Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

Jak zmienić system Windows na laptopie. Instrukcja krok po kroku: jak zainstalować Windows XP na netbooku dla początkujących. Przełączanie kontrolera dysku twardego SATA na tryb pracy zgodny z IDE

  1. Jak zmienić system Windows na laptopie. Instrukcja krok po kroku: jak zainstalować Windows XP na netbooku...
  2. Jak ponownie zainstalować system operacyjny
  3. Jak utworzyć rozruchowy dysk flash
  4. Procedura instalacji na netbooku przez mój komputer
  5. Procedura instalacji na netbooku przez BIOS

Jak zmienić system Windows na laptopie. Instrukcja krok po kroku: jak zainstalować Windows XP na netbooku dla początkujących. Przełączanie kontrolera dysku twardego SATA na tryb pracy zgodny z IDE

Zwykle na już zainstalowanych netbookach system operacyjny , dzięki czemu klienci nie mogą się martwić i prawie natychmiast rozpocząć pracę z urządzeniem. Jednak nie wszyscy użytkownicy są zadowoleni. wersja systemu Windows , które mają i chcą zastąpić je innym. Z jednej strony problemy nie powinny powstać. Ale z drugiej strony - nie wszystkie modele mają napęd netbooków. Co robić w tym przypadku?

Prawie każdy system operacyjny z czasem staje się wolniejszy i nie jest już tak szybki i płynny jak przy zakupie urządzenia. Wynika to z faktu, że system operacyjny po długim użytkowaniu z wieloma dodatkowymi narzędziami, paskami narzędzi reklamowych i innymi programami jest pełny. Wynika to z faktu, że instalacje nie były jeszcze tak proste, jak są obecnie, a z drugiej strony, sterowniki. Oczywiście występują różnice w wydajności podczas pobierania sterowników bezpośrednio od producenta.

Przełączanie kontrolera dysku twardego SATA na tryb pracy zgodny z IDE

W tym artykule chcielibyśmy ci to dokładnie pokazać. Za pomocą kilku kroków możesz przywrócić komputer do pierwotnego stanu. Przede wszystkim chcielibyśmy przełączyć się na różne tryby dostępne podczas ponownej instalacji. Znacznie więcej niż skanowanie w poszukiwaniu wadliwych i brakujących pliki systemowe . Twoje dane osobowe, zdjęcia lub filmy nie zostaną uwzględnione i nie zostaną utracone. Ta funkcja jest przydatna, gdy chcesz usunąć wszystko z komputera. . Poniższy zrzut ekranu pokazuje dwie opcje nowej instalacji.

Jak ponownie zainstalować system operacyjny

Jak ponownie zainstalować system Windows na netbooku bez napędu dyskietek jest w rzeczywistości bardzo prosty. Jedyne, co musisz zrobić, to przepisać dysk instalacyjny do mediów USB. Tę procedurę można wykonać na kilka sposobów. Rozważ jedną z nich.

Najpierw musisz skopiować do izoobrazu komputera. Następnie uruchom program UltraISO. Przejdź do Plik-Otwórz i wybierz wcześniej skopiowany obraz systemu. Przejdź do Self-Loading, gdzie klikamy Write Disk Image. Włożymy dysk flash do netbooka i sformatujemy go. Wpisz system plików musi być NTFS.


Wpisz   system plików   musi być NTFS

Po zakończeniu formatowania wracamy do UltraISO . Przejdź do karty Otwórz. Tutaj kliknij Zapisz i potwierdź swoje działania OK. Teraz pozostaje czekać na dystrybucję dystrybucji. Zamiast dysku flash można użyć wymiennej karty pamięci dysk twardy i inne typy napędów USB. Po zakończeniu operacji dysk flash można wyciągnąć.

Otrzymaliśmy napęd USB z napisanym na nim zestawem dystrybucyjnym. Następnym etapem jest wejście do Bios, gdzie musisz zainstalować boot z karty pamięci lub dysku flash . Aby to zrobić, jak tylko netbook rozpocznie pobieranie, należy nacisnąć określony klawisz. W przypadku różnych modeli urządzeń może się różnić, zwykle przycisk wprowadzania Bios jest wskazany w instrukcjach dołączonych do komputera. Następnie znajdujemy zakładkę BOOT, w której znajduje się kolejność ładowania. Pierwszy odsłoni napęd USB.

