Новости

Как правильно применять в JavaScript асинхронные функции: примеры работы с ES 2017
От автора: возможность писать на JavaScript асинхронные функции является важным обновлением в ES2017. Что такое асинхронные функции? Асинхронные функции — это функции, которые возвращают promise. Мы

WordPress JavaScript — как правильно подключить файл скрипта к шаблону сайта
Использование в шаблонах WordPress JavaScript скриптов давно стало обычным делом. Их подключение возможно несколькими способами, начиная с классического варианта с использование голого HTML. Но чтобы все

Как исправить JavaScript error "ВКонтакте"? Что делать при ошибках JavaScript в "ВКонтакте"?
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Правильное использование Tor Browser
Tor Browser полностью анонимен – Миф или реальность? Многие считают, что Tor — это полностью анонимное и безопасное средство для интернет-серфинга, которое не дает никому возможность контролировать то,

Javascript error object is not a function вконтакте как исправить
"ВКонтакте" - это на сегодняшний день самый удобный русскоязычный ресурс, который является не только популярнейшей социальной сетью, но и сервисом для прослушивания аудиозаписей и просмотра видео. Здесь

Как исправить ошибку javascript error вконтакте
На сегодняшний день «Вконтакте» является наиболее удобным русскоязычным ресурсом, который представляет собой не только крупнейшую социальной сеть, но и сервис для просмотра видео и прослушивания аудиозаписей.

Что такое JavaScript и для чего он используется?
Подробности декабря 10, 2015 Просмотров: 20225 В интернете миллионы веб-страниц,

Практика javascript синтаксис написания
Javascript — это язык программирования, который активно используется для построения динамических веб страниц. Собственно с этой целью он и был изобретен. У нашего с вами языка еще есть такое интересное

JavaScript учебник
Код функций в JavaScript начинает выполнение после их вызова. Функции являются одним из наиболее важных строительных блоков кода в JavaScript. Функции состоят из набора команд и обычно выполняют

Рекомендации решившим начать изучать JavaScript
Если вы решили начать изучать JavaScript , то эта статья для вас. Надеюсь, что её прочтение избавит вас в будущем от множества ошибок и сделает его изучения более простым, быстрым и эффективным. В статье

SEO, SEA, SMO, SEM Co to jest?

 1. SEO: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek
 2. Czym jest SEO?
 3. Naturalne pozycjonowanie: jak to działa?
 4. Korzyści z SEO
 5. Podstawy udanego SEO
 6. Jak nauczyć się SEO?
 7. SEA: Reklama w wyszukiwarkach
 8. Jak działa kampania SEA?
 9. Zalety SEA
 10. Wady SEA
 11. Ile kosztuje SEA?
 12. Jak to działa?
 13. Zalety SMO
 14. SEM: Marketing w wyszukiwarkach
 15. Co to jest SEM?
 16. SEM to suma SEA, SEO i SMO
 17. Wniosek: wybierz strategię pozycjonowania w sieci

Pozycjonowanie stron internetowych, SEA, SMO, SEM ... nie ogranicza się do akronimów. Za tymi terminami kryją się różne techniki, które zwiększają widoczność i ruch Twojej witryny. Jaka jest definicja każdego z nich? Czym się różnią i jakie są ich zalety i wady?

SEO: optymalizacja pod kątem wyszukiwarek

Pozycjonowanie stron internetowych, SEA, SMO, SEM

Czym jest SEO?

SEO (Search Engine Optimization) jest zdefiniowany przez zestaw działań i strategii, które mają na celu poprawę rankingu i widoczności witryny w organicznych lub naturalnych wynikach wyszukiwarek. To znaczy odpowiedzi proponowane przez algorytmy wyszukiwarek. Nie obejmuje to wyników reklamowych.

Naturalne pozycjonowanie: jak to działa?

Aby przeprowadzić naturalną strategię SEO, należy zrozumieć, jak działają algorytmy wyszukiwarek takich jak Google. Celem jest optymalizacja witryny zgodnie z tymi kryteriami pozycjonowania, aby dotrzeć do pierwszej strony określonych słów kluczowych. Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie audytu SEO, który identyfikuje konkurentów i podkreśla ich mocne i słabe strony.

Działania w zakresie naturalnego pozycjonowania prowadzone są w perspektywie długoterminowej i opierają się na trzech filarach:

 • Optymalizacja techniczna: upewnij się, że witryna jest czytelna dla wyszukiwarek.
 • Poprawa treści strony: pisanie ustrukturyzowanych tekstów w Internecie, które zaspokajają potrzeby internautów.
 • Tworzenie linków zewnętrznych (netlinking): czyli zwiększenie popularności witryny.

