Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

SEA SEO SEA - co to jest? A co jest kluczowe w twoim wyborze?

 1. SEO
 2. SEO i koszty
 3. SEO to inwestycja w ryzyko
 4. Inwestycja, która się opłaca przez długi czas
 5. Wady SEO
 6. SEO wymaga wiedzy lub pieniędzy
 7. Zdobądź wiedzę SEO samodzielnie
 8. Zatrudnij specjalistę SEO
 9. Podstawowa wiedza SEO, jeśli zatrudnisz wiedzę specjalistyczną
 10. Musisz być cierpliwy
 11. SEA
 12. SEA i ROI
 13. Zacznij korzystać z SEA
 14. Wynik Jakości
 15. Korzyści z SEA
 16. Odwiedzający dzisiaj
 17. Odwiedzający żądane słowa kluczowe
 18. Pełna kontrola nad wydatkami
 19. Niezbędny czas i wiedza
 20. Powyżej wyników wyszukiwania organicznego
 21. Wady SEA
 22. Zawsze kosztuje
 23. Brak wydatków = nie więcej odwiedzających
 24. Nie docierasz do wszystkich użytkowników wyszukiwarki
 25. Synergia pomiędzy SEO i SEA
 26. SEO czy SEA?
 27. Sklepy internetowe

SEO oznacza Search Engine Optimization i SEA oznacza Search Engine Advertising.

Ktoś, kto zajmuje się SEO, zapewnia, że ​​strona znajduje się dobrze w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwania wyszukiwarki Ktoś, kto zajmuje się SEO, zapewnia, że ​​strona znajduje się dobrze w organicznych (naturalnych) wynikach wyszukiwania wyszukiwarki.

Ktoś, kto zajmuje się SEA, zapewnia, że ​​strona zostanie prawidłowo znaleziona za pomocą reklam w wyszukiwarce.

SEO i SEA są podobne, ale są dwiema zupełnie różnymi gałęziami sportu. Ktoś, kto jest dobry w SEO, nie jest automatycznie dobry w SEA lub odwrotnie. Jednak strona internetowa, która przyjmuje odwiedzających poprzez SEO i SEA, będzie mogła uzyskać synergię z tych różnych działań. Więcej na ten temat później.

W tym artykule wyjaśnimy różnicę między SEO i SEA i na co powinieneś zwrócić uwagę, jeśli chcesz dokonać wyboru między tymi dwoma.

SEO

Istnieje wiele argumentów przemawiających za wyborem SEO. Ważnym argumentem jest to, że możesz dotrzeć do użytkowników wyszukiwarek, którzy nigdy nie klikają reklamy, ponieważ niektórzy ludzie mają po prostu tę zasadę.

Innym ważnym argumentem przemawiającym za SEO jest to, że mając najwyższą pozycję na danym słowie kluczowym, można wygenerować więcej odwiedzających niż SEA.

SEO i koszty

Koszty to kolejny argument. Jeśli sam wykonujesz pracę SEO, to nic nie kosztuje. Jeśli chcesz zlecić to na zewnątrz lub zlecić to w Twojej organizacji, będzie to oczywiście kosztować Twoje pieniądze.

Jeśli sam pracujesz nad pozycją SEO, to oczywiście poświęcasz na to swój czas, a właściwie to także pieniądze. Mogłeś także umieścić ten czas w czymś, co natychmiast przynosi pieniądze.

SEO to inwestycja w ryzyko

Jeśli wykonujesz pracę SEO samodzielnie lub wykonujesz ją w Twojej organizacji, jest to inwestycja ryzykowna Jeśli wykonujesz pracę SEO samodzielnie lub wykonujesz ją w Twojej organizacji, jest to inwestycja ryzykowna. Przecież nigdy nie jesteś w 100% pewien, że twoja praca rzeczywiście wygeneruje użytkowników, co ma miejsce w przypadku SEA.

