Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

SEM, SEO, SEA, SMO: definicje i korzyści

 1. SEO: naturalne odniesienia
 2. Korzyści z SEO
 3. Ile kosztuje SEO?
 4. Podstawy udanego SEO
 5. SEA: płatne odniesienie
 6. Korzyści z płatnego odniesienia
 7. Co to jest SMO?
 8. Zalety SMO:
 9. SEM
 10. SEM to dodatek SEA, SEO i SMO!
 11. Wniosek: dobrze wybierz dźwignie pozyskiwania ruchu

SEM, SEO, SEA lub SMO ... marketing internetowy nie jest skąpy w akronimach. Za tymi terminami kryją się różne techniki, które zwiększają widoczność i ruch Twojej witryny. Jaka jest definicja SEO, SEA, SEM i SMO? Czym różnią się te różne kanały i jakie są ich zalety i wady? W tym artykule przedstawiamy przegląd głównych mechanizmów pozyskiwania ruchu przez webmarketing.

SEO: naturalne odniesienia

Czym jest SEO?

SEO to skrót od angielskiego, który oznacza Search Engine Optimization, który można przetłumaczyć jako „ naturalne odniesienie ”. Jest on definiowany przez wszystkie działania i strategie mające na celu poprawę rankingu i widoczności witryny w organicznych lub naturalnych wynikach wyszukiwarek. Są to odpowiedzi oferowane przez algorytmy wyszukiwarek. Nie obejmuje to wyników reklamowych.

Nie obejmuje to wyników reklamowych

Przykład strony wyników wyszukiwarki

Aby przeprowadzić strategię SEO, należy zrozumieć, w jaki sposób algorytmy silników, takie jak Google, klasyfikują wyniki wyszukiwania. Celem jest optymalizacja witryny zgodnie z tymi kryteriami pozycjonowania, aby dotrzeć do pierwszej strony dotyczącej określonych słów kluczowych.

Pierwszym krokiem jest osiągnięcie Audyt SEO co umożliwia identyfikację konkurentów witryny i podkreślenie jej mocnych i słabych stron.

Działania związane z naturalnymi odniesieniami są następnie prowadzone w perspektywie długoterminowej i mają trzy filary:

 • Optymalizacja techniczna: upewnij się, że witryna jest czytelna dla wyszukiwarek;
 • Ulepszanie zawartości strony: pisanie ustrukturyzowanych tekstów w Internecie, które najlepiej spełniają wymagania użytkowników Internetu;
 • Tworzenie linków zewnętrznych (netlinking): to znaczy zwiększenie popularności strony.

Istnieją często dwie kategorie SEO

 • White Hat SEO lub „biały kapelusz”, który będzie przestrzegał wytycznych wyszukiwarek;
 • „Black Hat SEO”, dla którego jedyną zasadą, która się liczy, jest wynik strategii SEO pod względem widoczności. Te SEO są bardziej narażone na kary wyszukiwarek.

Korzyści z SEO

 • SEO może generować wolny ruch lub po stosunkowo niskich kosztach.
 • Jest to często jedno z najważniejszych źródeł ruchu długoterminowego
 • Korzyści wynikające z optymalizacji SEO mogą trwać w czasie i zapewniać ciągły, kwalifikowany ruch, o ile witryna pozostaje na swoich strategicznych słowach kluczowych, nawet jeśli przestaliśmy pracować nad jej pozycjonowaniem (nadal będzie się zmniejszać, jeśli nie będziemy nic).
 • Dobrze znana strona wzbudza zaufanie i wysyła pozytywny sygnał reputacji. Jeśli Google umieści tę witrynę na szczycie wyników, jest niezawodny?
 • Dobre praktyki optymalizacji SEO są zbliżone do ergonomii i dostępności. Poprawia również ogólną jakość witryny.

Wady SEO

Naturalne odniesienia to dźwignia akwizycji, która przedstawia jednak jej ograniczenia.

 • SEO wymaga czasu i wymaga długotrwałego wysiłku. Często obserwacja pierwszych wyników trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy.
 • Organic SEO wymaga regularnej animacji strony: napisanie treści wymaga czasu.
 • Nie daje gwarancji klasyfikacji: w naturalnych referencjach nie zawsze będzie możliwe umieszczenie Cię na pierwszym miejscu na konkurencyjnych prośbach. Dobra strategia SEO wymaga zatem wyboru słów kluczowych w zasięgu ręki.
 • Nie mamy całkowitej kontroli nad pozycjami jego strony: algorytmy Google zmieniają się kilka razy dziennie. Nie jesteśmy odporni na utratę pozycji.

