnieją specjalne programy. System operacyjny koniecznie przypisuje literę łacińską do wszystkich dysków lokalnych: C, D, E itd. Oprócz oznaczenia literowego możesz samodzielnie podać nazwę dysku lub zmienić jego nazwę. Na przykład wywołaj dysk „System”, a dysk D - „Dokumenty”.

On Przykład systemu Windows 7, aby nazwać dysk lub zmienić jego nazwę, kliknij lewym przyciskiem myszy przycisk „Start” , w prawej części menu wybierz element „Komputer” . Zostanie otwarte okno z dostępnymi dyskami lokalnymi. Wybierz dysk, który chcesz i kliknij prawym przyciskiem myszy, aby zadzwonić menu kontekstowe gdzie wybierz „Właściwości” . W oknie, które zostanie otwarte, wprowadź nazwę dysku i kliknij „Zastosuj” . W oknie właściwości można również zobaczyć całkowity rozmiar dysku lokalnego, ilość miejsca używanego na pliki i foldery oraz ilość wolnego miejsca.

W zależności od rozmiaru dysku twardego możesz utworzyć kilka lokalnych. Mogą być jednakowej wielkości lub różne, w zależności od potrzeb. Załóżmy, że przechowujesz wiele filmów i zdjęć na dysku twardym. W takim przypadku rozsądne byłoby przydzielenie większego wolumenu dla kolekcji wideo niż dla dysku pod zdjęciem, ponieważ Pliki wideo są duże.

Niezależnie od tego, ile lokalnych partycji posiadasz w systemie, najważniejszym będzie dysk C, nazywany partycją systemową. Jest to ustawienie domyślne dla większości programów. Zaleca się przydzielenie 50-60 GB miejsca na partycję systemową. Nie zaleca się przechowywania dokumentów na dysku C, ponieważ jeśli musisz ponownie zainstalować system operacyjny, ryzykujesz utratę wszystkich danych. Podczas instalacji systemu wszystkie dane w tej sekcji zostaną usunięte. Dlatego też, nie należy przechowywać dokumentów w sekcji C, mimo że domyślnie w systemie Windows dane do zapisania są wysyłane do pakietu Moje dokumenty w tej sekcji. Aby to zrobić, dowolny dostępny dysk lokalny.

Udostępnij.

Cześć przyjaciele! Pewnego dnia jeden z naszych czytelników zadał mi pytanie: „Jak utworzyć dysk D na laptopie w linii poleceń?”, W związku z czym przypomniałem sobie jeden interesujący przypadek. Kiedyś mój przyjaciel poprosił mnie o udostępnienie dysk twardy innymi słowy, aby utworzyć dysk D (nie ma znaczenia, jak nazwać dysk, mimo że F), naturalnie próbowałem go utworzyć w zwykły sposób - otworzyłem przystawkę Zarządzanie dyskami, kliknąłem prawym przyciskiem myszy na dysku C: i wybrałem „Kompresuj”, ale w rezultacie partycja systemowa C: wolumin 900 GB zmniejszył się tylko o 100 GB, dzieje się tak z powodu fragmentacji pliku stronicowania dysk twardy iz innych powodów można szybko rozwiązać problem za pomocą menedżera partycji dysku twardego programu AOMEI. Pomoc przy podziale Wersja standardowa, ale nie miałem jej ze sobą i nie można było pobrać jej w Internecie, mój przyjaciel nie miał Internetu. Zostało tylko jedno narzędzie - linia poleceń. Korzystając z polecenia „shrink querymax”, dowiedziałem się, że narzędzie diskpart będzie mogło wycisnąć z dysku niezbędną ilość miejsca na dysku (C :).

Czy deska prowadzi laptopa. Zobacz to na dysk twardy Laptop ma jedną partycję systemową C: rozmiar 914 GB.


Zobacz to na  dysk twardy  Laptop ma jedną partycję systemową C: rozmiar 914 GB

Utwórz dysk D: w linii poleceń. Uruchom wiersz polecenia jako administrator

Uruchom wiersz polecenia jako administrator

i wprowadź polecenia:

Diskpart (uruchamiamy narzędzie konsoli z interfejsem wiersz poleceń do pracy z dyskami)

Lis vol (to polecenie wyświetla listę partycji dysku twardego, widzimy, że Volume 1 to partycja (C :) z zainstalowany system Windows 8.1)

Sel vol 1 (za pomocą tego polecenia wybierz Volume 1 (partycja (C :) z zainstalowanym Windows 8.1)))

Zmniejsz querymax (to polecenie pokaże, ile możesz „odgryźć” miejsce z sekcji (C :)). Odpowiedź brzmi: „Maksymalna liczba bajtów wielokrotnego użytku: 876 GB”, co oznacza, że ​​narzędzie diskpart może kompresować dysk C: do 876 GB, ale tak bardzo potrzebujemy dysku (D :).

Co powinienem zrobić, jeśli brakuje dysku D?