Z SEO jest wiele rzeczy, które mogą pójść „źle”, więc nie dostaniesz żadnych odwiedzających. Jeśli zaczniesz od SEO, zawsze zaczniesz od wyszukiwania słów kluczowych, aby określić, które słowa kluczowe chcesz kierować. Jeśli nie zrobisz tego prawidłowo, ryzykujesz, że Twoja praca SEO działa za darmo.

Częstym błędem jest koncentrowanie się na słowach kluczowych, które są często wyszukiwane, ale które okazują się słabe lub prawie nie zmieniają się w potencjalnych klientów lub sprzedaż.

Innym częstym błędem jest koncentrowanie się na słowach kluczowych o zbyt dużej konkurencji Innym częstym błędem jest koncentrowanie się na słowach kluczowych o zbyt dużej konkurencji. Jako osoba prowadząca działalność gospodarczą, jeśli zamierzasz zdobyć najwyższą pozycję w Google w odniesieniu do słowa kluczowego, w którym duże firmy już ciężko konkurują, bierzesz udział w nierównej walce i prawdopodobnie marnujesz swój czas.

A dzięki SEO ryzykujesz, że nie zainwestujesz w to wystarczająco dużo czasu. Tylko wtedy, gdy masz dobrą treść i masz wystarczającą liczbę linków zwrotnych do strony docelowej, będzie ona widoczna dla użytkowników. Na przykład możesz zainwestować sporo czasu w określone słowo kluczowe, dzięki czemu jesteś na drugiej stronie Google. Nie zapewni to jednak żadnych lub prawie żadnych odwiedzających. Tylko wtedy, gdy masz wystarczającą liczbę linków zwrotnych, aby dostać się na pierwszą stronę Google, wygeneruje to użytkowników. A dzięki SEO ryzykujesz, że nie zainwestujesz w to wystarczająco dużo czasu

A potem z SEO ryzykujesz, że Twoja strona otrzyma karę od Google. Za karę Twoja witryna wpadnie do wyników Google (lub zostanie całkowicie usunięta z indeksu Google), ponieważ (nie) świadomie naruszyłeś wytyczne dla webmasterów.

Inwestycja, która się opłaca przez długi czas

Jak wyjaśniono powyżej, istnieje ryzyko związane z inwestycją w SEO. Z drugiej strony istnieje istotna korzyść finansowa. Rzeczywiście, inwestycja w SEO będzie nadal przynosić długi zwrot.

Wyobraź sobie, że zainwestowałeś w numer 1 w Google i osiągnąłeś ten cel. Od tego momentu nie inwestujesz już nic w SEO. Prawdopodobnie będziesz w stanie utrzymać swoją pozycję numer 1 przez miesiące. Po roku prawdopodobnie nadal będziesz na pierwszej stronie Google. Kontrastuje to z SEA; jak tylko przestaniesz wydawać pieniądze na reklamę, natychmiast tracisz wszystkich odwiedzających.

Czasami błędnie uważa się, że SEO jest jednorazową inwestycją. To jest (niestety) nie tak. Aby utrzymać najwyższą pozycję w wyszukiwarkach, trzeba będzie podjąć wysiłek. Jednak największym wysiłkiem jest osiągnięcie najwyższej pozycji.

Utrzymanie najwyższej pozycji zajmuje znacznie mniej czasu lub pieniędzy, ale jeśli ten wysiłek nie zostanie podjęty, witryna spadnie w rankingu. Aby utrzymać najwyższą pozycję, na przykład, musi istnieć pewien „wzrost” nowych linków zwrotnych.

Wady SEO

SEO ma wiele wad. Są to:

 • Potrzebujesz wiedzy lub pieniędzy
 • Musisz być cierpliwy

Poniżej wyjaśnimy te punkty.

SEO wymaga wiedzy lub pieniędzy

Jeśli chcesz przyciągnąć odwiedzających poprzez SEO, będziesz potrzebował więcej wiedzy niż zdobywanie odwiedzających przez SEA.

