Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

Schemat połączeń routera z modemem. Jak podłączyć modem do routera Wi-Fi

 1. Funkcje łączenia routera z modemem adsl.
 2. Jak skonfigurować router?
 3. Konfigurowanie połączenia Adsl z routerem Wi-Fi
 4. Co zrobić, jeśli połączenie nie działa
 5. Podłączanie routera Wi-Fi Adsl
 6. Skonfiguruj router Adsl Wi-Fi
 7. Rozważ główne sekcje ustawień:
 8. Schematy elektryczne
 9. Jak podłączyć router Wi-Fi przez modem: sposoby
 10. Drugi sposób: jak podłączyć router WIFI do modemu
 11. Ustawienia modemu
 12. Udostępnianie laptopa
 13. Wniosek

Jeśli nie wiesz, jak się połączyć modem adsl Za pomocą routera z kablem nasz artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania. Problemy pojawiają się zwykle podczas próby skonfigurowania takiego połączenia. Jednak nic naprawdę trudnego w tym.

Aby połączyć router i modem adsl, użyjemy zwykłego kabel sieciowy . Ten, który jest dostarczany z modemem / routerem lub tym, który zawsze możesz kupić oddzielnie.

Dlaczego musisz podłączyć dwa podobne urządzenia? Jeśli korzystasz z adsl-Internet, masz oczywiście zainstalowany modem. Wiele z nich nie ma możliwości dystrybucji Wi-Fi.

Istnieje kilka opcji:

* Możesz kupić nowy modem adsl, z możliwością bezprzewodowej dystrybucji sieci. Takie wyposażenie jest dziś świetne. Aby nie popełnić błędu przy wyborze, po prostu odwiedź dostawcę Internetu lub zadzwoń do niego, a on wyjaśni, który model i który producent będzie dla Ciebie najlepszy indywidualnie. Ponadto może zaoferować własne urządzenie. Wielu dostawców ma własną technologię sieciową, która jest przez nich zalecana do użytku;

* Możesz kupić zwykły router Wi-Fi dowolnego rodzaju i połączyć się z modemem za pomocą kabla sieciowego. Porozmawiamy o tym bardziej szczegółowo. Modem ma wyjścia sieciowe LAN. Zadaniem routera jest zabranie Internetu z modemu i rozprowadzenie go w powietrzu.

Wszystko jest całkiem proste, zarezerwowane przez skonfigurowany i dystrybuujący modem internetowy, router Wi-Fi i kabel sieciowy. Następnie przejdź do połączenia całego tego sprzętu i jego dalszej konfiguracji. Aby skonfigurować, użyj adresów i danych logowania administratora i administratora.

Funkcje łączenia routera z modemem adsl.

Zresetuj wszystko przed kontynuowaniem. Nawet jeśli po prostu przyniosłeś to ze sklepu i nigdy wcześniej nie korzystałeś.

Włóż jeden koniec kabla sieciowego do złącza LAN modemu (zazwyczaj złącze jest podświetlone na żółto i ma odpowiedni podpis). Modem może mieć kilka takich złączy, każdy z nich będzie nam odpowiadał. Podłącz drugi koniec do niebieskiego złącza WAN. Zadanie zakończone!

Jeśli zresetujesz ustawienia routera, a modem automatycznie rozdzieli IP, router powinien już dystrybuować sieć za pośrednictwem Wi-Fi. Do routera poprzez kabel sieciowy masz możliwość podłączenia urządzeń wcześniej podłączonych do modemu.

Jak skonfigurować router?

Jeśli w trybie automatycznym wszystko nie działało, zadbaj o ustawienia routera. W każdym razie nie musisz dotykać modemu. Jednak musi być już skonfigurowany, to znaczy do dystrybucji Internetu. Aby rozpocząć, sprawdź, czy w ustawieniach routera jest automatycznie uzyskiwany adres IP. Zapewniona automatyczna dystrybucja modemu IP. Następnie przejdź do ustawień routera, potrzebujesz karty WAN.

Ważne jest, która marka i jaki model ma twój router, ponieważ nazwa karty może być inna - sieć, Internet i tak dalej. Śledź sekcję Typ połączenia WAN (typ połączenia WAN), aby ustawić dynamiczny adres IP. Wykonaj niezbędne ustawienia instalacji i zapisywania. Teraz powinieneś automatycznie otrzymać adres IP z modemu. Uruchom ponownie modem i router.

