Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

Jak połączyć się bezprzewodowo z telefonem komórkowym. Konfigurowanie połączenia Wi-Fi na Androidzie

 1. Wi-Fi w iOS
 2. Wi-Fi na Windows Phone
 3. Wi-Fi na Androida
 4. Konfiguracja połączenia
 5. Jak podłączyć bezprzewodową sieć Wi-Fi w telefonie działającym w systemie operacyjnym Android
 6. W telefonie nie ma połączenia Wi-Fi.
 7. Problemy z łącznością Wi-Fi na chińskich smartfonach
 8. Nieprawidłowa praca Wi-Fi, serwer DNS
 9. Wideo: Punkt dostępu
 10. Podstawowe ustawienia
 11. Ustawienia zaawansowane

Dzięki technologii przesyłania danych za pośrednictwem Wi-Fi ludzie mogą korzystać z jej możliwości w dowolnym miejscu (gdzie jest sieć Wi-Fi). Oczywiście wystarczy zainstalować Wi-Fi. Aby zakończyć pracę na urządzeniach mobilnych, konieczne jest również skonfigurowanie go.

Wi-Fi w iOS

Konfiguracja Wi-Fi mogą się znacznie różnić w każdym systemie operacyjnym. Większość Internetu wymaga urządzeń baza iOS . Oczywiście, właściciel takiego urządzenia może wykonywać proste czynności (wykonywać połączenia, wysyłać SMS-y itp.), Ale dla całej reszty takie urządzenia wymagają połączenia z Internetem.

Aby skonfigurować urządzenie z systemem iOS, musisz mieć punkt w zasięgu ręki. Dostęp do Wi-Fi do którego musisz się podłączyć. Aby skonfigurować sieć Wi-Fi w urządzeniu, musisz przejść do ustawień urządzenie mobilne i wybierz „Sieci Wi-Fi”. Po kliknięciu przycisku Wi-Fi włączone , lista wszystkich otworzy się automatycznie dostępne połączenia . Na tej liście musisz znaleźć ten, z którym zamierzasz się połączyć, kliknij na niego i wprowadź klucz SSID. Po pierwszym udanym logowaniu system urządzenia mobilnego automatycznie zapamiętuje dane logowania.

Wi-Fi na Windows Phone

Aby korzystać z sieci Wi-Fi na urządzeniu mobilnym, które działa system Windows Telefon, musisz wybrać pozycję „Ustawienia” z listy aplikacji, a następnie znaleźć Wi-Fi. W linii „Sieć Wi-Fi” musisz włączyć połączenie, po czym telefon automatycznie wyszuka wszystkie dostępne sieci . Musisz znaleźć połączenie, z którym chcesz się połączyć, i wybrać je. Następnie musisz wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, a dopiero potem telefon będzie mógł połączyć się z siecią.

Wi-Fi na Androida

Na urządzeniach mobilnych, na Baza Androida wszystko jest takie samo. Najpierw musisz przejść do „Ustawienia” i wybrać „Sieci bezprzewodowe”. Tutaj musisz zaznaczyć pole obok punktu Wi-Fi. Telefon automatycznie wyszuka wszystkie dostępne sieci, a jeśli znajdzie te, które nie są zablokowane, połączy się z nimi. Jeśli chcesz połączyć się z własną siecią, musisz przejść do pozycji „Ustawienia Wi-Fi”, gdzie możesz zobaczyć listę wszystkich dostępnych połączeń. Na liście musisz znaleźć połączenie, które ci odpowiada i wybrać je, wprowadzić hasło, aw przypadku pomyślnego logowania będziesz mógł korzystać z sieci Wi-Fi.

Po zakupie smartfona użytkownicy mają uzasadnione pragnienie, aby przejść z urządzenia mobilnego do Internetu za pomocą połączenia bezprzewodowego. Jednak nie zawsze jest możliwe zrealizowanie tego dążenia po raz pierwszy. Aby nie napotkać problemów podczas łączenia się z Internetem, musisz wiedzieć, jak skonfigurować Wi-Fi w telefonie.