Zdobądź wiedzę SEO samodzielnie

Jeśli nie masz wystarczającej wiedzy na temat SEO, ryzykujesz, że nigdy nie osiągniesz celu lub że Twoja strona otrzyma karę Google. Jeśli chcesz zacząć od SEO, musisz najpierw poświęcić czas na zdobycie niezbędnej wiedzy. Możesz to zrobić, czytając takie blogi SEO. Dobrą stroną społeczności SEO jest to, że ludzie mają tendencję do dzielenia się wiedzą. Istnieje również wiele blogów SEO, w których można znaleźć niezbędną aktualną wiedzę.

Zatrudnij specjalistę SEO

Jeśli sam nie posiadasz wiedzy, możesz zatrudnić niezbędną wiedzę Jeśli sam nie posiadasz wiedzy, możesz zatrudnić niezbędną wiedzę. Możesz zatrudnić kogoś, kto ma już doświadczenie w SEO, możesz zatrudnić freelancera lub zatrudnić agencję marketingu internetowego.

Jeśli pracujesz dla kogoś w pełnym wymiarze godzin, najtańszą opcją jest zatrudnienie kogoś z doświadczeniem SEO. Wadą jest to, że masz mniej pracy dla tej osoby, gdy witryna jest wysoko w Google. Z tego powodu wiele firm zatrudnia freelancera lub agencję marketingu internetowego. Będą mieli wiele pracy w pierwszych miesiącach, aby uzyskać wysoką pozycję w Google, ale później będą mieli mniej pracy, aby utrzymać wysoką pozycję w Google.

Podstawowa wiedza SEO, jeśli zatrudnisz wiedzę specjalistyczną

Nawet jeśli zamierzasz zatrudnić kogoś do wykonywania pracy SEO, przydatne jest również do pewnego stopnia zrozumienie SEO. Posiadanie podstawowej wiedzy SEO znacznie ułatwia komunikację z kontrahentem. Ponadto zapobiega to „zakładaniu ucha”. Smutne, ale prawdziwe, jest wielu „kowbojów SEO”, którzy obiecują słabo poinformowani przedsiębiorcy wszystko, nie wiedząc, co robią.

Są na przykład kowboje, których przedsiębiorcy obiecują najwyższe pozycje w wyszukiwaniu długich ogonów, które nie mają konkurencji i które nie przekształcają się w sprzedaż. Mogą „dostarczać” takie najwyższe pozycje przy minimalnym wysiłku, po czym mogą wysłać wysypaną fakturę.

Jeszcze bardziej mroczni są kowboje, którzy kupują linki zwrotne (niskiej jakości) dla witryny klienta lub korzystają z prywatnych sieci blogów. Taka taktyka jest sprzeczna z wytycznymi Google dla webmasterów i może poważnie uszkodzić ranking witryny. Ten rodzaj praktyki nazywany jest również seo czarnego kapelusza.

Musisz być cierpliwy

Jeśli zaczniesz od SEO, może upłynąć kilka miesięcy, zanim pierwsi odwiedzający wejdą na Twoją stronę. Jak długo dokładnie trwa, zależy od wielu różnych czynników. Ale zazwyczaj musisz liczyć na miesiąc lub 4 do 6, zanim zaczniesz widzieć wyniki. Jest to przeciwieństwo SEA. Gdzie możesz dostać gości do swojej witryny tego samego dnia.

SEA

W SEA będziesz reklamować się w wyszukiwarkach W SEA będziesz reklamować się w wyszukiwarkach. Ze względu na duży udział Google w rynku w Holandii, każdy, kto jest zaangażowany w SEA, przynajmniej zareklamuje się w Google. Udział Google w rynku w Holandii wynosi obecnie ponad 95%.

Ponadto Bing również reklamuje. Dotyczy to również użytkowników Bing, a reklama w Bing jest dużo tańsza. Koszty reklamy w wyszukiwarce wynikają z wewnętrznego systemu aukcyjnego, w którym reklamodawcy licytują się wzajemnie. Ponieważ na Bing jest mniej reklamodawców, konkurencja na aukcji jest mniejsza, więc koszty są znacznie niższe.

Ważnym argumentem przemawiającym za reklamą w wyszukiwarkach jest to, że możesz dziś odwiedzać swoją witrynę. SEA jest z pewnością rozwiązaniem dla sklepów internetowych. Obrót można natychmiast zamienić na reklamę w wyszukiwarkach.

