Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

SEO eCommerce jest inne niż SEO dla innych typów stron internetowych

  1. Google ma konkretne wytyczne dla osób oceniających jakość, jeśli chodzi o witryny handlu elektronicznego
  2. Intencja wyszukiwania
  3. eCommerce Technical SEO

Kiedy po raz pierwszy zacząłem w świecie eCommerce SEO prawie 6 lat temu ( mój pierwszy post na Inchoo w tym miesiącu obchodzone będą szóste urodziny) zasady gry były nieco inne, ale nawet wtedy istniały znaczące różnice między stronami SEO dla eCommerce i SEO dla innych typów stron internetowych, takich jak strony korporacyjne, witryny lokalne i witryny z wiadomościami .

Optymalizacja witryny handlu elektronicznego dla głównych wyszukiwarek dzisiaj znacznie różni się od optymalizacji jakiegokolwiek innego rodzaju witryny, a ja pokażę ci tylko kilka przykładów w tym artykule.

Google ma konkretne wytyczne dla osób oceniających jakość, jeśli chodzi o witryny handlu elektronicznego

Przede wszystkim musisz zrozumieć, jakie są wskaźniki jakości. Ilekroć Google wypuszcza jedno ze swoich zwierząt (aktualizacje algorytmów, takie jak Panda i pingwin ) lub wprowadza inne rodzaje zmian w algorytmie, Google potrzebuje sposobu, aby dowiedzieć się, czy zmiana, którą zrobili, jest pozytywna czy negatywna dla doświadczenia użytkowników ich wyszukiwania.

Z tego powodu Google ma armię tak zwanych „mierników jakości”. Ci eksperci otrzymują szczegółowe wytyczne (dokument z wyciekiem na 160 stron na 2014 r.), Aby wiedzieć, jak oceniać różne typy stron internetowych, które widzą w wynikach wyszukiwania.

Na podstawie ich ocen inżynierowie Google dopracowują swój algorytm i dają im nową wersję do oceny i sprawdzenia, czy wyniki są lepsze. Jest to nigdy niekończący się proces za wszystkimi głównymi zmianami w rankingach, które widzisz cały czas.

Chciałbym pokazać Wam trochę informacji z tego dokumentu Wytycznych dotyczących jakości, które oceniają w celu określenia jakości strony w wynikach wyszukiwania.

Strona produktów e-commerce najwyższej jakości zgodnie z wytycznymi jakościowymi:

Google podał przykład strony produktu witryny eCommerce, która powinna otrzymać najwyższą możliwą ocenę. To jest ich wyjaśnienie, dlaczego strona zasługuje na taką ocenę:

To jest ich wyjaśnienie, dlaczego strona zasługuje na taką ocenę:

Porozmawiajmy o kilku kluczowych sprawach w tym tekście:

  • Zadowalająca lub wszechstronna ilość MC o bardzo wysokiej jakości - MC Google oznacza „główną treść”, istnieje również definicja treści uzupełniającej, ale nie jest to zakres tej sekcji. Krótko mówiąc, MC będzie opisem produktu i innymi częściami treści (obrazy, recenzje itp.), Które są unikalne dla tego adresu URL i nie są elementami obejmującymi całą witrynę. Oznacza to, że produkty o bardzo małej ilości unikalnych treści (obrazy, tekst w opisie itp.) Nie powinny otrzymywać najwyższej jakości.
  • Celem tej strony jest dostarczenie informacji i umożliwienie użytkownikom zakupu… - Uwaga: mimo że strona jest wyraźnie stworzona dla użytkowników, aby mogli kupić plecak i jest to ich główny kluczowy wskaźnik wydajności, pierwszą rzeczą na liście jest to, że ta strona jest Celem jest dostarczenie użytkownikowi informacji o plecaku, a następnie umożliwienie użytkownikowi jego zakupu.
  • 600 opinii użytkowników - wiem. Jak, do diabła, mały kupiec zmusza swoich użytkowników do pozostawienia 600 recenzji, aby wyglądać na godnych zaufania i otrzymać najwyższą ocenę? Cóż, to jest poza zakresem tego artykułu, ale istnieje wiele sposobów, dzięki którym klienci mogą zostawić więcej recenzji. Może napiszemy o tym w przyszłości. Jeśli chcesz wiedzieć, Śledź nas na Twitterze gdzie zawsze powiadamiamy naszych obserwatorów o nowych artykułach, które tutaj piszemy.

OK, teraz jesteś gotowy, aby zobaczyć stronę, o której mówili. Jest ukryty za niebieskim linkiem „Najwyższy: Zakupy” w wycieku dokumentu i tutaj:

Jest to dość zwyczajna strona produktu, którą można znaleźć na wielu nowoczesnych stronach e-commerce, ale ma kilka „nieuczciwych przewag”, które odróżniają tę stronę i sprawiają, że zasługują na najwyższą ocenę jakości: ilość treści (recenzje produktów czyniące największa różnica tutaj) i wiek plecaka (ulubiony od 1989 r.), który daje tej stronie ogromne zaufanie i wiarygodność.