Wszystkie opisane poniżej działania są odpowiednie dla telefonów i tabletów z systemem operacyjnym Android.

Przed rozpoczęciem konfigurowania Wi-Fi w telefonie należy włączyć adapter. Można to zrobić za pomocą widżetu na ekranie lub zwykłego menu systemowe telefon (tablet). Na widżecie, aby włączyć adapter, kliknij odpowiednią ikonę:

Na widżecie, aby włączyć adapter, kliknij odpowiednią ikonę:

Jeśli na ekranie nie ma widżetu, użyj menu urządzenia mobilnego:


Karta jest włączona - urządzenie automatycznie rozpocznie wyszukiwanie dostępnych punktów Wi-Fi.

Uwaga: gdy Wi-Fi jest zawsze włączone, bateria rozładowuje się szybciej niż gdy adapter jest wyłączony.

Ponadto, jeśli nie wyłączysz Wi-Fi, po poruszaniu się po mieście telefon „złapie” wszystkie dostępne sieci bezprzewodowe i wyda powiadomienia o możliwości połączenia się z nimi.

Konfiguracja połączenia

Natychmiast po włączeniu adaptera na telefonie pojawi się lista wszystkich dostępnych punktów. Musisz wybrać swoją sieć i, jeśli to konieczne, wprowadzić hasło (jeśli zostało zainstalowane podczas konfigurowania routera). Zazwyczaj nic nie trzeba robić, aby skonfigurować Internet na Androida. Zdarza się jednak, że nie można nawiązać połączenia w trybie automatycznym - w tym przypadku konieczne jest skonfigurowanie połączenia.

Zdarza się jednak, że nie można nawiązać połączenia w trybie automatycznym - w tym przypadku konieczne jest skonfigurowanie połączenia

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na drugą sekcję. Jeśli router nie aktywuje automatycznego wykrywania parametrów sieciowych (DHCP) na routerze, który dystrybuuje WI-Fi, w sekcji „Ustawienia IP” wybierz „Niestandardowe” i ręcznie określ wszystkie niezbędne dane (adres IP, brama, DNS). Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na drugą sekcję

Niezbędne parametry można uzyskać od administratora sieci lub od dostawcy, jeśli próbujesz połączyć się z osobistym punktem dostępu. Po zapisaniu konfiguracji spróbuj ponownie podłączyć tablet do Internetu.

Upewnij się, że  Ikona Wi-Fi  Pasek stanu świeci się na niebiesko, a nie na niebiesko Upewnij się, że Ikona Wi-Fi Pasek stanu świeci się na niebiesko, a nie na niebiesko. Im więcej punktów ma kolor niebieski, tym silniejszy sygnał i bardziej stabilne połączenie z Internetem.

Niektórzy uważają, że Wi-Fi jest bezpłatny internet ale tak nie jest. Oczywiście jest bezpłatny, ale wymaga to punktu dostępu.

Zwykle taką usługę zapewniają kawiarnie, supermarkety, a router można także zainstalować w domu lub za pośrednictwem komputera, jeśli jest on wyposażony w moduł Wi-Fi.

Nawigacja

Opcja Wi-Fi jest prezentowana w wielu modelach telefonów. Rozważ szczegółowo cechy połączenia i wykorzystania niektórych z nich.

Jak podłączyć bezprzewodową sieć Wi-Fi w telefonie działającym w systemie operacyjnym Android

Przed podłączeniem do sieci bezprzewodowej upewnij się, że Moduł Wi-Fi połączone. Wykonaj następujące czynności:

 • przejdź do ustawień telefonu
 • Wybierz moduł Wi-Fi w „ szybka konfiguracja „Klikając na niego
 • przesuń suwak w prawo

Po kilku sekundach lista sieci bezprzewodowych, z którymi możesz się połączyć, pojawi się w tej sekcji poniżej. Jeśli obok ikony sieci bezprzewodowej pojawi się schemat blokady, oznacza to, że jest chroniony hasłem.

