Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

Jak zbudować swój sklep internetowy dla eCommerce SEO

 1. Dlaczego struktura Twojej witryny e-commerce jest ważna?
 2. Struktura witryny ma wpływ na użyteczność
 3. Struktura witryny ma wpływ na SEO
 4. Struktura witryny dotyczy kwestii zmiany produktów
 5. Jak należy uporządkować menu nawigacyjne?
 6. Elementy menu
 7. Elementy podmenu
 8. Twoje menu powinno się zmienić wraz ze zmianą witryny i ofert
 9. Jak należy traktować kategorie i tagi, aby poprawić SEO eCommerce?
 10. Kategorie, podkategorie i tagi. Co za różnica?
 11. Dlaczego ważne jest, aby przemyśleć i zoptymalizować strony kategorii?
 12. Co to jest bułka tarta i dlaczego są one ważne dla stron kategorii?
 13. Nie twórz kategorii i tagów o tej samej nazwie
 14. Korzystanie z paginacji dla kategorii z wieloma pojedynczymi produktami
 15. Jakie elementy tworzą doskonałą stronę kategorii?
 16. Duplikat treści jest bardzo zły dla SEO
 17. Co to jest duplikat treści?
 18. Rodzaje duplikatów treści
 19. Jednym z rozwiązań są kanoniczne adresy URL
 20. Skąd wiesz, że masz duplikaty treści?
 21. Rozwiązania dla duplikatów treści
 22. Sklep Konserwacja konstrukcji
 23. Co należy zrobić, jeśli produkt zostanie usunięty ze sklepu lub wyprzedany?
 24. Jak powinien zmieniać się pasek nawigacyjny w miarę zmiany produktów?
 25. Podobnie jak twój pasek nawigacyjny, powinieneś od czasu do czasu odwiedzać swoje kategorie.
 26. Czy jest coś jeszcze, co powinieneś zrobić po restrukturyzacji swojej witryny?

W tym wpisie na blogu porozmawiamy o znaczeniu struktury witryny w odniesieniu do SEO e-commerce. Innymi słowy, jak powinien wyglądać Twój sklep internetowy, aby wyświetlał się na górze w wyszukiwarce Google?

W szczególności w tym wpisie na blogu omówione zostaną cztery ważne wyzwania dotyczące witryn:

 1. Jak zorganizować pasek nawigacyjny?
 2. Jak zorganizować strony kategorii?
 3. Jak uniknąć duplikowania treści?
 4. Jak oczyścić i utrzymać strukturę witryny?

Dlaczego struktura Twojej witryny e-commerce jest ważna?

Krótko mówiąc, chcesz, aby ludzie, którzy odwiedzają Twoją witrynę, mogli łatwo znaleźć to, czego szukają. A ponieważ Google bierze pod uwagę, jak przyjemne jest dla użytkowników faktyczne korzystanie ze strony internetowej, nie tylko dobra struktura strony pomaga, gdy ktoś jest na Twojej stronie, ale pomaga też odkryć Twoją witrynę, ponieważ Google jest bardziej skłonny do pokazania witryny, która jest przyjemnością wykorzystanie niż strona internetowa, która jest absolutnym bałaganem organizacyjnym.

Struktura witryny ma wpływ na użyteczność

Doświadczenie użytkownika (UX) w dużej mierze opiera się na strukturze witryny. Szanse na to, że Twoi goście staną się klientami znacznie wzrosną, jeśli będą w stanie łatwo znaleźć to, czego szukają. Kluczem jest pomaganie im w poruszaniu się po witrynie, dzięki intuicyjnemu znajdowaniu ważnych informacji.

Dlatego należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób produkty są podzielone na kategorie, aby użytkownicy mogli w ciągu kilku sekund od lądowania na Twojej stronie zrozumieć, w jaki sposób mogą znaleźć to, czego szukają. Ale nie chodzi tylko o produkty. Ważne jest również, aby ułatwić znalezienie innych informacji, na przykład informacji o wysyłce, instrukcji użytkowania lub obsługi klienta.