Strona kategorii e-commerce najwyższej jakości zgodnie z wytycznymi jakościowymi:

OK, teraz znalazłeś jeden przykład tego, co Google lubi, jeśli chodzi o strony produktów, ale co ze stronami kategorii? Mam cię zakrytego. W ten sposób Google opisuje stronę o najwyższej jakości w witrynie e-commerce w swoich wytycznych dotyczących jakości:

Proszę zwrócić uwagę na kilka kluczowych różnic w porównaniu do strony produktu:

  • Celem jest umożliwienie użytkownikowi zakupu - w przypadku strony kategorii nie jest już celem tej strony podanie informacji o plecaku.
  • Dużo troski o SC - wynika to z faktu, że wielu sprzedawców będzie sprzedawać podobne produkty i ich strony kategorii MC będą prawie identyczne. Dlatego Google musi skoncentrować się na innych sygnałach wysokiej jakości, takich jak treść uzupełniająca (SC), którą Google opisuje tutaj jako wiele opcji produktu i warstwową nawigację.

I oto jest - strona, którą opisują:

Jak widać, jest to dość popularna strona z dużą ilością produktów (niektóre z nich są tam wyświetlane), wiele opcji sortowania i warstwowa nawigacja po lewej stronie.

Najniższa jakość eCommerce Checkout Page zgodnie z wytycznymi jakościowymi:

Istnieje wiele odcieni szarości między najwyższą oceną jakości a najniższą możliwą oceną jakości, jaką może uzyskać strona internetowa, a jeśli miałbym wyjaśnić każdą z nich, ten post zamieniłby się w całkiem długą książkę. Teraz, gdy widziałeś przykłady tego, co Google uważa za najwyższą jakość produktów e-commerce i stron kategorii, chciałbym pokazać Ci jeden z ich przykładów najniższej możliwej strony kasy.

Oto opis:

Oto opis:

Myślę, że ten jest dość oczywisty. Jeśli poprosisz o niepotrzebne (prywatne) informacje na stronie kasy, jesteś zacieniony i uzyskasz najniższą możliwą ocenę.

Oto zrzut ekranu z pytaniem o kasę:

Poza pytaniem o niepotrzebne informacje, projekt tej strony jest dość słaby i wszystko wygląda bardzo podejrzanie.

Intencja wyszukiwania

Czy kiedykolwiek miałeś słowo kluczowe, które chciałbyś zająć miejsce w rankingu, ale nigdy nie udało ci się to zrobić bez względu na to, jak bardzo się starałeś? Czasami jest to problem z intencją wyszukiwania.

Przez długi czas mówiłem o „zamiarze zapytania”. Jest to teoria, że ​​Google porządkuje strony internetowe inaczej (dosłownie, uruchamiany jest inny algorytm) w zależności od intencji, jaką miał wyszukiwarka. Oznacza to, że bardzo szerokie zapytania, takie jak „torby”, zwrócą wyniki, które zawierają dużo informacji o torbach, zdjęciach toreb itp., Podczas gdy bardzo specyficzne słowa kluczowe, takie jak „kupuj torby przez Internet”, uruchomią algorytm używany do uszeregowania stron internetowych dla zapytania, które ma „zamiar zakupów”.

Z tego powodu czasami niemożliwe jest uszeregowanie numeru jeden dla danego słowa kluczowego na stronie produktu, gdy zapytanie ma wyraźne „niezamierzone zamiary” i jest rozumiane przez Google jako zapytanie nawigacyjne lub zapytanie o informacje.

Zrozumienie, kiedy zapytanie zostanie zinterpretowane przez Google jako mające na celu zakupowe, jest czymś wyłącznie w dziedzinie e-commerce SEO.

Nawet wytyczne dotyczące jakości opisują różne typy zamiarów zapytań:

Na poniższym zrzucie ekranu widać, jak definiują niektóre zamiary użytkownika:

Zrozumienie intencji zapytania (lub tego, w co Google wierzy, że kryje się za danym zapytaniem) pomoże ci dowiedzieć się, jaki rodzaj głównej treści i dodatkowej treści jest adresem URL, który próbujesz uszeregować z potrzebami, aby nawet zostać uznanym za rangę tego pytanie.

W przypadku niektórych typów zapytań spróbuj uszeregować na stronie produktu, dla innych osób na stronie kategorii, a dla niektórych może być potrzebny post na blogu.

eCommerce Technical SEO

Podczas gdy podstawy technicznego SEO są prawie takie same dla wszystkich branż, e-commerce SEO ma dość wyjątkowe problemy techniczne SEO, które zwykle nie zdarzają się na innych typach stron internetowych.

Typowe problemy obejmują sposób obsługi warstwowej nawigacji, sposób obsługi powielonego problemu z treścią, różne opcje sortowania, problemy z indeksowaniem, specyficzne znaczniki mikrodanych itp.

Ilość technicznych pozycji SEO do sprawdzenia w typowym sklepie internetowym Magento jest co najmniej sto razy większa niż ilość rzeczy do sprawdzenia na przeciętnym blogu WordPress.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat technicznego SEO, jeśli chodzi o Magento, sugeruję zacznij stąd i podążaj za linkami w tym artykule.

Jeśli nadal masz problemy, możemy Ci pomóc Audyt SEO .

Jak, do diabła, mały kupiec zmusza swoich użytkowników do pozostawienia 600 recenzji, aby wyglądać na godnych zaufania i otrzymać najwyższą ocenę?