Ile kosztuje SEO?

Jeśli witryna ma solidną bazę techniczną i działa w sektorze, który nie jest zbyt konkurencyjny, może być możliwe odwołanie się do niej za darmo, o ile zajmie to niezbędny czas. Pisząc artykuły i szukając linków zewnętrznych, możesz poprawić swoje pozycje.

Aby jednak osiągnąć bardziej strategiczne słowa kluczowe lub lepiej uwzględnić zmiany algorytmu Google, konieczne będzie skontaktowanie się z konsultantem lub agencją SEO. Specjalista zaoferuje następnie wsparcie w czasie, które może obejmować na przykład zakup linków zewnętrznych.

Budżet strategii może następnie znacznie wzrosnąć w zależności od konkurencji w odniesieniu do docelowych słów kluczowych i wysiłku, jaki podejmie on, aby się zająć.

Podstawy udanego SEO

Aby odnieść sukces w strategii SEO, zaczynamy od wybrania słów kluczowych, na których będziemy się starać. Wybór dokonywany jest zgodnie z tematem strony, zainteresowaniem, jakie przedstawiają pod względem liczby badań i konkurencji już obecnych, które można oszacować na podstawie liczby wyników zwróconych na żądanie.

Należy również upewnić się, że witryna jest łatwo dostępna dla robotów wyszukiwarek, aby upewnić się, że może się indeksować. W szczególności uniknie się stron, które są zbyt wolne lub niezgodne z telefonem komórkowym.

Strategia polega na napisaniu unikalnej jakości treści poprzez optymalizację „gorących” obszarów tekstu (tagu tytułu, napisów ...), tworząc równoległe linki, które dadzą popularność stronie. Aby mieć wpływ na SEO, linki te powinny pochodzić z witryn znajdujących się w tym samym temacie, co Twoje.

Najlepiej byłoby, gdyby zawartość strony była podzielona na semantycznie spójne kategorie. Nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem na temat silos dla WordPress aby ci pomóc.

W SEO niezbędne jest szkolenie. Ciekawym punktem wyjścia jest przeczytanie przewodniki oferowane przez wyszukiwarki , Jeśli podstawowe kryteria nie ulegną zmianie, każdego roku należy uwzględnić nowe parametry, aby odnieść sukces w strategii SEO. Możliwe jest nauczenie się SEO w szkoleniach internetowych, ale uczenie się będzie się odbywać szczególnie poprzez próbę wdrożenia dobrych praktyk i monitorowanie pracy. W tym celu istnieje kilka mediów, na których profesjonaliści dzielą się swoją wiedzą: Twitter, blogi, fora, konferencje ...

Nie wahaj się zapoznać z naszym artykułem poświęconym zegarek SEO ,

SEA: płatne odniesienie

SEA: definicja płatnego odniesienia

SEA lub reklama w wyszukiwarkach odnosi się do wszystkich działań związanych z tworzeniem i optymalizacją reklam pojawiających się w wynikach wyszukiwania, takich jak na przykład Google Adwords. Czasami mówimy o linkach sponsorowanych, płatnych wyszukiwaniach lub po prostu wyszukiwaniu . Linki te zazwyczaj pojawiają się powyżej lub na prawo od naturalnych wyników.

Linki te zazwyczaj pojawiają się powyżej lub na prawo od naturalnych wyników

Google Adwords: najbardziej znane narzędzie SEA

Zakup linków sponsorowanych działa w systemie aukcyjnym, zwykle w CPC (koszt za kliknięcie). Im wyższa stawka, tym większe prawdopodobieństwo, że reklama pojawi się na stronie wyników, gdy użytkownik wpisze słowa kluczowe, na które kierujesz reklamy.

Podobnie jak SEO, SEA to dźwignia marketingu internetowego, która ma mocne i ograniczone możliwości.