Istnieją dwie kategorie, w których możemy podzielić SEO:

 • White Hat pozycjonowanie lub „biały kapelusz”, który będzie przestrzegał wytycznych wyszukiwarek.
 • Black Hat SEO ”, dla którego jedyną zasadą, która się liczy, jest wynik strategii pod względem widoczności. Tego typu techniki SEO są bardziej narażone na kary za wyszukiwarkę.

Korzyści z SEO

 • Naturalne SEO może generować ruch po stosunkowo niskich kosztach. Jest to często jedno z najważniejszych źródeł ruchu długoterminowego.
 • Korzyść z SEO może trwać przez dłuższy czas i oferować ciągły ruch o wysokiej jakości, jeśli witryna będzie kontynuowała strategiczne słowa kluczowe.
 • Dobrze powołana strona wzbudza zaufanie i zwraca pozytywny sygnał reputacji . Jeśli Google umieści tę witrynę na szczycie wyników, jest niezawodny, prawda?

Wady SEO

 • SEO, jak wszystko inne, ma również swoje ograniczenia. To wymaga czasu i wymaga długotrwałego wysiłku. Obserwowanie pierwszych wyników często trwa kilka tygodni lub kilka miesięcy. Wymaga regularnej aktualizacji strony, która zajmie Ci dużo czasu.
 • Nie oferuje gwarancji klasyfikacji. W tego typu pozycjonowaniu stron internetowych nie zawsze będzie możliwe pojawienie się na pierwszej pozycji, jeśli istnieje silna konkurencja słów kluczowych . Dobra strategia SEO oznacza zatem prawidłowy wybór słów kluczowych, które są w zasięgu ręki.
 • Nie masz całkowitej kontroli nad pozycjami witryny. Algorytmy Google zmieniają się kilka razy dziennie. Żadna strona nie jest odporna na utratę pozycji.

Ile kosztuje SEO?

Jeśli witryna ma solidną bazę techniczną i działa w niezbyt konkurencyjnym sektorze, możliwe jest, że SEO nie jest nadmiernie drogie, pod warunkiem, że zostanie poświęcony niezbędny czas. Pisząc artykuły i szukając linków zewnętrznych, możesz poprawić swoją pozycję.

Aby jednak uzyskać strategiczne słowa kluczowe lub lepiej uwzględnić zmiany algorytmu Google, konieczne będzie zatrudnienie konsultanta lub konsultanta Agencja SEO Valencia ,

Budżet strategii SEO może znacznie wzrosnąć w zależności od konkurencji w konkretnych słowach kluczowych i wysiłku, jaki należy podjąć, aby umieścić się wyżej.

Podstawy udanego SEO

Aby odnieść sukces w naturalnej strategii SEO, zacznij od wybrania słów kluczowych, w których chcesz się ustawić. Wybór dokonywany jest zgodnie z tematem strony, zainteresowaniem, jakie przedstawiają pod względem liczby wyszukiwań i już obecnych kompetencji, które można oszacować za pomocą liczby wyników zwracanych w aplikacji.

Konieczne jest również upewnienie się, że witryna jest łatwo dostępna dla robotów wyszukiwarek, aby zapewnić jej indeksację. W szczególności należy unikać stron, które są zbyt wolne lub niezgodne z urządzeniami mobilnymi.

Strategia polega na napisaniu unikalnej i wysokiej jakości treści oraz optymalizacji tagów, nagłówków ... podczas tworzenia równoległych linków, które dadzą popularność Twojej stronie. Aby mieć wpływ na SEO, linki te powinny pochodzić z witryn o tematyce podobnej do Twojej.

Ponadto zawartość witryny powinna być zorganizowana w semantycznie spójne kategorie .

Jak nauczyć się SEO?

W SEO niezbędna jest praktyka. Ciekawym punktem wyjścia jest przeczytanie przewodników proponowanych przez wyszukiwarki. Jeśli podstawowe kryteria nie ulegną zmianie, nowe muszą być uwzględniane każdego roku Czynniki SEO kluczowe dla osiągnięcia sukcesu w strategii. Możliwe jest poznanie pozycjonowania SEO w formacjach internetowych. W tym celu istnieje kilka sposobów dzielenia się wiedzą przez specjalistów: sieci społecznościowe, blogi, fora, konferencje ...

SEA: Reklama w wyszukiwarkach

Co to jest SEA?

Reklama SEA lub wyszukiwarka odnosi się do wszelkich działań w zakresie tworzenia i optymalizacji reklam pojawiających się w wynikach wyszukiwarek. Linki te zazwyczaj pojawiają się powyżej lub na prawo od naturalnych wyników.

Jak działa kampania SEA?

Zakup linków sponsorowanych jest realizowany w systemie licytacji, zwykle w CPC (koszt za kliknięcie). Im większa oferta, tym większe prawdopodobieństwo, że reklama pojawi się na stronie wyników, gdy użytkownik wpisze słowo kluczowe, na które wskazuje.