Struktura witryny ma wpływ na SEO

Istnieją dwie główne przyczyny, dla których struktura witryny jest ważna, jeśli chcesz, aby witryna e-commerce pojawiła się w wyszukiwarce Google:

1. Dobra struktura witryny zwiększa prawdopodobieństwo, że Google zrozumie Twoją witrynę

Gdy Google przemierza Twoją witrynę, robi to w celu określenia kilku rzeczy, ale dwie są najbardziej oczywiste: na co patrzy i jak powinna je wyświetlać (jeśli w ogóle), gdy ktoś przeszukuje powiązane słowa kluczowe. Posiadanie solidnej, intuicyjnej struktury witryny pomaga Google zrozumieć, na czym polega Twoja witryna i gdzie może znaleźć informacje, w tym, które informacje powinny być traktowane z większym szacunkiem, a zatem wyświetlać się w widocznym miejscu. Dlatego dobra struktura witryny może poprawić SEO, przekonując Google, że prawdziwa istota ludzka uzna stronę za pomocną i cenną.

2. Dobra struktura witryny uniemożliwia konkurowanie z własnymi treściami

Charakter witryn e-commerce stanowi dość poważne wyzwania SEO. Dzieje się tak, ponieważ zduplikowana treść jest dla Google bardzo myląca i istnieje prawdopodobieństwo, że jeśli masz witrynę handlu elektronicznego, masz dużo zduplikowanych lub bardzo podobnych treści. Wyobraź sobie, że sprzedajesz 20 rodzajów wazonów na kwiaty. Chociaż każdy produkt jest inny, nadal trudno jest stworzyć kopię dla każdego produktu, który nie jest co najmniej bardzo podobny. W rezultacie Google nie wie, która ze stron produktu jest najważniejsza. Musisz wybrać jedną stronę, która jest najważniejsza. W przeciwnym razie dosłownie będziesz konkurować z własnymi produktami o wysoką pozycję w rankingu.

Czym powinna być ta jedna strona? Zazwyczaj strona kategorii. Na przykład możesz mieć stronę kategorii dla wszystkich swoich wazonów wykonanych ze szkła. Ta strona powinna być stroną, na którą chcesz kierować odmiany słów kluczowych „szklane wazony kwiatowe”, a następnie wszystkie strony produktów ze szklanych wazonów powinny odsyłać do tej głównej strony kategorii. Jeśli masz więcej niż jedną kategorię, to jest w porządku. Na przykład możesz mieć również kategorię porcelanowych wazonów na kwiaty, w którym to przypadku zrobiłbyś to samo, co w przypadku stron ze szklanymi wazonami z kwiatami (link do strony głównej kategorii).

Struktura witryny dotyczy kwestii zmiany produktów

Innym nieodłącznym wyzwaniem, z jakim spotyka się wiele stron e-commerce, jest wyprzedane lub wycofane produkty. Ponieważ nie chcesz, aby Google pokazywało nieaktualne strony produktów - lub, co gorsza, strony, które już nie istnieją, i lądują na stronie 404 - ważne jest, aby ustrukturyzować witrynę tak, aby radziła sobie z nieuchronnością, że produkty nie będą dostępne na zawsze.

Jak należy uporządkować menu nawigacyjne?

Twoje menu nawigacyjne prowadzi użytkowników do twoich produktów i ważnych informacji, a także jest bardzo ważnym narzędziem do komunikowania celów. Innymi słowy, twój pasek nawigacyjny mówi odwiedzającemu dwie rzeczy:

 1. Co sprzedaje Twoja witryna
 2. O czym jest Twoja witryna

Wskazówka: Czy wiesz, że badania kognitywne sugerują, że ludzie pamiętają słowa, które pojawiają się jako pierwsze lub ostatnie w zdaniu? Oznacza to, że podczas organizowania paska nawigacyjnego najlepiej jest umieścić najważniejsze opcje nawigacji na początku lub na końcu menu.

Elementy menu

Ledwie możemy policzyć, ile razy napotkaliśmy klientów, którzy w końcu chcą mieć milion elementów menu na pasku nawigacyjnym. Myślą jest, że wszystko i wszystko musi być widoczne w menu, w przeciwnym razie ludzie go nie znajdą. Chociaż prawdą jest, że chcesz, aby najważniejsze rzeczy były widoczne, nie jest prawdą, że cokolwiek, co nie jest, jest skazane na to, że nigdy nie zostanie odkryte - to znaczy - dopóki struktura witryny jest trwała.