Korzyści z płatnego odniesienia

 • SEA oferuje gwarancję wyników ważniejszych niż SEO: jeśli umieścisz cenę, jest ona widoczna na wybranym słowie kluczowym.
 • Współczynniki transformacji mogą być wysokie dzięki chwytliwemu tekstowi reklamy i możliwości dostosowania w czasie rzeczywistym.
 • Brak terminów: witryna jest widoczna na Twoich słowach kluczowych natychmiast po uruchomieniu kampanii.
 • Zwrot z inwestycji (ROI) jest mierzony szybko i łatwo.
 • Jesteśmy widoczni poza wyszukiwarkami: reklamy AdWords są również wyświetlane w witrynach sieci AdSense.

Wady SEA

 • Ruch z AES natychmiast znika, gdy skończy się finansowanie kampanii. Widoczność generowana przez płatne odnośniki jest zatem „pod perfuzją”. To nie jest inwestycja, ale wydatek na reklamę T.
 • Model przejęcia witryny prowadzi do silnego uzależnienia od sieci reklamowej i wymaga stałej inwestycji finansowej.
 • Konkurujemy z wieloma reklamodawcami i jest jeszcze mniej miejsca niż w przypadku SEO.

Ile kosztuje płatne wyszukiwanie?

W przeciwieństwie do SEO, kiedy prowadzisz kampanię SEO, musisz zaangażować się w budżet. Cena reklam jest zarządzana jako aukcja. Jest wyrażana w koszcie kliknięcia (CPC) i zmienia się w zależności od tematu i poziomu konkurencji docelowego słowa kluczowego.

Jeśli możesz rozpocząć kampanię z kilkadziesiąt euro miesięcznie, budżet przeznaczony na zakup linków może szybko wzrosnąć zgodnie z Twoimi celami. W zależności od sektora działalności może łatwo wzrosnąć nawet do kilkudziesięciu euro dziennie.

Płatne narzędzia wyszukiwania, takie jak Google Adwords, są stosunkowo łatwe w użyciu, ale kampanie można nadal optymalizować. Agencja marketingu internetowego lub konsultant może pomóc Ci zmaksymalizować potencjał Twojej kampanii marketingowej. płatne referencje ,

Odkryj w infografice zalety i wady dwóch dźwigni i jak wybrać, który ma przywilej!

SEA a SEO: Jakie jest najbardziej preferowane źródło ruchu?

Co to jest SMO?

SMO oznacza Social Media Optimization lub Optimization for Social Media. Termin ten odnosi się do wszystkich strategii i technik, które mają na celu poprawę widoczności witryny w sieciach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook lub Instagram.

Optymalizacja sieci społecznościowych różni się od optymalizacji pod kątem SEO i wynagrodzenia: w SMO będziemy kierować profile użytkowników Internetu (płeć, wiek, zainteresowanie, lokalizacja ...) zamiast odpowiadać na intencje i wyrażanie potrzeb.

Ta dźwignia polega na wykorzystaniu różnych sieci społecznościowych do rozpowszechniania i promowania zawartości swojej witryny. Będziemy dążyć do generowania interakcji, dzielenia się i wirusowości, aby dotrzeć do świata jak to możliwe.

Będziemy dążyć do generowania interakcji, dzielenia się i wirusowości, aby dotrzeć do świata jak to możliwe

SMO: jeszcze jedna możliwość generowania ruchu

Zalety SMO:

 • Daje możliwość widoczności i dodatkowego ruchu w sieci, ponieważ SMO interweniuje w środowisku innym niż wyszukiwarki.
 • SMO jest interesujący nie tylko dla ruchu bezpośredniego, ale także dla SEO. Jeśli ciekawe treści są udostępniane w sieciach społecznościowych, można je umieścić na stronach, promować tworzenie linków zwrotnych i zwiększać popularność witryny.
 • Media społecznościowe to przestrzeń do bezpośredniego dialogu z użytkownikami Internetu, która poprawia e-reputację Twojej witryny.
 • Społeczności mogą odgrywać rolę ambasadora dla Twojej witryny i marki poprzez udostępnianie treści.

Wady GOS

 • GOS nie dotyczy wszystkich sektorów. Niektóre działania, takie jak na przykład produkcja przemysłowa, będą miały trudności ze znalezieniem odbiorców w sieciach społecznościowych.
  • Coraz trudniej jest być postrzeganym przez społeczność bez płacenia. Sieci takie jak Facebook regularnie aktualizują swoje algorytmy, aby zwiększyć widoczność postów znajomych kosztem marek. Aby to zrekompensować, często konieczne jest dokonanie zakupu powierzchni reklamowej.
 • Społeczność ma aktywną i być może podwójną rolę: jeśli nie używasz odpowiednich kodów relacyjnych, może to wpłynąć na twoją e-reputację (zły buzz).