SEA i ROI

W SEA płacisz za każdego otrzymanego gościa W SEA płacisz za każdego otrzymanego gościa. Niniejszym płacisz za kliknięcie. Śledząc, ilu użytkowników kupuje od Ciebie (Twoja konwersja), możesz natychmiast zmierzyć, czy możesz osiągnąć zwrot z inwestycji w SEA. SEA jest zatem szczególnie interesująca, jeśli sprzedajesz produkty lub usługi.

Jeśli masz bloga, SEA będzie mniej interesująca. Model biznesowy większości blogów to reklamy i reklamy. Jeśli użytkownik kosztuje 1 euro z SEA, nie zarobisz tego z powrotem ze sprzedaży reklam.

Zacznij korzystać z SEA

Samo rozpoczęcie pracy z SEA nie jest takie trudne Samo rozpoczęcie pracy z SEA nie jest takie trudne. Wszystkim uda się stworzyć kampanię reklamową w Google AdWords. A jeśli nie możesz tego zrozumieć, zawsze możesz zadzwonić do Google AdWords w celu uzyskania pomocy.

Na niszowych rynkach o niewielkiej konkurencji nie będzie trudno reklamować się z zyskiem za pomocą Google AdWords. Będziesz wtedy musiał licytować bardzo mało za kliknięcie, aby reklamy znalazły się na szczycie w Google.

Jednak opłacalna reklama na konkurencyjnych rynkach to zupełnie inna historia. W tym celu będziesz musiał spędzić dużo czasu w SEA lub skorzystać z pomocy eksperta. Ekspert SEA może Cię zatrudnić lub możesz zatrudnić niezależnego agenta lub agencję marketingu internetowego. W ten sposób możesz upewnić się, że zatrudniasz Certyfikowanego Partnera Google Adwords, który możesz znaleźć tutaj: google.com/partners

Na konkurencyjnych rynkach musisz zaoferować odwiedzającym dużo pieniędzy. Czasami kilka euro za kliknięcie, zwiększając do 10 euro za kliknięcie. Pytanie brzmi, czy otrzymasz zwrot kosztów SEA.

Aby móc ocenić, czy otrzymasz zwrot kosztów SEA, ważne jest, aby połączyć Google Analytics z Google AdWords, a następnie zdefiniować cele. Na przykład cele sprzedaży. Następnie możesz dokładnie zmierzyć, czy reklama nie kosztuje Cię więcej niż daje.

Wynik Jakości

Cena, jaką płacisz za odwiedzającego, jest określana w systemie aukcyjnym Google AdWords Cena, jaką płacisz za odwiedzającego, jest określana w systemie aukcyjnym Google AdWords. Jednak nie jest tak proste, że reklamodawca z najwyższą ofertą wychodzi na szczyt. Ponadto reklamodawcy nie płacą za kliknięcie takiej samej ceny.

System licytacji Google działa z wynikiem jakości. Ten wynik jakości określa, ile musisz zapłacić za kliknięcie, aby przyciągnąć użytkowników do Twojej witryny.

Im lepszy wynik jakości, tym mniej płacisz za kliknięcie. W praktyce często jest tak, że przy słabym lub umiarkowanym wyniku jakościowym nie można reklamować się z zyskiem w Google, a przy wysokim wyniku jakościowym.

Możesz wywierać znaczny wpływ na wynik jakości reklamy Google AdWords. Wynik jakości zależy między innymi od trafności strony docelowej słowa kluczowego, trafności i jakości reklamy, oczekiwanego współczynnika klikalności reklamy i czasu ładowania strony docelowej.

Poprawa wyniku jakości jest częścią pracy eksperta ds. SEA. Przy wyższym wyniku jakości koszt za kliknięcie (odwiedzający) będzie niższy, dzięki czemu ekspert SEA może się odzyskać.

