Przydatne rozszerzenia dla przeglądarki Google Chrome

  1. Pasek RDS
  2. Evernote Web Clipper
  3. Page Speed ​​Insights
  4. Wyświetl źródło wyboru
  5. Przeszukaj bieżącą witrynę
  6. Oczywiście
  7. SEO Global dla wyszukiwarki Google
  8. SEOquake
  9. Mozbar
  10. Bar Megaindex

Pozdrowienia dla wszystkich czytelników bloga, aw dzisiejszym artykule postanowiłem pokazać te przydatne rozszerzenia dla Google Chrome, których używam w mojej pracy na rzecz promowania bloga. Mam nadzieję, że te rozszerzenia będą Ci przydatne, ponieważ upraszczają i przyspieszają pracę w przeglądarce.

Mam nadzieję, że te rozszerzenia będą Ci przydatne, ponieważ upraszczają i przyspieszają pracę w przeglądarce

Obecnie większość użytkowników Internetu w swojej pracy korzysta z przeglądarki Google, ponieważ jest szybka i ma atrakcyjny wygląd. Poza tym ma wiele rozszerzeń, które pomagają w różnych obszarach pracy, w tym Promocja strony SEO .

Treść artykułu

W tym artykule omówię następujące rozszerzenia: RDS Bar, Evernote Web Clipper, Page Speed ​​Insights, Zobacz sekcję wyboru, Wyszukaj w bieżącej witrynie, Wyraźnie, SEO Global dla Google Search, SEOquake, MOZbar i Megaindex Bar.

Pasek RDS

Możesz go pobrać w następujący sposób. odniesienie . Takie rozszerzenie można również zainstalować w przeglądarkach Mozilla Firefox i Opera.

Na głównej stronie witryny będą linki do pobierania RDS dla różnych przeglądarek, ale interesuje nas link do Google Chrome. Ponadto rozszerzenie przeglądarki Chrome można znaleźć w samej przeglądarce, wybierając Ustawienia => Rozszerzenia, a następnie na pasku wyszukiwania rozszerzenia wprowadź nazwę rozszerzenia zainteresowania.

W skrócie, zauważam, że to rozszerzenie pozwala zobaczyć wiele wskaźników na stronie, takich jak puzomerki, liczba zindeksowanych stron na stronie, liczba linków do strony, wskaźniki Alexa, LiveInternet i wiele innych.

Evernote Web Clipper

Bardzo dobre narzędzie, które jest wygodnym sposobem na zapisywanie stron stron w zakładkach, aby je dalej czytać. Rozszerzenie można pobrać z oficjalnej strony internetowej. I tak wygląda rozszerzenie w przeglądarce Google Chrome:

Ciągle korzystam z tego rozszerzenia, ponieważ pozwala ono na zapisanie ulubionych stron w notatniku Evernote na trzy sposoby - całą stronę, artykuł lub uproszczoną wersję artykułu.

Zapisaną notatkę można odczytać, gdy będzie czas na dowolnych urządzeniach, na przykład ze smartfona lub tabletu.

Page Speed ​​Insights

Czasami musisz zobaczyć ile szybka strona ładowania (twój lub konkurent) bez uciekania się do pomocy różnych usług. Pomocne może być specjalne rozszerzenie.

Szybkość ładowania witryny jest ważna, jeśli nie chcesz przegapić potencjalnych klientów witryny. Wyszukiwarka Google zawiera szybkość ładowania witryny w jednym z 200 parametrów w algorytmie wyszukiwania.

W systemie wyszukiwania Google jest doskonałe narzędzie, które pozwala sprawdzić szybkość pobierania witryny, a także wskazuje elementy, które należy poprawić, aby zwiększyć prędkość pobierania zarówno na komputerze, jak i telefonie komórkowym.

Aby rozpocząć analizę blogu lub witryny pod kątem szybkości, wystarczy wpisać adres swojej witryny w odpowiedniej linii i kliknąć przycisk „Analizuj”.

Ponadto rozszerzenie to można otworzyć, przechodząc do ustawień przeglądarki Google Chrome. Aby to zrobić, przejdź do Ustawienia => Dodatkowe narzędzia => Narzędzia programistyczne. Zostanie otwarte dodatkowe okno z możliwością edycji strony internetowej, gdzie będziesz musiał wybrać zakładkę PageSpeed.