Dysk twardy komputera jest zwykle podzielony na kilka sekcji zwanych dyskami lokalnymi. Robi się to dla wygody użytkownika, ponieważ byłoby głupie zapisywać pliki osobiste i systemowe na tej samej partycji. Wynika to z faktu, że pliki systemowe można je wymienić lub przywrócić. Najczęściej w tym przypadku następuje częściowa lub nawet całkowita utrata plików i informacji.Jeśli zrobilibyśmy tę samą procedurę z danymi osobowymi, komputer, jako nośnik danych, straciłby całe swoje znaczenie.

Jeśli masz już kilka partycji na swoim komputerze, ale coś poszło nie tak i dysk D nie zniechęcił się. To nie jest śmiertelne i niestety tak się dzieje.

Raz jeden z moich przyjaciół żartował. Chłopaki, grając na jej laptopie, postanowiliśmy ukryć jej dysk lokalny. Wydawałoby się, że to niewinny żart. Ale dziewczyna, przez niewiedzę i z powodu swojej paniki, nie wymyśliła niczego lepszego niż wzięcie i ponowne zainstalowanie całego systemu operacyjnego.

Aby nie popełnić takich błędów, zalecamy przeczytanie tego artykułu. Jest coś takiego jak „ukryty dysk”. To z powyższej historii. Jeśli pójdziemy do:

Mój komputer - zarządzanieZarządzanie dyskami


Zarządzanie dyskami

Wtedy zobaczymy, że nie ma w tym miejsca. To będzie nasz brakujący dysk. Aby go przywrócić, musisz włożyć trochę wysiłku.

Jak odzyskać dysk D?

 • Przede wszystkim zalecamy sprawdzenie, czy litera lokalnego dysku odleciała. Zdarza się to czasami, gdy wirus lub robak dostanie się na komputer. Aby wyeliminować ten problem w tym samym zarządzaniu dyskiem, należy przypisać nazwę do nieużywanego miejsca (czyli dysku lokalnego, z którego nazwa się przeleciała).


Idź Idź


 • Jeśli to nie pomoże, być może twoja sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Dysk lokalny znika w przypadku, gdy został dotknięty przez programy antywirusowe lub wpływ człowieka Aby w pełni przywrócić dysk lokalny bez utraty danych, należy użyć programu AcronisDisk Director11. Ma wbudowane narzędzie o nazwie AcronisRecoveryEXPert, które przenosi funkcję przywracania partycji dysku twardego. Używając go, nie możesz zbytnio się męczyć i obciążać, ponieważ wszystkie najbardziej podstawowe i być może niezrozumiałe prace w niektórych miejscach, to narzędzie działa w trybie offline.


Używając go, nie możesz zbytnio się męczyć i obciążać, ponieważ wszystkie najbardziej podstawowe i być może niezrozumiałe prace w niektórych miejscach, to narzędzie działa w trybie offline

 • Korzystając ze wskazówek programu AcronisDisk Director11, możesz łatwo przywrócić dowolną partycję dysku twardego. Co najważniejsze, wszystkie dane osobiste i pliki na nich zapisane zostaną zapisane od momentu ostatniej pomyślnej konfiguracji komputera (czyli dokładnie tak samo, jak w przypadku pełnego odzyskiwania systemu).

Jeśli dysk zniknął bez powodu, nie panikuj i nie smuć się z powodu „tych samych zdjęć z wakacji z ostatniego lata”. Wszystkie dane podlegają odzyskiwaniu. Przy okazji, na świecie oprogramowanie dawno temu pojawiły się specjalne programy, które mogą albo przywrócić dane na dysku twardym, ale także przywrócić cały dysk twardy, nawet jeśli został on mechanicznie uszkodzony.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że nawet jeśli nie jesteś zbyt dobry w technologii komputerowej, nie powinieneś wpadać w panikę, gdy masz najmniejszy problem. Zgadzam się, czasami zdarzają się sytuacje, w których nawet przy banalnej awarii zasilania jesteś gotowy wyrwać sobie włosy. Ale wszystko to jest takie drobiazgi, że każdy użytkownik komputera musi zrozumieć elementarne rzeczy - każde uszkodzenie może być naprawione lub zastąpione przez element.

Dysk lokalny to miejsce, w którym będziemy przechowywać wszystkie ważne informacje.

W komputerze wiele różnych ikon, przycisków i napisów. Niektóre z nich używamy (lub będziemy używać), a niektóre nigdy nie będą nam potrzebne. Dowiesz się o wszystkich tych ikonach i przyciskach z następujących lekcji. W tej lekcji omówimy najważniejsze ikony na komputerze - o dyskach lokalnych.

Otwórz Mój komputer. Ta ikona może być również nazywana „komputerem”. Znajduje się on na pulpicie, to znaczy na ekranie lub w przycisku „Start”.

Po otwarciu „Mój komputer” na środku okna zobaczysz kilka ikon. Omówimy większość tych ikon w lekcji „Jak otworzyć dysk i dysk flash”. Teraz interesują nas ikony, które nazywane są „dyskami lokalnymi”. Co najmniej jeden taki dysk jest zawsze w komputerze, ale jest ich więcej. Najczęściej są dwa.

