Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

Odzyskaj informacje na dysku twardym. Jak odzyskać dane z uszkodzonego dysku twardego

 1. System plików jest uszkodzony
 2. Dysk twardy nie jest w ogóle wykrywany
 3. Dysk twardy jest wykrywany, ale nie działa
 4. Gdy brakujące pliki można odzyskać
 5. Kiedy sam nie przeprowadzać renowacji
 6. Cztery najważniejsze zasady odzyskiwania informacji

W zależności od przyczyny, dla której dane stały się niedostępne, należy podjąć różne środki w celu przywrócenia informacji na uszkodzonym dysku twardym. Najbardziej prawdopodobne powody, dla których stopiony dysk nie pojawia się poprawnie, są następujące.

System plików jest uszkodzony

Częstą sytuacją jest kiedy dysk twardy System Windows wykrywa i można uzyskać do niego dostęp, ale nie widać na nim żadnych danych lub pojawia się komunikat informujący, że należy go sformatować. Oznacza to, że jego system plików jest uszkodzony. Rozwiązanie tego problemu jest dobre oprogramowanie odzyskać pliki. Możesz wypróbować kilka opcji, z których najbardziej znaną jest Odzyskaj moje pliki. Bezpłatna wersja demonstracyjna tego programu nie pozwoli na pełne wykorzystanie funkcjonalności, ale wyświetli dane, które można przywrócić. Tak więc, jeśli zobaczysz, że zawartość dysku może zostać zwrócona, możesz zapłacić za pełną wersję aplikacji i zakończyć proces.

Jednak to oprogramowanie ma swoje wady. Jeśli typ pliku nie znajduje się na liście ustawień programu, takich danych nie można przywrócić w zasadzie. Chociaż lista dostępnych rozszerzeń jest dość szeroka, dane można usunąć nawet kilka lat temu. Pamiętaj, że oprogramowanie musi być ładowane z dysku flash lub innego przenośnego nośnika.

Program Recover My Files nie pozwoli na zapisanie odzyskanych plików na tym samym dysku twardym, który jest skanowany. Dlatego należy wstępnie podłączyć pamięć flash USB lub przenośny zewnętrzny dysk twardy.

Dysk twardy nie jest w ogóle wykrywany

Jeśli komputer w ogóle nie wykrywa dysku twardego lub nawet się nie włącza, problem może być związany z awarią karty dysk twardy . Możesz samodzielnie zastąpić ten komponent. Nową opłatę można kupić w wielu sklepach internetowych, jednak zanim kupisz, zwróć uwagę na cechy techniczne oraz typ oprogramowania - dane te mogą być bardzo różne.

Koszt karty twardego dysku może być dość wysoki. Dużo bardziej opłaca się kupić używany dysk twardy z płytą roboczą i samodzielnie go zmienić.

Dysk twardy jest wykrywany, ale nie działa

Jeśli system Windows wykryje dysk twardy, ale nie możesz uzyskać do niego dostępu lub sformatować, jest prawdopodobne, że kontakty na płycie są brudne. Zazwyczaj, gdy tak się dzieje, możesz usłyszeć tak zwany „śmiertelny hałas”. Aby rozwiązać ten problem, spróbuj wykonać następujące czynności: wyjmij płytę główną z dolnej części dysku twardego i wyczyść dolne szpilki.

Jedno z głównych centrów mózgowych każdego komputera można uznać za dysk twardy. Dzięki niemu możemy zapamiętać informacje i przechowywać je, niezależnie od ich charakteru. Jednak, jak każde inne urządzenie mechaniczne, dysk twardy podlega zużyciu i ryzyku innych negatywnych skutków: wirusów, hakerów, skoków mocy, awarii sprzętu, błędów użytkownika, co z pewnością prowadzi do utraty informacji przechowywanych na komputerze. I wtedy wielu użytkowników może napotkać pytanie: jak odzyskać dane z dysku twardego? Następnie rozważymy kilka sposobów, aby to zrobić, można ich używać w różnych sytuacjach, a także wykorzystywać je jako dodatki do siebie.

Jak odzyskać dane z dysku twardego?