Po tym działanie wszystkich urządzeń nie powinno powodować żadnych problemów.

Istnieją również przypadki korzystania z połączenia internetowego. Technologia ADSL . W tym celu wymagany jest modem ADSL. Obecnie na rynku pojawiają się nowe modele modemów, które mają funkcje Dystrybucja Wi-Fi . Ale co zrobić, jeśli modem jest już zainstalowany, ale nie może przesyłać Internetu przez sieć bezprzewodowa ?

W idealnej sytuacji wystarczy kupić nowoczesny modem najnowszej generacji, który może bez problemu transmitować Wi-Fi. Przy tej okazji możesz skonsultować się ze swoim dostawcą Internetu, zalecą, który sprzęt jest lepszy. Najczęściej użytkownicy korzystają z innej metody i podłączają router do tego systemu. Schemat musi być skonfigurowany w taki sposób, aby modem transmitował Internet za pośrednictwem kabla do routera, który rozprowadza go do urządzenia odbierającego przez sieć bezprzewodową (lub przez przewód sieciowy).

Konfigurowanie połączenia Adsl z routerem Wi-Fi

Ten schemat jest skonfigurowany w następujący sposób. Przed rozpoczęciem pracy upewniamy się, że modem jest skonfigurowany, a na komputerze jest internet. Umieszczamy router w pobliżu modemu, włączamy go w sieci i podłączamy kabel sieciowy z zestawu. Kabel łączy się z modemem w złączu LAN, którego producenci najczęściej malują na żółto. Drugi koniec kabla jest podłączony do złącza WAN routera, zwykle jest niebieski. Przed skonfigurowaniem routera zaleca się skasowanie ustawień fabrycznych. Z właściwe połączenie działającemu modemowi router automatycznie rozpoczyna dystrybucję Internetu, który odbiera z modemu.

Ponowna konfiguracja modemu nie jest konieczna.

Obejrzyj film.

Co zrobić, jeśli połączenie nie działa

Jeśli schemat nie działa automatycznie, należy sprawdzić poprawność ustawień. W ustawieniach routera należy sprawdzić, czy funkcja dynamicznego IP jest zainstalowana w opcji WAN. W takim przypadku router automatycznie odbierze Internet z modemu. Aby to sprawdzić:

 • przejdź do ustawień routera;
 • w zakładce Sieć znajdujemy opcję WAN;
 • Okno Typ połączenia WAN powinno zawierać dynamiczne IP.


Jeśli wszystko jest poprawne, dolne pola należy wypełnić automatycznie Jeśli wszystko jest poprawne, dolne pola należy wypełnić automatycznie. Teraz musisz wprowadzić kilka ustawień w routerze: ustaw nazwę Sieć Wi-Fi , wymyśl hasło. Teraz cały system powinien działać i dystrybuować Internet bez żadnych problemów.

Podłączanie routera Wi-Fi Adsl


Ale jeśli użytkownik nadal kupił  Router ADSL  nowa generacja z obsługą Wi-Fi, a następnie połączenie z siecią nie powinno stwarzać problemów Ale jeśli użytkownik nadal kupił Router ADSL nowa generacja z obsługą Wi-Fi, a następnie połączenie z siecią nie powinno stwarzać problemów. Modem nie jest już potrzebny, podłączymy tylko router, który jednocześnie będzie pełnił funkcje modemu i routera. To urządzenie jest wyposażone w potężną antenę, która zapewnia szybka konfiguracja konfiguracja sieci.

Na rynku technologia bezprzewodowa Istnieje kilka firm, które mają w swoim arsenale asortyment routerów Wi-Fi ADSL. Jednym z nich jest słynny tajwański Firma D-Link , których produkty są najczęściej używane przez użytkowników. Kabel sieciowy jest podłączony w taki sam sposób, jak w przypadku modemu. Tylko zamiast portu WAN musisz połączyć się z portem Line, tak producenci nazywali port w tym urządzeniu.

Skonfiguruj router Adsl Wi-Fi

Teraz pozostaje skonfigurować router Wi-Fi ADSL i skorzystać z Internetu. Możesz szybko skonfigurować go przy użyciu dysku dołączonego do urządzenia. Na płycie istnieje możliwość wyboru języka: rosyjski i angielski. Ustawienie podstawowych parametrów obejmuje wprowadzenie niezbędnych danych do połączenia z Internetem, a mianowicie:

 • kraj;
 • dostawca

Następujący dostawcy ustawień nie zalecają zmiany i używają domyślnego:

 • protokół;
 • kapsułkowanie;
 • nazwa sieci bezprzewodowej;
 • kanał;
 • uwierzytelnianie sieciowe.