Na tym etapie zdecyduj, do której sieci chcesz podłączyć swój telefon:

 • kliknij na niego
 • Następnie na wyświetlaczu smartfona pojawi się małe okno dialogowe z nazwą wybranej sieci, informacjami o poziomie sygnału, typie ochrony i hasłem kodu, jeśli jest ono chronione
 • jeśli znasz hasło, wprowadź je w specjalnym polu za pomocą migającego kursora
 • aby nie popełnić błędu podczas wprowadzania hasła, należy zaznaczyć pole specjalne pod hasłem „Pokaż hasło”

Dzięki temu możesz dokładnie zobaczyć, które znaki wprowadzasz.

Po wprowadzeniu hasła kliknij „Połącz”. Telefon poinformuje Cię, że pomyślnie nawiązałeś połączenie z wybraną siecią.

W telefonie nie ma połączenia Wi-Fi.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to upewnić się, że urządzenie ma aktualną datę i godzinę. Jeśli jest to smartfon i wyciągnąłeś z niego baterię, po włączeniu może zostać wyświetlona nieprawidłowa data. Z tego powodu nie będzie można połączyć się z Wi-Fi.

Aby rozwiązać ten problem, ustaw prawidłową datę:

 • otwórz pozycję menu „Ustawienia”
 • znajdź pozycję „System” w sekcji „Data i godzina”
 • ustaw aktualną datę, godzinę i zapisz ustawienia
 • połączyć się z Wi-Fi


otwórz pozycję menu „Ustawienia”  znajdź pozycję „System” w sekcji „Data i godzina”  ustaw aktualną datę, godzinę i zapisz ustawienia  połączyć się z Wi-Fi

Jeśli po tych manipulacjach problem nie zostanie rozwiązany, sprawdź hasło Wi-Fi:

 • Znajdź w ustawieniach punkt dostępu, z którym nie możesz się połączyć
 • Przytrzymaj palec, aż pojawi się okno, w którym pojawiają się elementy „usuń” i „zmień”
 • wybierz „zmień sieć”
 • w linii „hasło” wprowadź hasło Wi-Fi, przestrzegając wszystkich zasad dużych i małych liter (jeśli takie istnieją)
 • kliknij „zapisz”
 • połącz się i sprawdź, czy problem został rozwiązany

Jeśli hasło zostało wprowadzone poprawnie, ale nie ma połączenia, użyj specjalny program Wifi Fixer. Jest całkowicie darmowy do pobrania Google Play . Zainstaluj aplikację i uruchom ponownie smartfon.

Włącz ten program i połącz się z siecią. W sekcji „ZNANE” aplikacja wyświetli te punkty dostępu, które są gotowe do połączenia. Program Wifi Fixer działa w trybie automatycznym, tj. naprawia wszystkie problemy, które się pojawiły.

Jeśli program nie poradzi sobie z zadaniem, przeskanuj telefon w poszukiwaniu wirusów. Aby to zrobić, uruchom aplikację antywirusową zainstalowaną na smartfonie (lub zainstaluj ją Play market ).

Problemy z łącznością Wi-Fi na chińskich smartfonach

Często zdarza się, że po wprowadzeniu błędnego hasła i próbie połączenia Telefon Wi-Fi zamiast wiadomości o połączeniu wyświetli komunikat: „Zapisano, typ sieci”. Następnie następuje kilka prób uwierzytelnienia i błąd połączenia. Aby rozwiązać problem, wykonaj następujące czynności:

 • wywołaj okno dialogowe, klikając wybraną sieć
 • w tym oknie wybierz „usuń”

Nie martw się! Sieć nie zniknie nigdzie. Pojawi się ponownie na tej liście. Następnie możesz powtórzyć operacje wykonane przez wprowadzenie hasła.