Najprostszym rodzajem odzyskiwania danych jest dostęp do plików kopii zapasowych. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy zostały wcześniej utworzone, a także w przypadku braku istotnych awarii dysku. Po wykryciu utraty danych należy wyłączyć komputer z sieci. Ogólnie rzecz biorąc, warto polegać na specjalnym program automatyczny w kwestii tworzenia kopii zapasowych. Jeśli nie zostały stworzone z wyprzedzeniem, w ogóle nie powinniście rozpaczać. Podczas usuwania danych z sektorów dysku informacje o plikach są zapisywane, a jeśli nie zostaną nadpisane, dane można przywrócić, tworząc pełną kopię dysku i korzystając ze specjalnego narzędzia Live CD. Ważne jest, aby pamiętać, że w tej chwili najczęstszą metodą odzyskiwania danych jest użycie różnego rodzaju oprogramowania, ale tej metody trudno nazwać najskuteczniejszą. Narzędzia nie zawsze są w stanie skutecznie i poprawnie odzyskać dane. Jest to szczególnie trudne dla użytkownika, który ma niewielkie doświadczenie z nimi. Czasami przy pomocy takich programów można zastosować tylko wtedy, gdy nie będzie możliwe poprawienie sytuacji.

Jeśli obawiasz się, jak odzyskać dane z dysku twardego w przypadku jego utraty z powodu awarii sprzętu, wymagana jest tylko mechaniczna interwencja ręczna. Taka procedura może być przydatna w przypadku uszkodzenia powierzchni dysku. Ta część składa się z cienkiej warstwy kryształów, z których niektóre mogą się z czasem kruszyć. Warstwa magnetyczna jest czasami uszkodzona z powodu nieprawidłowego działania głowicy napędowej. Wszystkie te urządzenia muszą zostać naprawione w celu odzyskania danych, a także aby zapobiec ich dalszej utracie. To trudna i żmudna praca.

Odzyskiwanie danych jest bardziej skomplikowaną procedurą w przypadku uszkodzenia przez oprogramowanie szpiegujące lub złośliwe oprogramowanie. Przy takim ataku musisz natychmiast utworzyć kopia zapasowa a także przestać pracować z komputerem. Dane można następnie przywrócić, odwołując się do tabeli plików. Informacje na dysku twardym mogą być zagrożone z powodu błędów w sektorze rozruchowym. Czasami z tego powodu komputer nawet nie rozpoznaje, ale nawet tutaj jest łatwy sposób na odzyskanie: będziesz musiał uruchomić komputer z innego nośnika, po czym dostęp do informacji będzie otwarty. Możesz nawet odzyskać usunięte zdjęcia.

Często utrata informacji wiąże się z uszkodzeniem system plików . W takim przypadku problem zostanie zidentyfikowany przez niezrozumiałe znaki pojawiające się na ekranie podczas próby otwarcia pliku. I tutaj ważne jest, aby niczego nie zapisywać na dysku. Dane mogą zostać trwale utracone z powodu wprowadzonych informacji.

Odpowiadając na pytanie, jak odzyskać dane z dysku twardego, warto zauważyć, że lepiej jest zapobiegać wszelkim stratom i związanym z nimi problemom niż szukać rozwiązania.

Utrata informacji przechowywanych na dysku twardym (HDD) jest smutnym wydarzeniem, ale najczęściej nie jest śmiertelna. Przypadkowo usunięte dokumenty, foldery, a nawet całe sekcje mogą zostać przywrócone, jeśli nic się nie wydarzy, co mogłoby temu zapobiec.


Jak odzyskać dane z dysku twardego, w jakich przypadkach można to zrobić niezależnie i kiedy lepiej nie ryzykować, ale zwrócić się do specjalistów, powiemy dalej.

Jak odzyskać dane z dysku twardego


Gdy brakujące pliki można odzyskać

Głównym warunkiem udanego odzyskiwania danych jest zdrowie fizyczne dysku twardego.


Najprawdopodobniej będziesz mógł zwrócić dane, które:


 • zostały usunięte, pomijając Kosz;

 • zniszczone przez wirusa;

 • zniknął z powodu awarii systemu plików (takie problemy zwykle powodują utratę całych katalogów i partycji);

 • były w sformatowanej sekcji (formatowanie usuwa niektóre informacje o lokalizacji plików na dysku twardym, ale same pozostają na miejscu).

Ale w jakich przypadkach odzyskanie informacji nie będzie możliwe:


 • jeśli obszar dysku twardego, na którym przechowywane były dane, został nadpisany (więc jeśli ponownie zainstalujesz system operacyjny z formatowaniem woluminu, wszystkie obiekty starego systemu operacyjnego zostaną bezpowrotnie zniszczone);

 • jeśli obiekty zostały usunięte za pomocą programu niszczącego (niszczarki zastępują również obszary pamięci obiektów, które mają zostać usunięte i wielokrotnie);

 • jeśli powierzchnia magnetyczna „naleśników” dysku twardego jest uszkodzona.