Korzyści z SEA

SEA ma wiele zalet w stosunku do SEO. Są to:

 • Odwiedzający dzisiaj
 • Odwiedzający żądane słowa kluczowe
 • Pełna kontrola nad wydatkami
 • Niezbędny czas i wiedza
 • Powyżej wyników wyszukiwania organicznego

Poniżej wyjaśnimy te punkty:

Odwiedzający dzisiaj

Jeśli zalogujesz się do Google AdWords za pomocą konta Google, możesz natychmiast skonfigurować pierwszą kampanię reklamową. Możesz powitać pierwszych gości witryny w ciągu godziny.

Odwiedzający żądane słowa kluczowe

W systemie AdWords możesz dokładnie określić, które słowa kluczowe mają być wyświetlane. W ten sposób możesz skoncentrować swoją reklamę dokładnie na słowach kluczowych, które znasz lub podejrzewasz, że będą dobrze konwertować.

Pełna kontrola nad wydatkami

Możesz wskazać w Google AdWords, ile chcesz wydać na kliknięcie. Możesz także określić budżet dzienny. Można to zmienić w dowolnym momencie. Kampanie reklamowe mogą zostać wstrzymane lub zakończone w dowolnym momencie. Czy twój sklep internetowy nie ma już określonego towaru w magazynie? Następnie możesz natychmiast wstrzymać reklamy tego artykułu, aby nie wydawać na niego pieniędzy.

Niezbędny czas i wiedza

Czy nie masz doświadczenia z Google AdWords Czy nie masz doświadczenia z Google AdWords? Następnie możesz skorzystać z AdWords Express. To jest okrojona wersja AdWords. Musisz tylko wybrać swoją grupę docelową, napisać reklamę i ustawić budżet. AdWords samodzielnie organizuje stawki i kwotę oferty.

Chcąc pogłębić więcej wyników AdWords i jakości, możesz zacząć ograniczać wydatki AdWords.

Powyżej wyników wyszukiwania organicznego

Jeśli szukasz czegoś w Google, zawsze będziesz widzieć reklamy najpierw, a dopiero potem organiczne wyniki wyszukiwania. Google wyświetla obecnie maksymalnie 4 reklamy powyżej wyników wyszukiwania organicznego.

Jeśli jesteś numerem 1 w Google za pomocą SEO, to możliwe, że jesteś w rzeczywistości pod numerem 5. Dzieje się tak, ponieważ nad tobą są jeszcze 4 reklamy. Z tego powodu wiele firm nadal reklamuje się w Google, mimo że mają już najwyższe pozycje w organicznych wynikach wyszukiwania.

Jest grupa ludzi, którzy prawie zawsze klikają na pierwszy wynik wyszukiwania, niezależnie od tego, czy jest to reklama, czy nie i dalej. Możesz dotrzeć do tej grupy osób tylko poprzez reklamę w Google.

Wady SEA

Reklama w SEA ma również wiele wad

 • Zawsze kosztuje
 • Nigdy więcej wydatków = nie więcej odwiedzających
 • Nie docierasz do wszystkich użytkowników wyszukiwarki

Wyjaśnimy poniższe punkty.

Zawsze kosztuje

SEA zawsze kosztuje. Jeśli samodzielnie skonfigurujesz kampanie reklamowe, będzie to kosztować czas i wydatki na kliknięcia. Jeśli zlecisz kampanie SEA ekspertowi, ekspert ten będzie Cię kosztował oprócz kosztów poniesionych na reklamy.

Brak wydatków = nie więcej odwiedzających

Jeśli twoje przychody zależą od reklam Google, oznacza to, że twoje przychody zależą od twoich wydatków. Jeśli poczynione zostaną duże inwestycje, zawsze będą musiały wystarczyć pieniądze na reklamę Google. Gdy tylko pieniądze nie zostaną wydane na reklamy, wszyscy odwiedzający stronę natychmiast odejdą, a wraz z nimi obroty.

Nie docierasz do wszystkich użytkowników wyszukiwarki

Niektórzy ludzie nigdy nie klikną reklamy. Nigdy nie będziesz w stanie dotrzeć do tych osób za pomocą reklam.