Po zakończeniu operacji uruchamiamy z dysku flash, a następnie instalacja jest podobna do tej procedury wykonanej przy użyciu dysku. Użytkownik musi po prostu przestrzegać podpowiedzi systemu, które są całkiem zrozumiałe. Ostatnią rzeczą, którą musisz zrobić po ponownej instalacji, jest znalezienie i zainstalowanie sterowników dla tej wersji systemu operacyjnego. Aby uczynić interfejs systemu bardziej interesującym, możesz się dowiedzieć

Instalacja sterowników USB, więc użytkownik będzie musiał stworzyć taki napęd flash USB we własnym zakresie. Nie jest to jednak skomplikowane.

Metoda opisana w artykule może zostać zainstalowana w netbooku OS Windows inny wersje: XP, Vista, 7, 8. Do tego potrzebny jest dysk flash o pojemności pamięci większej niż 1 gigabajt, plik obrazu żądanego systemu operacyjnego (rozszerzenie takich plików to .iso) oraz narzędzie UltraISO (link do bezpłatnego pobrania narzędzia jest dołączony do artykułu).

Jak utworzyć rozruchowy dysk flash

1. Pobierz narzędzie UltraISO z oficjalnej strony dewelopera, zainstaluj je i otwórz.

2. Otwórz zakładkę „Wczytaj” -> „Nagraj obraz dysk twardy

3. W wyświetlonym oknie wybierz dysk USB, który ma zostać zainstalowany, a następnie wybierz plik obrazu w systemie operacyjnym i upewnij się, że ustawiona jest metoda nagrywania USB-HDD +.

4. Kliknij przycisk „Zapisz” i poczekaj na zakończenie procesu.

Procedura instalacji na netbooku przez mój komputer

4. W wyświetlonym oknie wybierz instalację systemu Windows.

5. Po tym rozpocznie się standardowa instalacja system operacyjny. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie i poczekaj na zakończenie procesu instalacji. Podczas instalacji komputer może zostać ponownie uruchomiony kilka razy. Gdy tylko po załadowaniu zobaczysz obraz z nowym logo Windows, oznacza to, że instalacja została zasadniczo zakończona.

Wadą tej metody instalacji jest to, że nie można sformatować dysku, na którym zainstalowany jest działający system operacyjny. stara wersja . Jeśli ta opcja Ci nie odpowiada, użyj następującej metody.

Procedura instalacji na netbooku przez BIOS

Podobnie jak w poprzedniej metodzie, przed rozpoczęciem instalacji wykonaj kopię zapasową danych.

1. Włóż instalacyjny dysk flash na netbooku.

2. Uruchom ponownie komputer i przejdź do systemu BIOS.


Aby wejść do BIOS-u, konieczne jest, aby podczas uruchamiania komputera, gdy na ekranie pojawią się pierwsze obrazy graficzne, nacisnąć przycisk DEL na klawiaturze, aż pojawi się ekran ustawień. To jest BIOS.

3. Jeśli BIOS ma niebieskie tło - spójrz na lewą stronę sekcji Zaawansowane funkcje BIOSu, użyj strzałek na klawiaturze, aby przesunąć wskaźnik i naciśnij Enter. Pojawi się okno z opcjami uruchamiania komputera. Umieść pierwsze urządzenie rozruchowe - USB-HDD, drugie urządzenie rozruchowe - CDROM, trzecie urządzenie rozruchowe - twardy dysk lub HDD-0.

4. Jeśli BIOS ma szare tło, przejdź do karty Boot, a następnie użyj klawiszy strzałek, aby przenieść wskaźnik do Boot Device Priority i naciśnij Enter. Pojawi się kolejność uruchamiania urządzenia na komputerze. Zmień kolejność, aby USB znajdowało się na pierwszym miejscu na liście, dysk CD / DVD jest drugi, dysk twardy jest trzeci.

5. Po ustawieniu żądanej kolejności naciśnij F10 i Enter.


Na tym etapie czytnik ustawi kolejność rozruchu, w której najpierw ładowany jest dysk flash, a następnie dysk, a dopiero potem dysk twardy. W przyszłości takie zamówienie nie jest konieczne, aby powrócić do poprzedniego stanu.

6. Następnie komputer uruchomi się ponownie, a na ekranie pojawią się słowa Naciśnij. Czytelnik musi nacisnąć dowolny przycisk i nowa wersja Rozpocznie się instalacja „Windows” z wstępnie włożonym dyskiem flash.

7. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Instalator Windows i poczekaj na zakończenie procesu instalacji. Podczas instalacji komputer może zostać ponownie uruchomiony kilka razy. Gdy tylko po załadowaniu zobaczysz obraz z nowym logo Windows, oznacza to, że instalacja została zasadniczo zakończona.

Co robić w tym przypadku?