Jednym z najlepszych sposobów na sprawdzenie, które strony mają być uwzględnione na pasku nawigacyjnym i które można pominąć lub użyć jako część listy rozwijanej, można przejrzeć dane dotyczące przepływu użytkowników w Google Analytics .

Jest to bardzo pomocne, ponieważ daje obraz tego, na której stronie użytkownik zwykle się rozpoczyna i gdzie natychmiast się udaje i tak dalej.

Co umieścić w nawigacji, jeśli masz czysto e-commerce

Jeśli Twoja witryna to wyłącznie handel elektroniczny (lub przynajmniej witryna, której sklep jest najważniejszym aspektem witryny), pasek nawigacji powinien najprawdopodobniej pokazywać główne kategorie sklepu.

W powyższym przykładzie zauważysz, że Under Armour (krzyk do Baltimore!) Ma naprawdę prostą nawigację pomimo wielu, wielu produktów. Ale to ma sens. Jako gość na stronie, jeśli chcesz szorty, nie chciałbyś zaczynać w kategorii spodenek, ponieważ pokazywałbyś szorty zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Zamiast tego, po przybyciu na stronę Under Armour, możesz zacząć od przewijania myszy nad główną kategorią, która pasuje do ciebie (lub do kogo kupujesz), a następnie opcje stają się coraz bardziej szczegółowe.

Co umieścić w nawigacji, jeśli dodajesz sklep internetowy do istniejącej witryny lub bloga

Czasami strona nie zaczyna się z zamiarem sprzedaży czegokolwiek. Następnie właściciel witryny decyduje się sprzedać coś wartościowego swoim fanom i odwiedzającym, ponieważ zyskuje kolejne. Weźmy na przykład bloga. W takim przypadku pasek nawigacyjny mógł ewoluować z czasem, aby udostępnić najczęściej czytane kategorie wpisów w blogu. Ale teraz, gdy sklep jest dodawany do witryny, są ważne pytania, które musisz sobie zadać:

Jak dodać sklep do witryny i ułatwić korzystanie z niego, jeśli pasek nawigacyjny jest już pełen ważnych stron, na których użytkownicy polegają, aby cieszyć się Twoją witryną?

Odpowiedź jest w większości przypadków dość prosta. Zamiast przykładu Under Armour, w którym pasek nawigacyjny strony internetowej jest zorganizowany zgodnie z głównymi kategoriami produktów, wszystko, co musisz zrobić, to dodać „Shop” do nawigacji. Kliknięcie „Kupuj” powinno następnie przenieść użytkownika do całkowicie oddzielnej sekcji strony internetowej, najłatwiej i wyraźnie nakreślonej za pomocą subdomeny.

Na przykład kliknięcie „Kupuj” zabrałoby użytkownika z fakewebsiteforthispost.com do sklepu.fakewebsiteforthispost.com. Następnie, po przejściu na stronę internetową z zakupami (która jest faktycznie oddzielną stroną internetową), pasek nawigacyjny może składać się z głównych kategorii produktów, jak wyjaśniono w powyższym przykładzie Under Armour.

Wskazówka: Aby uczynić element „Sklep” bardziej widocznym na pasku nawigacyjnym, ustaw go na czerwony (lub inny wyróżniający się kolor).

Elementy podmenu

Aby ułatwić odwiedzającym stronę znalezienie tego, czego szuka, pomaga mieć podmenu. Weźmy na przykład stronę internetową Apple. Po kliknięciu przycisku „Mac” w nawigacji przeniesie Cię na stronę Mac, a także wyświetli podmenu lub dodatkowe menu z większą ilością szczegółów:

Jednak w większości przypadków podmenu pojawia się, gdy użytkownik przewija element menu głównego za pomocą myszy. Na przykład strona Under Armour:

Twoje menu powinno się zmienić wraz ze zmianą witryny i ofert

Możesz zacząć jako blog, ale potem zacznij sprzedawać kilka produktów. Następnie pewnego dnia sprzedajesz kilka produktów - do tego stopnia, że ​​posiadanie „Sklepu” jako jedynej opcji nawigacyjnej już go nie ogranicza (co oznacza, że ​​Twoi użytkownicy nie mają tak dobrego doświadczenia użytkownika, jak mogliby ). Może wiesz o tym, ponieważ patrząc na Google Analytics, zauważysz, że użytkownicy lądują na Twojej stronie i natychmiast klikają „Sklep”, gdzie przechodzą do kategorii produktów. Czy w takim razie lepiej byłoby zacząć pokazywać kategorie produktów na pasku nawigacyjnym na głównej stronie? Może! A następnie kliknięcie, które może doprowadzić użytkownika do kupowania.fakewebsiteforthispost.com/fake-product-category, aby byli już w sklepie i do kategorii, do której w pierwszej kolejności mogliby przejść. Włączenie tej kategorii do głównej nawigacji na głównej stronie pozwoliło użytkownikowi na kliknięcie, co jest dobre!

Jak należy traktować kategorie i tagi, aby poprawić SEO eCommerce?

Kategorie i tagi są przykładami tzw. system taksonomii . ”W skrócie, system taksonomii jest sposobem grupowania rzeczy razem. Dlatego kategorie to fantastyczny sposób na organizowanie produktów sprzedawanych w sklepie internetowym. Prawidłowo użyty może zapewnić ogromny wzrost SEO.

Kategorie, podkategorie i tagi. Co za różnica?

Kategorie są hierarchiczne, co oznacza, że ​​możesz mieć kategorie, a następnie podkategorie. Podkategorie znajdują się w co najmniej jednej kategorii. Podkategorie mogą mieć również podkategorie, łącząc informacje w jeszcze bardziej konkretne grupy. Wyobraź sobie drzewo genealogiczne. Twoi rodzice są kategorią, ty i twoje rodzeństwo są podkategoriami, a następnie twoje dzieci są podkategoriami podkategorii, którą jesteś (która jest podkategorią głównej kategorii: twoi rodzice).

Z drugiej strony tagi po prostu grupują treść bez hierarchii. Pomyśl o chmurze lub klastrze powiązanych informacji. Możesz oznaczyć dowolne elementy, a nie wszystkie oznaczone treści mają kategorię.

Dlaczego ważne jest, aby przemyśleć i zoptymalizować strony kategorii?

Ponieważ w witrynach e-commerce strony kategorii są stronami docelowymi . Są to główne strony witryny. Na przykład, jeśli sprzedajesz sprzęt medyczny, a jednym z głównych produktów, które sprzedajesz, są automatyczne defibrylatory zewnętrzne (AED). Będziesz chciał mieć kategorię AED, a zatem stronę AED pokazującą wszystkie sprzedawane AED. Celem jest wyświetlenie tej strony w wynikach wyszukiwania, gdy ktoś wpisuje zapytanie, np. „Kup online”.

Jak wspomniano wcześniej w tym poście, rozmawialiśmy o znaczeniu struktury witryny, aby zapobiec problemom, które mogą powstać, gdy produkty są wycofywane lub są niedostępne. Dzięki zoptymalizowanym stronom kategorii nie ma znaczenia, czy niektóre defibrylatory AED przestaną być dostępne lub zostaną wycofane, ponieważ Google rozpozna stronę docelową kategorii jako najważniejszą stronę, a tym samym stronę do wyświetlania osób na stronie wyników wyszukiwania .

Ponieważ kategorie uniemożliwiają konkurowanie poszczególnych stron produktów. Jeśli sprzedajesz defibrylatory AED, nie chciałbyś optymalizować każdej strony produktu AED dla „kup online”. Zamiast tego chciałbyś, aby wszystkie były inne, koncentrując się na poszczególnych markach i szczegółach, i połączyć je ze stroną główną kategorii, która jest zoptymalizowana pod kątem „kupuj online”.

Co to jest bułka tarta i dlaczego są one ważne dla stron kategorii?

Ścieżki są naprawdę przydatne dla użytkowników witryny. Pokazują hierarchię struktury witryny, dzięki czemu można łatwo dowiedzieć się, skąd się wzięły i jak wrócić.

Nie tylko pokazuje Google i odwiedzającym strukturę Twojej witryny, ale także wymusza uprawnienia stron kategorii.