Jeśli wprowadziłeś poprawne hasło, ale telefon daje błąd uwierzytelniania:

 • wyłącz moduł Wi-Fi, a następnie włącz
 • spróbuj ponownie uruchomić telefon
 • połączyć się z Wi-Fi


wyłącz moduł Wi-Fi, a następnie włącz  spróbuj ponownie uruchomić telefon  połączyć się z Wi-Fi

Problem może dotyczyć samego routera, który dystrybuuje sieć bezprzewodową. Spróbuj połączyć się z innym routerem.

Nie działa, a następnie zresetuj smartfon do ustawień fabrycznych, po uprzednim wykonaniu kopia zapasowa ustawienia.

WAŻNE! Jeśli planujesz korzystać z Wi-Fi, w ustawieniach telefonu wyjdź punkt dostępu „z prośbą”.

Nieprawidłowa praca Wi-Fi, serwer DNS

Istnieją przypadki, w których nieprawidłowe działanie sieci bezprzewodowej Sieci Wi-Fi zależy od serwera DNS. Na przykład, jeśli wejdziesz na rynek Play i nie pobierzesz zdjęć, gry i aplikacje nie zostaną pobrane.

Zazwyczaj modemy są skonfigurowane w taki sposób, że odbierają automatyczne serwery DNS od dostawców firmy. Zdarza się, że serwery nie działają poprawnie lub są niepoprawnie skonfigurowane. Uniwersalny sposób - jest to wejście na publiczny serwer DNS z Google:

 • przejdź do ustawień telefonu
 • Sieć Wi-Fi
 • utrzymuj połączenie
 • w oknie wybierz element „Zmień” lub „Statystyczny adres IP” (dla różnych modeli telefonów)
 • wprowadź DNS: 1 8.8.8.8
 • wpisz DNS2: 8.8.4.4

Zapisz i zweryfikuj pobieranie aplikacji.

Po podłączeniu do bezprzewodowej sieci Wi-Fi sprawdź dostęp do Internetu. Otwórz przeglądarkę i użyj!

Wideo: Punkt dostępu

Właściciele nowoczesnych telefonów są często zainteresowani nawiązaniem połączenia i skonfigurowaniem sieci WiFi na Androida. Użytkownicy mają możliwość łączenia się z sieci bezprzewodowe , dodaj i usuń źródła sygnału, zmień parametry urządzenia dla zapisanych połączeń. Gadżet może zapamiętać sieć, z którą był wcześniej połączony i automatycznie się z nimi połączyć, będąc we właściwym zakresie.

Podstawowe ustawienia

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na urządzeniu.
 2. Na przycisku Wai-Fay przesuń dźwignię do pozycji „on”.
 3. Na liście dostępnych połączeń bezprzewodowych wybierz dowolne połączenie. Jeśli sieć jest chroniona i potrzebujesz hasła dostępu, podczas łączenia pojawi się odpowiednie żądanie.
 4. Po udanym połączeniu pojawi się status „Nawiązano połączenie”. Następnie sieć zostanie zapisana, a urządzenie automatycznie ją znajdzie, gdy znajdzie się w strefie dostępu.

Większość połączeń jest automatycznie wyświetlana na liście. Możesz dodać połączenie, którego nie ma na liście, nie wyświetla jego nazwy (SSID) lub znajduje się poza zasięgiem dostępu. Jeśli żądanej sieci nie ma na liście, ale znajduje się w pobliżu, należy otworzyć „Zaawansowane” -> „Odśwież”. Aby dodać nowe połączenie, musisz:

 1. Aktywuj przycisk Wi-Fi.
 2. Upewnij się, że połączenie „air” jest włączone.
 3. Na dole listy wybierz „Dodaj”. W systemie Android 6.0 i starszych systemach operacyjnych należy najpierw kliknąć „Zaawansowane” i „Dodaj sieć”.
 4. W razie potrzeby wprowadź SSID i inne informacje o zabezpieczeniach.
 5. Kliknij „Zapisz”.