Synergia pomiędzy SEO i SEA

Jak krótko wspomniano we wstępie: korzyści wynikające z synergii można uzyskać dzięki połączeniu SEO i SEA.

Badanie słów kluczowych będzie musiało być wykonane zarówno dla SEO, jak i SEA Badanie słów kluczowych będzie musiało być wykonane zarówno dla SEO, jak i SEA. Wyszukiwanie słów kluczowych dla SEO odbywa się zwykle za pomocą Google Keyword Planner, który jest częścią Google AdWords. To, co dotyczy słów kluczowych w reklamach, dotyczy również aplikacji dopasowywania słów kluczowych do organicznych wyników wyszukiwania.

Jeśli w Google są reklamy, to badanie słów kluczowych kampanii SEA może służyć jako podstawa do pracy SEO. Dużą zaletą jest to, że uzyskano już wgląd w słowa kluczowe, które dobrze się konwertują, aby można było skupić się na pracy SEO.

Możesz znaleźć więcej informacji na temat badania słów kluczowych w naszym obszernym artykule o tym.

SEO czy SEA?

Możesz sam ocenić, czy SEO lub SEA jest najlepsza w twojej sytuacji i miejmy nadzieję, że możesz dokonać dobrej oceny z wglądem, który Ci daliśmy Możesz sam ocenić, czy SEO lub SEA jest najlepsza w twojej sytuacji i miejmy nadzieję, że możesz dokonać dobrej oceny z wglądem, który Ci daliśmy.

Aby dokonać kompromisu między SEO i SEA, chciałbym w końcu podać kilka wskazówek.

Po pierwsze, nie trzeba wykluczać drugiego. Działania SEO i SEA można łatwo wdrożyć obok siebie. Niniejszym zaleca się, aby działania SEO były zgodne z działaniami SEA.

Dzięki SEA możesz przyciągnąć użytkowników bezpośrednio do pożądanego słowa kluczowego, dzięki czemu masz bezpośredni wgląd w wartość tych użytkowników (czy konwertują dobrze?). W takim przypadku działania SEO dla tego słowa kluczowego mogą zostać wdrożone.

Zarówno w przypadku SEO, jak i SEA, badanie słów kluczowych jest ważne, ale także inne elementy. Dla SEO i SEA ważny jest szybki czas ładowania strony docelowej. Poprawiając czas ładowania strony docelowej, skorzystasz zarówno z poziomu SEO, jak i SEA.

W przypadku SEO jakość Twoich treści na stronie docelowej w dużej mierze decyduje o Twoim rankingu. Ta sama treść na stronie docelowej podnosi Twój Wynik Jakości dla SEA. Zarówno w przypadku SEO, jak i SEA zaleca się inwestowanie w wartościowe treści.

Sklepy internetowe

Jeśli masz początkowy sklep internetowy, radzę ci natychmiast rozpocząć korzystanie z SEA. Reklamując się w Google, możesz natychmiast zacząć sprzedawać swoje produkty i odkryć, co klienci uważają za ważne i takie rzeczy. Zaletą SEA jest to, że możesz zorganizować napływ odwiedzających. Jeśli okaże się, że logistyka nie przebiega jeszcze całkowicie płynnie, wyznaczasz niższy dzienny budżet na kampanie reklamowe, abyś mógł prawidłowo obsłużyć zamówienie.

Gdy tylko zostaniesz znaleziony z SEO, nie masz już możliwości dostosowania napływu odwiedzających w dół. Będziesz wtedy musiał być operacyjny i logistycznie gotowy do przetworzenia dużego zamówienia.

Po rozpoczęciu korzystania z reklam w wyszukiwarkach możesz zacząć je zmniejszać później, gdy tylko Twój sklep internetowy znajdzie się coraz lepiej w wynikach wyszukiwania organicznego. W ten sposób zaoszczędzisz koszty i zwiększysz swoją rentowność.


Możesz również polubić to:

Czy twój sklep internetowy nie ma już określonego towaru w magazynie?
SEO czy SEA?
Czy konwertują dobrze?