Nie twórz kategorii i tagów o tej samej nazwie

Na przykład nie należy klasyfikować czegoś jako „koszule”, a także oznaczać jako „koszule”. Zamiast tego miej plan i trzymaj się go. Jeśli masz kategorię „koszulek” i znacznik „koszulek”, w jaki sposób Google będzie wiedział, która z nich ma pierwszeństwo? To samo dotyczy używania pojedynczych lub mnogich wersji słów. Nie chcesz oznaczyć czegoś jako „koszula” i „koszula”. Wybierz jedną i trzymaj się jej.

Korzystanie z paginacji dla kategorii z wieloma pojedynczymi produktami

Co zrobić, jeśli w danym archiwum kategorii znajduje się 100 pozycji? Na przykład, jeśli sprzedajesz koszule, a na twojej stronie jest 100 różnych koszulek? Kiedy ktoś kliknie „koszule”, czy powinien wyświetlić stronę archiwum kategorii ze 100 koszulami? Nie, jeśli chcesz załadować stronę w ciągu godziny. Zamiast tego możesz wyświetlić 20 elementów i pozwolić użytkownikowi kliknąć „Dalej”, a następnie „Poprzedni”, aby wrócić. Aby to zrobić, będziesz chciał dodać znacznik rel = next / rel = prev w nagłówku. To trochę skomplikowane, więc zapytaj o to swojego programistę.

Jakie elementy tworzą doskonałą stronę kategorii?

Po pierwsze, strona archiwum kategorii (strona, którą chcesz umieścić w wyszukiwarce Google) powinna być traktowana jak każda inna strona na początku. Oznacza to, że powinien być zoptymalizowany pod kątem słowa kluczowego lub klastra słów kluczowych, tak jak każda inna strona w witrynie. Wiele razy znajdziesz strony e-commerce, które mają kilka produktów na stronach archiwum kategorii, ale nie ma tekstu. To ogromny błąd. Zamiast tego będziesz chciał napisać akapit wprowadzający, w tym linki w akapicie do innych powiązanych kategorii i stron docelowych. Pierwszym elementem, który zapewnia istnienie na stronie archiwum kategorii, jest tekst.

Obejrzyj film na temat znaczenia posiadania co najmniej 300 słów tekstu na stronie

Jest również bardzo przyjazny dla użytkownika, aby w jakiś sposób pokazać podkategorie na stronie. Na obrazku powyżej zobaczyliśmy, jak Apple wyświetla podkategorie na stronie archiwum kategorii Mac. Ale bardziej powszechne jest postrzeganie go jako paska bocznego, jak na stronie internetowej Moleskine:

A jeśli spojrzysz na powyższy obrazek, zobaczysz drugi główny składnik strony docelowej archiwum kategorii: same produkty. Ważne jest, aby pamiętać o tym, co piszesz, aby zachęcić ludzi do klikania na nich.

Twoje strony wymagają wezwania do działania

Jeśli spojrzysz na stronę internetową Moleskine, zauważysz, że nie ma żadnego wezwania do działania na żadnym z produktów. Podczas przewijania produktów pojawiają się wezwania do działania, ale mimo to nie ma możliwości szybkiego dodania ich do koszyka. Być może przetestowali to i podjęli świadomą decyzję. A może nie…

Obrazy produktów są naprawdę ważne

To brzmi oczywisto, ale nie możemy tego podkreślić. Ludzie oceniają książki (i zasadniczo wszystko) przy okładce. Dobre zdjęcia produktów są z tego powodu ważne.

Czasami witryny handlu elektronicznego mają podobne produkty, takie jak śruby na sprzedaż, a producent nie wysyła różnych obrazów dla każdego, ponieważ różnią się jedynie wielkością. Dlatego tak ważne jest, aby tytuł produktu był unikalny - aby użytkownicy mogli określić, który produkt chce kliknąć.

Więcej o tytule produktu

Tytuł produktu powinien zawierać nazwę marki i nazwę produktu - a jeśli to konieczne, tak jak w powyższym przykładzie, wymiary.

Wskazówka: Czy Twoi użytkownicy odwiedzają witrynę na podstawie SKU? Jeśli tak, zdecydowanie umieść to w tytule produktu!