Jeśli nie chcesz, aby urządzenie automatycznie łączyło się z zapisaną strefą, możesz ją usunąć Jeśli nie chcesz, aby urządzenie automatycznie łączyło się z zapisaną strefą, możesz ją usunąć. W tym celu:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia na gadżecie.
 2. Aktywuj połączenie bezprzewodowe . Upewnij się, że jest włączony.
 3. Wybierz zapisaną sieć. W systemie Android 6.0 i starszych systemach operacyjnych najpierw kliknij „Zaawansowane” i „Zapisane”.
 4. Następnie stuknij w „Usuń”.

Aby wyświetlić zapisane informacje o WiFi na telefonie lub zmienić jego ustawienia, musisz:

 1. Otwórz aplikację Ustawienia.
 2. Włącz tryb aktywny Wi-Fi.
 3. Teraz czas połączyć się z określoną siecią. Aby wyświetlić informacje o niej, musisz dotknąć jej imienia. Tutaj możesz zobaczyć stan połączenia, jakość sygnału, szybkość komunikacji, częstotliwość i informacje o zabezpieczeniach.
 4. Aby zmienić ustawienia, kliknij nazwę połączenia i przytrzymaj palec przez chwilę. Tutaj możesz go zmienić lub usunąć.

Ustawienia zaawansowane

Jeśli chcesz podłączyć WiFi na tablecie lub smartfonie przez serwer proxy, powinieneś użyć tej instrukcji:

 1. Przejdź do aplikacji Ustawienia.
 2. Aktywuj Wi-Fi.
 3. Kliknij nazwę sieci i przytrzymaj palec przez chwilę.
 4. Stuknij w „Zmień”.
 5. Obok dodatkowych parametrów kliknij strzałkę w dół.
 6. Obok Proxy ponownie wybierz strzałkę w dół. Następnie - „Konfiguruj ręcznie” i „Automatycznie wykryj serwer proxy”.
 7. Skonfiguruj proxy, jeśli to konieczne.
 8. Wybierz „Zapisz”. Dane te należy wprowadzić osobno dla każdego przypadku.


Możesz zmienić zaawansowane parametry Wi-Fi. W tym celu potrzebujemy następujących działań:

 1. Wejdź do aplikacji Ustawienia.
 2. Aktywuj Wi-Fi.
 3. Kliknij „Zaawansowane” i „Ustawienia zaawansowane”. Lista dostępnych opcji może się różnić w zależności od modelu urządzenia i wersji systemu operacyjnego.
 4. Instalując certyfikaty cyfrowe, możesz zidentyfikować swoje urządzenie, aby uzyskać dostęp do sieci VPN, Wi-Fi i innych funkcji.
 5. Instalacja Wi-Fi Direct pozwala na bezpośrednie połączenie z innymi urządzeniami, które również korzystają z tej funkcji.
 6. Przycisk WPS umożliwia bezpieczną regulację sieci bezprzewodowej.
 7. Opcja WPS Pin Entry umożliwia wprowadzenie osobistego numeru identyfikacyjnego w celu ochrony Wi-Fi.
 8. Funkcja Powiadomienia sieciowe umożliwia otrzymywanie powiadomień, gdy urządzenie wykryje dostępne opcje komunikacji bezprzewodowej.
 9. Przycisk Wi-Fi On Sleep pozwala dostosować przetwarzanie sygnału dla smartfona, który jest w trybie uśpienia.
 10. Opcja „Zakres sygnału” umożliwia rozszerzenie częstotliwości roboczych.

Należy o tym pamiętać system operacyjny mogą się różnić w różnych modelach. Powyższe instrukcje dotyczą gadżetów poniżej z systemem Android 7,0 i więcej. W innych wersjach proces konfiguracji może być nieco inny, ale w większości przypadków różnica nie jest znacząca.