Po prostym procesie konfiguracji możesz rozpocząć pracę. Zgodnie z ich potrzebami każdy użytkownik może indywidualnie skonfigurować działanie routera, korzystając z niego funkcjonalność . Przez okno przeglądarki wychodzimy do routera. Producent używa języka angielskiego do ustawień, więc nie ma możliwości przełączenia na język rosyjski.

Rozważ główne sekcje ustawień:

 1. DeviceInfo . Ta sekcja zawiera wszystkie informacje o urządzeniu, jego oprogramowaniu i sterownikach. Użytkownik może zobaczyć tutaj jakość. Połączenia ADSL i przepustowość.
 2. AdvancedSetup . Ta sekcja jest przeprowadzana szczegółowe ustawienie charakterystyka routera z wykorzystaniem szerokiego zakresu parametrów sieciowych.
 3. Bezprzewodowy . Ta funkcja umożliwia wybranie konfiguracji do konfiguracji bezprzewodowej sieci Wi-Fi.
 4. Diagnostyka . W tej sekcji możesz zdiagnozować stan wszystkich połączeń: lokalnego, DSL i Internetu.
 5. Zarządzanie . Jest to punkt kontrolny urządzenia, w którym gromadzone są wszystkie funkcje odpowiedzialne za jego działanie.
 6. Telnet . Ten protokół zawiera pełen potencjał urządzenia, pozwala na szczegółową konfigurację każdej funkcji.

Dzisiejszy artykuł dotyczy ludzi, którzy mają domowy internet Dostępne za pośrednictwem starego modemu ADSL. Obecnie wielu dostawców nadal oferuje Internet za pośrednictwem takich przestarzałych technologii, ale czasami po prostu nie ma alternatywy. Jednym z tych dostawców jest Rostelecom. W tym artykule dowiesz się, jak podłączyć router za pomocą modemu Rostelecom, ale będzie to również działać z innymi modemami ADSL.

Schematy elektryczne

Jeśli aktualnie korzystasz z połączenia za pośrednictwem modemu ADSL, twój obwód wygląda mniej więcej tak: kabel telefoniczny jest podłączony do rozgałęźnika (lub rozdzielacza). Z tego rozdzielacza przechodzi jeden przewód telefon domowy (jednak może nie być), drugi - na modemie. Z modemu kabel sieciowy „skrętka” jest podłączony bezpośrednio do komputera lub laptopa. Ten schemat jest aktywnie praktykowany dzisiaj.

Najłatwiejszym sposobem podłączenia routera przez modem jest utworzenie dodatkowego łącza w tym obwodzie w postaci routera Wi-Fi. Po prostu używamy tej samej „skrętki”, aby utworzyć połączenie między routerem (portem WAN) a modemem ADSL.


Po prostu używamy tej samej „skrętki”, aby utworzyć połączenie między routerem (portem WAN) a modemem ADSL

Jak podłączyć router Wi-Fi przez modem: sposoby

Aby wdrożyć ten schemat, możesz użyć kilku metod:

 1. Spraw, by modem działał jako most, a router jako punkt dostępowy (czyli router). W tej konfiguracji ustawienia należy wprowadzić w routerze.
 2. Druga metoda polega na użyciu routera jako „kontynuacji” sygnału.

Zauważ, że druga metoda jest najprostsza. W tym przypadku nie rób prawie nic. Potrzebne jest tylko minimum: skonfiguruj router, aby odbierał dynamiczny adres i aktywował tryb dystrybucji adresu za pośrednictwem sieci DHCP. Większość użytkowników wie, że należy to zrobić, ale nie wiedzą, jak to zrobić. Łatwo jest podłączyć modem jako router, gdzie ten ostatni będzie działał jako „dystrybutor” Internetu: w ustawieniach routera na karcie Zaawansowane (nazwa karty może zależeć od modelu routera i producenta) istnieje opcja DHCP. Musi być aktywowany, a następnie podłączone każde urządzenie Router Wi-Fi automatycznie połączy się z Internetem. Przed podłączeniem modemu jako routera musisz się upewnić, że wszystkie ustawienia modemu ADSL już tam są. Zazwyczaj są one wprowadzane przez pracownika dostawcy.