Duplikat treści jest bardzo zły dla SEO

Pomyśl o witrynie handlu elektronicznego, która sprzedaje ten sam artykuł odzieżowy w różnych rozmiarach i kolorach. Często każdy z nich jest własnym adresem URL, co oznacza, że ​​istnieją strony o zasadniczo tej samej dokładnej treści. To może naprawdę zmylić Google, ponieważ nie będzie wiedział, który z nich będzie wyświetlany w wynikach wyszukiwania. Inny problem występuje, gdy ludzie chcą połączyć się ze stroną. Z którymi powinny się one łączyć? Prawdopodobnie nawet nie poznają różnicy. Ale Google będzie, a korzyści, które możesz uzyskać w wyniku zarabiania kilku linków na jednej stronie, są teraz rozproszone, ponieważ istnieją linki do wielu stron, które różnią się URL-em, ale takie same pod względem treści.

Co to jest duplikat treści?

Najlepszym sposobem na zastanowienie się nad duplikatami treści jest docenienie tego, co robi Google, odpowiadając na pytania ludzi. Po wprowadzeniu wyszukiwania w Google zasadniczo prosisz Google o zwrócenie wyników wyszukiwania, które odpowiadają Twojemu zapytaniu, i udzielenie odpowiedzi na zadawane pytanie. Na przykład, gdy wpiszesz najlepszą myjnię samochodową w pobliżu mnie , pytasz Google: „Google, jaka jest najlepsza myjnia samochodowa w pobliżu mnie?” Wyniki, które zwraca, są najlepszą próbą odpowiedzi na twoje pytanie. Ponieważ Google wykonuje naprawdę dobrą robotę, odpowiadając na pytania, dominują w wyszukiwaniu; większość ludzi korzysta z Google przez długi czas.

Pomyśl o duplikatach treści. To treść, która jest taka sama na dwóch różnych adresach URL. Ponieważ Google ma ograniczoną ilość miejsca na stronę wyników wyszukiwania, możesz mieć pewność, że nie zwróci dwóch stron z dokładnie taką samą treścią. Więc albo wybierze jedną i nigdy nie pokaże drugiej, albo nie wybierze żadnej z nich, ponieważ autorytet tych stron jest zasadniczo ograniczony. Co gorsza, wszystkie linki, które otrzymuje jedna strona, są linkiem, którego nie otrzymała inna strona. O wiele lepiej jest mieć jedną stronę zamiast dwóch duplikatów, aby wszystkie linki wsteczne były wysyłane na jedną stronę, zwiększając uprawnienia strony, a następnie jej ranking.

Szukasz firmy SEO w Baltimore? Skontaktuj się z nami!

Rodzaje duplikatów treści

Istnieje wiele sposobów tworzenia zduplikowanych treści przez stronę internetową. Czasami nawet najlepsi programiści nie rozpoznają duplikatów treści, gdy istnieją. Na przykład wielu twórców stron internetowych uważa, że ​​witryna.com/something jest taka sama jak witryna.com/something/, ale ten końcowy ukośnik techniczny sprawia, że ​​te dwa różne adresy URL, nawet jeśli wskazują na tę samą stronę. Nie myli odwiedzającego stronę, ale może potencjalnie dezorientować Google, co ostatecznie negatywnie wpływa na rankingi.

Powielanie treści w wyniku niezrozumienia działania adresów URL

Gdy piszesz wpis na blogu lub dodajesz nowy element do swojego sklepu internetowego, jest tylko jedna strona dla tego posta lub produktu. Ale ponieważ Twoja witryna jest prawdopodobnie oparta na CMS (system zarządzania treścią), na przykład WordPress, lub Shopify lub BigCommerce, istnieje szansa, że ​​CMS umożliwi dostęp do tej strony za pomocą więcej niż jednego adresu URL. Programista WWW rozpozna identyfikator tej strony jako unikalny identyfikator. Ale wyszukiwarka jest inna; koncentruje się na adresie URL, a jeśli istnieje kilka takich samych treści, jest to uważane za duplikat treści.

Zrób test… Przejdź na swoją stronę. Jeśli adres URL pojawi się bez www, spróbuj ręcznie dodać www do adresu URL, a następnie naciśnij enter. Czy adres URL automatycznie zmienia się z powrotem na wersję inną niż www? Czy też pokazuje stronę, ale to z www. Jeśli to nastąpi, prawdopodobnie masz całą stronę internetową, która jest duplikatem twojej głównej strony.