Kiedy sam nie przeprowadzać renowacji


Kiedy sam nie przeprowadzać renowacji


Jeśli nie ma zaufania do dysku, a informacje są bardzo cenne, lepiej jest powstrzymać się od eksperymentowania i szukać przywrócenia w wyspecjalizowanej usłudze. Usługa nie jest tania, a eksperci pracują tam nie są wszechmocni, więc im mniej dręczysz „chorych”, tym niższa będzie cena i tym większe będą szanse na sukces.


Następujące objawy wskazują na awarię dysku twardego:


 • Nienaturalny hałas w pracy (brzęk, kliknięcia, kliknięcie, gwizdy itp.).

 • Dysk twardy od czasu do czasu przestaje być określany przez komputer - znika, a następnie pojawia się.

 • System operacyjny jest bardzo wolny, dysk twardy jest zawsze w 100% obciążony bez dużego obciążenia pamięci RAM.

 • Podczas pisania i odczytywania plików występują różne błędy.

 • Po awarii napędu informuje system operacyjny lub programy monitorujące stan dysku twardego w czasie rzeczywistym (jeśli jest zainstalowany).

 • Komputer przestaje uruchamiać się z dysku twardego (pod warunkiem, że jest normalnie ładowany z innych nośników).

 • Często występują ” niebieskie ekrany śmierci ”, wskazując błędy charakterystyczne dla problemów z dyskiem (INACCESSIBLE_BOOT_DEVICE, NTFS_FILE_SYSTEM, KERNEL_MODE_EXCEPTION_NOT_HANDLED).

Cztery najważniejsze zasady odzyskiwania informacji


Cztery najważniejsze zasady odzyskiwania informacji


Jak i z jaką pomocą przywracane są dane na dyskach twardych, powiem ci trochę później, a teraz - kilka słów: co mam zrobić przed tym i jak poprawnie przeprowadzić procedurę odzyskiwania?


 1. Odzyskane dane można zrzucić na inną partycję tego samego dysku twardego lub na inny nośnik fizyczny, ale nie do tego samego miejsca, z którego zostały odczytane. Dlatego, jeśli dysk twardy nie jest podzielony na partycje, przygotuj dysk flash USB lub inny dysk twardy o odpowiedniej pojemności.

 2. Gdy tylko zauważysz utratę ważnych danych, zatrzymaj wszystkie operacje na dysku twardym i natychmiast przystąp do przywracania. Pozwoli to uniknąć przypadkowego nadpisania.

 3. Spróbuj przywrócić wszystko, czego potrzebujesz w jednej sesji bez zatrzymywania programu. Ponadto bez ponownego uruchamiania komputera.

 4. Jeśli jeden program nie pomógł, użyj innych, dopóki wszystkie informacje nie zostaną odtworzone.

Całość ważne informacje przechowywane na dysku twardym. Są sytuacje, w których można je zgubić: to jest błąd samego dysku, nieprawidłowe formatowanie niewłaściwego dysku, inne powody. Odzyskiwanie danych w przypadku formatowania lub przypadkowego usunięcia nie jest trudne specjalne programy . Jeśli masz problemy z samym dyskiem, wszystko jest nieco bardziej skomplikowane, ale wciąż możesz odzyskać informacje samodzielnie.

Pierwszym krokiem jest ostrożne wyjęcie dysku twardego z jednostki systemowej. Aby to zrobić, musisz najpierw wyłączyć komputer, odłączyć zasilanie i wyjąć baterię (jeśli jest to laptop). Następnie możesz usunąć dysk twardy. Dowiedz się, jaki jest interfejs i rozmiar dysku oraz znajdź odpowiednią obudowę dysku wymiennego. Po włożeniu dysku do zewnętrznej obudowy przymocuj go bezpiecznie. Następnie możesz podłączyć go do działającego komputera przez port USB (używany komputer musi być zgodny z twoim przez parametry i używane programy). Po uruchomieniu komputera powinieneś zostać poinformowany o podłączeniu nowego urządzenia. Możliwe jest również automatyczne otwieranie płyty do oglądania. Jeśli dysk nie zostanie wykryty automatycznie lub ręcznie, najprawdopodobniej dysk twardy zostanie poważnie uszkodzony i będziesz musiał skontaktować się ze specjalistą.


Jeśli dysk nie zostanie wykryty automatycznie lub ręcznie, najprawdopodobniej dysk twardy zostanie poważnie uszkodzony i będziesz musiał skontaktować się ze specjalistą

Teraz, dzięki specjalnym programom do odzyskiwania danych (można je pobrać w Internecie, mogą one być płatne i bezpłatne), wykonaj skanowanie dysku. Z wyświetlonej listy odzyskanych plików wybierz te, które potrzebujesz i zapisz. Takie programy są uważane za skuteczne i sprawdzone:

 • PC Inspector File Recovery 4.1;
 • Zerowe założenie Recoveri (ZAR);
 • Roadkil's Unstoppable Copier 2.2;
 • BadCopy Pro v3.76;
 • DeadDiscDoctor 1.0;
 • Odzyskiwanie plików 2.0;
 • Non-Stop Copy v1.03 i inne.