Drugi sposób: jak podłączyć router WIFI do modemu

Biorąc pod uwagę, że pierwsza opcja jest najtrudniejsza, warto ją rozróżnić na przykładzie najczęściej Router D-Link . Włóż kabel z małym złączem do złącza ADSL modemu i podłącz patchcord do złącza LAN i podłącz go do komputera lub laptopa.

Ustawienia modemu

Teraz musisz wprowadzić ustawienia na samym komputerze. Idź do panelu kontrola okien (Start - Panel sterowania), znajdź zakładkę „Sieć i Internet” i kliknij „Zarządzanie siecią”. Tutaj interesuje nas pozycja „Zmiana parametrów adaptera”. Znajdź „Połączenia według sieć lokalna „kliknij kliknij prawym przyciskiem myszy Mysz i wybierz „Właściwości”. Tam musisz zainstalować wszystkie ustawienia protokołu TCP / IPv4 na komputerze.

Teraz w przeglądarce wpisz adres 192.168.1.1 i przejdź do panelu administracyjnego routera. Tutaj musisz podać parę login / hasło. Wpisz admin / admin (domyślnie). W menu, które pojawia się w sekcji Szybkie ustawienia, usuń zaznaczenie pola obok linii DSL Auto Connect i wprowadź wartości dla linii VPI i VCI. Muszą uczyć się od dostawcy. Ponadto wartości te można określić w umowie o połączenie, więc nie spiesz się, aby zadzwonić do dostawcy. W klauzuli PORT zapisujemy wartość „0”. Teraz kliknij „Next” (Next) i naprzeciwko wartości Bridging zaznacz pole. Więc przeniesiemy modem do trybu mostkowego. Musisz także zaznaczyć pole obok opcji Włącz usługę mostu i ustawić nazwę mostu. Następnie będziemy musieli zarejestrować adres IP i maskę modemu. Tam przepisujemy: 192.168.1.1 i standardową maskę sieci 255.255.255.0.


255

Teraz skonfigurujemy nasz router Wi-Fi. Przede wszystkim wyjmij kabel z laptopa i włóż go do routera. Musi być podłączony do modemu przez złącze WAN, a do komputera przez dowolny port LAN. Teraz łączymy się z routerem, przejdź do jego ustawień w sekcji WAN i wybierz PPPoE jako połączenie. Teraz musisz wprowadzić wszystkie dane dostarczone przez dostawcę (hasło, login), zastosować ustawienia, zapisz. Następnie router rozprowadzi Internet z modemu ADSL. Teraz wiesz, jak podłączyć modem jako router, ale jest więcej sposobów.

Udostępnianie laptopa

Faktem jest, że sam laptop lub komputer może być używany jako router i jest łatwy do skonfigurowania, wystarczy wiedzieć, jak. Modem można podłączyć jako router za pomocą komputera tylko wtedy, gdy ma adapter Wi-Fi. Na laptopach jest to domyślnie. Schemat będzie wyglądał następująco: mały kabel telefoniczny jest włożony do złącza ADSL modemu, „skrętka” pochodzi prosto z modemu do laptopa. Laptop (lub komputer) uzyskuje dostęp do sieci i przesyła go przez Wi-Fi. Czy potrzebujesz tego ustawienia? Tak, ale teraz jest specjalne programy do udostępniania Internetu przez Wi-Fi, na przykład Connectify Hotspot. Istnieją inne programy do tego celu, ale esencja jest zawsze taka sama. Możesz także udostępniać Internet za pomocą wbudowanego Narzędzia systemu Windows , ale jest to już duży temat dla osobnego artykułu.


Wniosek

Te metody, jak podłączyć router przez modem, działają w 80% przypadków. W zależności od routera lub modelu modemu, nazwy ustawień wymienionych w artykule mogą się różnić, ale esencja pozostaje taka sama. Dlatego w tym przypadku nie trzeba skupiać się na nazwie. Ogólnie rzecz biorąc, skonfigurowanie routera i modemu nie zajmie dużo czasu, jeśli zrobisz wszystko poprawnie.

Jak skonfigurować router?
Dlaczego musisz podłączyć dwa podobne urządzenia?
Jak skonfigurować router?
Czy potrzebujesz tego ustawienia?