Identyfikatory sesji mogą powodować wiele duplikatów treści

Ten post nie ma być zbyt techniczny, więc powstrzymamy się od technicznego żargonu. Najprostszym sposobem wyjaśnienia identyfikatorów sesji jest wyobrażenie sobie, że korzystasz ze sklepu internetowego. Wylądujesz w sklepie internetowym i zaczniesz robić zakupy. Dodajesz coś do koszyka, a następnie przechodzisz na inną stronę, aby zobaczyć inny przedmiot. Następnie robisz to samo kilka razy, lądując na różnych stronach, podczas gdy przedmioty w koszyku pozostają, nawet jeśli nie jesteś zalogowany. Jak to robi strona? Mówiąc prościej, tworzy unikalny identyfikator sesji - unikalny dla Ciebie identyfikator - i to w adresie URL. Wyobraź sobie, ile nowych adresów URL jest tworzonych, gdy 100 osób robi zakupy w Twoim sklepie internetowym ... To dużo duplikatów treści.

Parametry URL do śledzenia i sortowania

Podobnie jak w przypadku identyfikatorów sesji, strony internetowe, na przykład parametry URL służące do śledzenia, na przykład, budują ogromną ilość zduplikowanych treści. Jeśli korzystasz z BigCommerce, może to być pomocny zasób: Parametry URL i powielona zawartość

Jednym z rozwiązań są kanoniczne adresy URL

Gdy kilka adresów URL wskazuje tę samą treść, jest to problem. Możesz rozwiązać ten problem, wybierając który z tych adresów URL jest głównym adresem URL, a zatem ten, który Google i inne wyszukiwarki uznają za takie. W takim przypadku kanoniczne adresy URL mogą być rozwiązaniem.

Przeczytaj ten post o kanonizacji, aby uzyskać lepsze zrozumienie

Skąd wiesz, że masz duplikaty treści?

Jednym z najlepszych sposobów na znalezienie duplikatów treści jest użycie Google Search Console . Wybierz właściwość Search Console i przejdź do wyszukiwania wyglądu> Ulepszenia HTML, a będziesz mógł sprawdzić, czy Google zidentyfikował jakiekolwiek powielone problemy z treścią.

Możesz także użyć operatorzy wyszukiwania , które są sposobami wykorzystania pełnego potencjału funkcji wyszukiwania Google. Zamiast po prostu wpisywać słowo kluczowe, można ograniczyć, które witryny mają być uwzględniane w wynikach, a nawet, które słowa muszą istnieć we wszystkich zwróconych wynikach. Na przykład możesz chcieć wiedzieć, które adresy URL w Twojej witrynie zawierają określoną nazwę produktu, wpisz to:

site: example.com intitle: „nazwa produktu”

Wskazówka: spróbuj skopiować i wkleić jedno lub dwa pełne zdania z opisu produktu i użyć go jako zapytania wyszukiwania. Google zwróci wyniki i będziesz mógł zobaczyć inne strony, które zawierają dokładnie takie zdania. Pamiętaj, aby spojrzeć w dół i wybrać wyniki pominięte przez Google.

Rozwiązania dla duplikatów treści

Gdy już zdecydujesz, które strony są głównymi stronami każdej kategorii produktów, nadszedł czas na podjęcie działań. Oto lista problemów z rozwiązaniami:

 • Identyfikatory sesji w adresach URL: często można je po prostu wyłączyć w ustawieniach systemu.
 • Parametry w innej kolejności: Można faktycznie zaprogramować parametry, aby zawsze były w tej samej kolejności. Można to zrobić za pomocą skryptu.
 • Problemy ze śledzeniem linków: możesz użyj hashtag do śledzenia kampanii zamiast parametrów.
 • www versus non-www: Nie ma znaczenia, który wybierzesz, ale Twoja strona powinna mieć www lub nie powinna. Należy przekierować do drugiego, a wykonanie tego jest naprawdę łatwe. Możesz poprosić swojego programistę, aby to zrobił, lub możesz zadzwonić do swojego rejestratora nazw domen (na przykład Godaddy) i poprowadzić Cię przez to.