Ile kosztuje SMO?

Podobnie jak naturalne odniesienia, SMO jest dźwignią, którą można aktywować bezpłatnie, pod warunkiem, że spędzasz minimum czasu. Celem jest wyjście poza zwykłe publikowanie w artykułach w mediach społecznościowych opublikowanych na Twojej stronie. Prawdziwa strategia SMO wymaga tworzenia treści tekstowych i wideo, które zachęcają do dzielenia się i spędzania czasu na interakcjach ze społecznością.

Aby osiągnąć lepsze wyniki, konieczne będzie jednak przeznaczenie budżetu przeznaczonego na zakup przestrzeni w sieciach społecznościowych oraz towarzyszenie mu przez konsultanta lub agencję w celu optymalizacji strategii.

SEM

Co to jest SEM?

SEM lub Marketing w wyszukiwarkach jest zdefiniowany przez wszystkie działania i strategie, które mają na celu generowanie widoczności i ruchu z wyszukiwarek. W przeciwieństwie do tego, co czasami można odczytać lub usłyszeć, SEM nie jest równy SEA. Jest to termin obejmujący dziedziny SEO, SMO i płatne wyszukiwanie. Zawiera wszystkie techniki tworzenia ruchu z wyszukiwarek.

SEM to dodatek SEA, SEO i SMO!

SEM naturalnie integruje SEO i SEA. Te dwie dźwignie mają wspólną cechę, że będziemy celować w zamiary (wyrażenie potrzeby, pytanie, poszukiwanie informacji ...), gdzie inne dźwignie akwizycji będą raczej zorganizowane wokół profilu ( płeć, wiek, dochód ...).

)

Anatomia strony wyników Google

SMO nie zawsze było uważane za część SEM, ale ponieważ sieci społecznościowe są coraz częściej wykorzystywane jako wyszukiwarki w celach informacyjnych, istotne jest włączenie tej dźwigni w marketing marketingowy.

Z drugiej strony obecność w sieciach społecznościowych może mieć wpływ na pozycjonowanie w wyszukiwarkach poprzez tworzenie linków zwrotnych, jak widzieliśmy powyżej.

Wreszcie strony wyników oferują czasami miejsca zarezerwowane dla treści mediów społecznościowych, takich jak wyświetlanie wideo, głównie z Youtube , w Google lub publikując kanał społecznościowy w wyszukiwarce Qwant.

Twitter to także wyszukiwarka informacji

Wniosek: dobrze wybierz dźwignie pozyskiwania ruchu

SEO, SMO lub SEA, jak wybrać? Nie zawsze łatwo jest wiedzieć, jak wybrać dźwignie widoczności.

Najlepiej byłoby, gdyby strategia opierała się na różnych mediach, aby zapewnić jak najbardziej jednorodny ruch. Rzeczywiście, jeśli źródło ruchu słabnie, wpływ będzie mniejszy, ponieważ będzie kompensowany przez inne kanały. Ogranicza to zależność od jednej platformy.

W rzeczywistości rzeczy są często bardziej złożone, a strategia zostanie zorganizowana zgodnie z dostępnymi możliwościami i zasobami. Potrzebujesz szybkich wyników i dużych budżetów: SEA będzie prawdopodobnie preferowana. Twój budżet jest ograniczony, ale możesz tam spędzić czas? Możesz najpierw przejść do SEO lub SMO.

Aby zwiększyć widoczność w sieci, możesz również skontaktować się z naszym Agencja SEO !

Wizualizacje: Pixabay.com

Jaka jest definicja SEO, SEA, SEM i SMO?
Czym różnią się te różne kanały i jakie są ich zalety i wady?
Jeśli Google umieści tę witrynę na szczycie wyników, jest niezawodny?
Ile kosztuje SEO?
Ile kosztuje płatne wyszukiwanie?
SEA a SEO: Jakie jest najbardziej preferowane źródło ruchu?
Co to jest SMO?
Ile kosztuje SMO?
Twój budżet jest ograniczony, ale możesz tam spędzić czas?