Najczęściej są dwa

Dysk lokalny to sekcja komputera, w której przechowywane są wszystkie informacje na komputerze (wideo, muzyka, dokumenty, zdjęcia). Możesz porównać go z pokojem w mieszkaniu. Jeśli dysk lokalny to jeden, możemy powiedzieć, że masz komputer jednopokojowy.

Co najlepsze, gdy komputer ma dwa lub trzy dyski lokalne. Teraz postaramy się dowiedzieć, dlaczego są one potrzebne i dlaczego są używane.

Jeden lokalny dysk jest zawsze dostępny. Nazywa się „Dysk lokalny C”. Otwórz tę ikonę, a zobaczysz kilka folderów z angielskimi nazwami.

Otwórz tę ikonę, a zobaczysz kilka folderów z angielskimi nazwami

Wewnątrz tych folderów znajdują się inne niejasne foldery i pliki. Są „odpowiedzialni” za działanie komputera. Oznacza to, że te foldery i pliki to system komputerowy lub, jak to się nazywa, system operacyjny. system Windows .

Jeśli coś złamiemy tutaj, usuń dowolny folder lub plik, zmień nazwę, a następnie komputer może się nie powieść. Dlatego w napędzie C lepiej niczego nie dotykać. Najlepszy ze wszystkich, nie wchodź w to. Przynajmniej dopóki nie nauczymy się swobodnie korzystać z komputera.

Jesteśmy również bardziej zainteresowani innymi dyskami lokalnymi. Zamknij okno i ponownie otwórz Mój komputer.

Jeśli masz tylko jeden dysk lokalny, nie jest to zbyt dobre. Pożądane jest podzielenie go na kilka części. To prawda, lepiej nie robić tego samodzielnie. Zaproś znajomego informatyka lub kreatora komputera.

A pozostałe dyski to najważniejsze ikony komputerowe. W nich będziemy przechowywać wszystkie nasze informacje - książki, muzykę, zdjęcia i zdjęcia, dokumenty i tak dalej.

Otwórz dowolny dysk (D lub E). Jeśli niedawno kupiłeś komputer, najprawdopodobniej nie będzie w nim niczego. Ale jeśli komputer był używany, dyski lokalne będą zawierały pliki i foldery z informacjami. Możesz „chodzić” po tych plikach i folderach. Przypomnę jeszcze raz: będziemy przechowywać wszystkie nasze informacje na dyskach lokalnych. Dotyczy to dysku D i każdego innego niż C (jest w nim system i nie mamy tam nic do roboty).

Wiele osób nieświadomie przechowuje swoje informacje w „Moich dokumentach” i na pulpicie (na ekranie). To duży błąd. Sprawdźmy, jak się sprawy mają na komputerze. Zamknij wszystkie otwarte okna. Zobacz, co masz na pulpicie (na ekranie). Nie zwracaj uwagi na foldery i pliki ze strzałkami. Nazywa się je etykietami i jak dotąd nie jesteśmy zainteresowani. Sprawdź, czy są jakieś foldery i pliki bez strzałek. To jest dokładnie to, czego nie powinno być na pulpicie, powinny być w lokalnym dysku D lub innym niż dysk C.

Możesz dowiedzieć się, jak przesyłać pliki i foldery na dyski lokalne z lekcji „Kopiuj”.

Otwórz także Moje dokumenty. Ta ikona znajduje się na pulpicie lub w przycisku „Start”.

Jeśli istnieje kilka folderów, na przykład „Moje obrazy”, „Moja muzyka”, „Moje filmy wideo”, a te foldery są puste lub prawie puste, wszystko jest w porządku. Ale jeśli w Moich dokumentach jest dużo plików i folderów, a wiesz, że są w nich ważne informacje, musisz przenieść je na dyski lokalne (D lub E).

Faktem jest, że zarówno Desktop, jak i folder My Documents znajdują się w napędzie C. To znaczy tam, gdzie mamy system operacyjny Windows. I jeśli nagle coś dzieje się z komputerem, na przykład system się popsuje lub wirus przenika, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wszystko zostanie usunięte z Moich dokumentów iz pulpitu. Poza tym lokalny dysk C może przepełnić się, a komputer zacznie działać bardzo powoli lub całkowicie przestanie działać.

Lepiej nie ryzykować jeszcze raz i „dodać” wszystkie ważne foldery i pliki do dysku D lub innego dysku lokalnego, z wyjątkiem C.

Dlaczego potrzebujemy dysków lokalnych?
Co powinienem zrobić, jeśli brakuje dysku D?
Jak odzyskać dysk D?
Dlaczego więc potrzebujesz dysku?
Jaki jest dysk twardy w komputerze?
Ale jeśli istnieje dysk C, dlaczego potrzebujemy dysku D?
Do czego służy dysk ze sterownikami?
Dlaczego potrzebujemy dysków lokalnych?
Dlaczego potrzebujemy dysków lokalnych, ponieważ można użyć całego dysku twardego, „rozpraszając” wszystkie informacje w folderach?
Pewnego dnia jeden z naszych czytelników zadał mi pytanie: „Jak utworzyć dysk D na laptopie w linii poleceń?