Sklep Konserwacja konstrukcji

Częściej niż nie, sklepy internetowe przechodzą wiele zmian w czasie. Produkty są dodawane i usuwane, sprzedawane i sprzedawane, a czasami całe kategorie znikają lub są tworzone jako inwentaryzacja i ogólne zmiany kierunku. Podczas gdy planowanie idzie daleko, rzadko wszystkie przypadki są automatycznie uwzględniane; większość czasu rzeczy zmieniają się w sposób, jakiego nigdy się nie spodziewałeś i ważne jest, aby wiedzieć, jak zareagować na te zmiany, aby sklep internetowy nie stał się bałaganem miliona stron i linków, które nie są już istotne.

Co należy zrobić, jeśli produkt zostanie usunięty ze sklepu lub wyprzedany?

Jeśli przestaniesz sprzedawać produkt lub jeśli produkt zostanie sprzedany i nie zamierzasz go już sprzedawać, powinieneś usunąć stronę i przekierować ją. Pytasz, gdzie powinieneś przekierować stronę? Do podobnej strony, głównej strony kategorii dla danego klastra produktów, lub w ostateczności, strony głównej witryny. W ten sposób wszelkie linki do usuwanej strony produktu, które zarobiłeś do tego momentu, nadal będą korzystne dla Twojej witryny, co jest bardzo ważne dla SEO.

Jak powinien zmieniać się pasek nawigacyjny w miarę zmiany produktów?

Może się to wydawać oczywiste, ale najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że - podobnie jak cała witryna - pasek nawigacyjny nie jest ustawiony w kamieniu. Powinien ewoluować wraz z Twoją firmą, sprzedawanymi produktami, kategoriami produktów itp. Jeśli chcesz dodać elementy najwyższego poziomu do paska nawigacyjnego, zrób to! Jeśli chcesz usunąć przedmioty najwyższego poziomu, ponieważ nie ma już sensu przeznaczać im cennych nieruchomości, usuń je. Jeśli nadal mają wartość, pamiętaj o umieszczeniu linków do nich na powiązanych stronach, aby wyszukiwarki mogły je znaleźć podczas indeksowania Twojej witryny. To jest dobry pomysł, aby stworzyć schemat organizacyjny od czasu do czasu, aby upewnić się, że Twoja strona jest zorganizowana tak intuicyjnie, jak to tylko możliwe, aby zmaksymalizować wrażenia użytkownika.

Podobnie jak twój pasek nawigacyjny, powinieneś od czasu do czasu odwiedzać swoje kategorie.

Może zaczniesz sprzedawać więcej określonego rodzaju produktu. Może zdajesz sobie sprawę, że jedna kategoria produktów sprzedaje się znacznie więcej niż inne i chcesz połączyć pozostałe w jedną większą kategorię, aby zrównoważyć strukturę witryny. W takim przypadku może to oznaczać, że powinieneś utworzyć lub zmodyfikować swoje kategorie. W porządku! I to właśnie powinieneś zrobić. Pamiętaj jednak, że zawsze przekierowuj stare kategorie, które usuwasz, aby nie wysyłać wyszukiwarek i użytkowników do 404 stron.

Czy jest coś jeszcze, co powinieneś zrobić po restrukturyzacji swojej witryny?

TAK. Poinformuj Google o zmianach. Aby to zrobić, prześlij ponownie mapę witryny do Google Search Console .

Aby to zrobić,  prześlij ponownie mapę witryny do Google Search Console

Związane z

Dlaczego struktura Twojej witryny e-commerce jest ważna?
Co za różnica?
Dlaczego ważne jest, aby przemyśleć i zoptymalizować strony kategorii?
Co to jest bułka tarta i dlaczego są one ważne dla stron kategorii?
Jak powinien zmieniać się pasek nawigacyjny w miarę zmiany produktów?
Czy jest coś jeszcze, co powinieneś zrobić po restrukturyzacji swojej witryny?
Innymi słowy, jak powinien wyglądać Twój sklep internetowy, aby wyświetlał się na górze w wyszukiwarce Google?
Jak zorganizować strony kategorii?
Jak uniknąć duplikowania treści?
Jak oczyścić i utrzymać strukturę witryny?