03 i inne

Bardzo często przyczyną utraty pliku jest uszkodzenie głównej tabeli startowej - MBR. W tym przypadku MBRTool lub Active Partition Recoveri nadaje się do odzyskiwania danych - programy nie tylko naprawią uszkodzone sektory, ale również skutecznie zrekonstruują MBR.


W tym przypadku MBRTool lub Active Partition Recoveri nadaje się do odzyskiwania danych - programy nie tylko naprawią uszkodzone sektory, ale również skutecznie zrekonstruują MBR

Nie zapomnij sprawdzić dysku pod kątem uszkodzonych sektorów. W tym celu użyj oprogramowania do tworzenia dysków twardych. Możesz przywrócić uszkodzone sektory za pomocą programu dd_rescue - może przywrócić maksymalną liczbę uszkodzonych sektorów dysku twardego.


Możesz przywrócić uszkodzone sektory za pomocą programu dd_rescue - może przywrócić maksymalną liczbę uszkodzonych sektorów dysku twardego

Jeśli uszkodzenie dysku twardego jest poważne lub nie jesteś pewien własnej siły, lepiej jest natychmiast skontaktować się ze specjalistami w celu odzyskania informacji i naprawy. Im mniej złych działań uszkodzony dysk - większe prawdopodobieństwo odzyskania danych.

Jeśli przypadkowo usunąłeś potrzebne informacje z dysku twardego komputera, nie oznacza to, że całkowicie je utraciłeś. Każdy plik, nawet po sformatowaniu dysku twardego, może zostać pomyślnie przywrócony. Zwłaszcza jeśli po jego usunięciu nowe informacje nie zostały zapisane na dysku twardym. Ale nawet jeśli czas, który upłynął po usunięciu plików i zapisano nowe pliki na dysku twardym, szanse na pomyślne odzyskanie pozostają nadal. Aby przywrócić informacje, potrzebujesz specjalnego programu.

Będziesz potrzebować

 • - komputer z systemem Windows;
 • - Aplikacja Filerecovery;
 • - Program TuneUp Utilities.

Instrukcja

Odzyskiwanie utraconych danych pomoże aplikacji Filerecovery. Znajdź ten program w Internecie, pobierz go i zainstaluj na swoim komputerze. Po instalacji uruchom go. W lewej części głównego menu programu zobaczysz wszystkie sekcje i wszystkie dyski twarde które są zainstalowane na komputerze. Zaznacz partycję dysku twardego lub bezpośrednio dysk twardy, z którego chcesz odzyskać informacje.

Po zaznaczeniu partycji dysku twardego na pasku narzędzi u góry wybierz opcję Szybkie skanowanie. Rozpoczyna proces skanowania partycji dysku twardego. Po zakończeniu wszystkie znalezione pliki na liście zostaną wyświetlone w oknie programu. Wybierz pliki lewym przyciskiem myszy, aw dowolnej części okna, w którym wyświetlane są znalezione pliki, kliknij prawym przyciskiem myszy. Pojawi się menu kontekstowe w którym kliknij polecenie Odzyskaj. Wszystkie pliki zostaną przywrócone.

Jeśli potrzebujesz na przykład przywrócić nie dużą liczbę plików, ale tylko jeden, to ta metoda jest dla ciebie lepsza. Pobierz program TuneUp Utilities z Internetu. Istnieją jego darmowe trywialne wersje. Zainstaluj i uruchom program. W menu głównym wybierz kartę „Napraw problemy”, a następnie - „Przywróć usunięte pliki „ Dalej w oknie zaznacz partycję dysku, z którego zostaną przywrócone dane.

W następnym oknie, w linii „Kryteria wyszukiwania” wprowadź nazwę pliku (przybliżoną) i kliknij „Dalej”. Poczekaj, aż proces wyszuka pliki o wybranej nazwie. Jeśli plik zostanie znaleziony, zostanie wyświetlony w oknie programu. Kliknij na to kliknij prawym przyciskiem myszy myszką, a następnie wybierz „Przywróć”. Plik zostanie przywrócony do oryginalnego folderu. Jeśli oryginalny folder został usunięty, musisz wybrać folder, do którego chcesz przywrócić plik.

I wtedy wielu użytkowników może napotkać pytanie: jak odzyskać dane z dysku twardego?
Jak odzyskać dane z dysku twardego?