Wyświetl źródło wyboru

Możesz pobrać ten link.

Używam tego rozszerzenia w przypadkach, gdy chcę szybko zobaczyć kod html jakiegoś elementu na stronie. Oczywiście możesz zobaczyć go z innymi, szerszymi funkcjami, ale kiedy musisz pilnie przyjrzeć się, w jaki sposób kod strony jest wykonywany w witrynie, to rozszerzenie View Selection Source jest idealne.

Oczywiście możesz zobaczyć go z innymi, szerszymi funkcjami, ale kiedy musisz pilnie przyjrzeć się, w jaki sposób kod strony jest wykonywany w witrynie, to rozszerzenie View Selection Source jest idealne

Przeszukaj bieżącą witrynę

To rozszerzenie umożliwia wyszukiwanie informacji w dowolnej witrynie za pomocą wyszukiwarki Google, która jest bardziej zaawansowana niż inne wbudowane narzędzia wyszukiwania w witrynach. Ponadto umożliwia sortowanie problemu według daty i innych równie ważnych parametrów.

Oczywiście

Pobierz rozszerzenie stąd.

Kolejne narzędzie Evernote, które umożliwia usuwanie reklam i innych niepotrzebnych elementów witryny podczas otwierania stron witryny. W ten sposób możesz skoncentrować się na czytaniu tekstu, aby nic nie rozpraszało. Możesz także zmienić rozmiar i kolor czcionki do swojego gustu, a następnie zapisać ją w Evernote i wydrukować.

SEO Global dla wyszukiwarki Google

Możesz pobrać rozszerzenie do tego. odniesienie .

Dzięki temu rozszerzeniu możesz zobaczyć wyniki wyszukiwania z Google w innych krajach.

Dzięki temu rozszerzeniu możesz zobaczyć wyniki wyszukiwania z Google w innych krajach

SEOquake

Możesz to pobrać odniesienie .

Nie mniej popularne rozszerzenia SEO dla Google Chrome to SEOquake. Pokazuje, podobnie jak rozszerzenie RDSbar, dane dotyczące witryny.

Dzięki temu możesz zobaczyć tak ważne wskaźniki jak Alexa, Page Rank i inne, nie mniej interesujące parametry witryny.

Na zdjęciu można zobaczyć linię z SEOquake z różnymi wskaźnikami SEO witryny w wynikach wyszukiwania. Tutaj pokazane są takie wskaźniki, jak liczba linków zwrotnych, historia nazwy domeny, ruch w witrynie , liczba stron indeksowanych, wiek domeny i pozycja Alexa.

Rozszerzenie ma wiele funkcji i ustawień. Zasadniczo utrzymuję go w stanie dezaktywacji i włączam w razie potrzeby.

Mozbar

MozBar jest jednym z najstarszych i najpopularniejszych narzędzi marketingowych w angielskojęzycznym Internecie. Dzięki niemu możesz poznać interesujące parametry strony.

Możesz go pobrać ze strony Moz http://moz.com/tools/seo-toolbar.

com/tools/seo-toolbar

Świetnie nadaje się do marketingu, ponieważ oszczędza dużo czasu podczas wyszukiwania witryn. Po kliknięciu tego rozszerzenia można uzyskać niezbędne informacje o organie domeny (Domain Authority), a także profil referencyjny, słowa kluczowe itp. W ten sposób możesz mieć pojęcie o jakości witryny.

Bar Megaindex

Strona pobierania: http://bar.megaindex.ru/

Rozszerzenie różni się tym, że umożliwia nawigację do stron usługi Megaindex za pomocą jednego kliknięcia i otrzymywanie pełnych informacji do analizy interesującej Cię strony. Za pomocą jednego kliknięcia możesz przejść do potrzebnej sekcji i wyświetlić informacje o interesującej Cię stronie.

Być może wszystkie użyteczne rozszerzenia google chrome, których używam sam, mogą pomóc w zwiększeniu ruchu w witrynie. Chciałbym wiedzieć, jakich rozszerzeń używasz w swojej pracy. Napisz w komentarzach pod tym artykułem. I sukces w promowaniu stron internetowych!