Podobnie jak SEO, SEA to rodzaj pozycjonowania w sieci, który ma mocne i ograniczone możliwości.

Zalety SEA

 • SEA oferuje gwarancję wyników ważniejszych niż SEO. Jeśli płacisz za dotyk, będziesz mieć widoczność wybranego słowa kluczowego.
 • Współczynniki konwersji mogą być wysokie, jeśli używane są chwytliwe teksty reklam. Masz również możliwość dostosowania kampanii w czasie rzeczywistym.
 • Nie ma terminów. Witryna jest widoczna dla słów kluczowych od momentu uruchomienia kampanii.
 • Zwrot z inwestycji ( ROI ) jest mierzony szybko i łatwo.
 • Możesz wyjść poza wyszukiwarki. Twoje reklamy AdWords są również wyświetlane w witrynach AdSense .

Wady SEA

 • Ruch z SEA znika natychmiast po zaprzestaniu finansowania kampanii. Dlatego generowana widoczność jest ograniczana przez korzenie, nie jest to inwestycja, lecz wydatek na reklamę w pewnym okresie czasu.
 • Model przejęcia witryny prowadzi do silnego uzależnienia od sieci reklamowej i wymaga stałej inwestycji finansowej . Konkurujesz z wieloma reklamodawcami i jest jeszcze mniej miejsca niż w przypadku SEO.

Ile kosztuje SEA?

W przeciwieństwie do SEO, prowadząc kampanię SEA, trzeba ustalić budżet. Ceny reklam są zarządzane przez aukcję. Jest wyrażona w koszcie za kliknięcie (CPC) i zmienia się w zależności od tematu i poziomu kompetencji słowa kluczowego.

Jeśli prawdą jest, że możesz rozpocząć kampanię za kilka euro miesięcznie, budżet przeznaczony na zakup łącza może szybko wzrosnąć w zależności od celów i konkurencji. W związku z tym może łatwo wzrosnąć do kilkudziesięciu euro dziennie w zależności od sektora działalności.

Narzędzia takie jak Google Adwords są stosunkowo łatwe w użyciu, ale kampanie muszą być zawsze zoptymalizowane. Jeden z Zalety wynajmu Google Adwords z profesjonalistami to, że może pomóc zoptymalizować potencjał kampanii płatniczej, aby poprawić skuteczność reklam.

Co to jest SMO?

SMO oznacza Social Media Optimization. Termin ten odnosi się do zestawu strategii i technik stosowanych w celu poprawy widoczności witryny w sieciach społecznościowych, takich jak Twitter, Facebook lub Instagram.

Optymalizacja sieci społecznościowych różni się od pozycjonowania naturalnego lub pozycjonowania płatności: w SMO musisz zorientować treść na profile użytkowników Internetu (płeć, wiek, zainteresowania, lokalizacja ...).

Jak to działa?

Polega na wykorzystaniu różnych sieci społecznościowych do rozpowszechniania i promowania treści witryny. Będziemy dążyć do generowania interakcji, udostępniania i treści wirusowych, aby dotrzeć do jak największej liczby osób.

Zalety SMO

 • Daje możliwość widoczności i uzupełniającego ruchu w sieci, ponieważ SMO interweniuje w innym środowisku niż wyszukiwarki.
 • SMO jest interesujący nie tylko dla ruchu bezpośredniego, ale także dla SEO. Jeśli interesująca treść jest udostępniana w sieciach społecznościowych, może wpływać na Twoją witrynę, sprzyjając tworzeniu zewnętrznych linków i zwiększaniu popularności Twojej witryny.
 • Sieci społecznościowe to przestrzeń do bezpośredniego dialogu z użytkownikami Internetu, która może poprawić reputację online Twojej firmy. Społeczności użytkowników mogą działać jako ambasadorzy Twojej marki, udostępniając swoje treści.

Wady SMO

 • SMO nie dotyczy wszystkich obszarów. Niektóre firmy będą miały trudności ze znalezieniem odbiorców związanych z ich sektorem w sieciach społecznościowych.
 • Coraz trudniej jest osiągnąć zasięg bez płacenia. Niektóre sieci, takie jak Facebook, regularnie aktualizują swoje algorytmy, aby zwiększyć widoczność wiadomości od znajomych ze szkodą dla marek. Aby to zrekompensować, zazwyczaj musisz kupić przestrzeń reklamową.
 • Społeczność ma aktywną i być może podwójną rolę. Jeśli poprawne kody relacyjne nie są używane, może to wpłynąć na twoją reputację.

Ile kosztuje SMO?

Podobnie jak naturalne SEO, SMO jest techniką, która może być aktywowana za darmo, dopóki minimalny czas jest spędzany. Celem jest wyjście poza proste publikowanie na portalach społecznościowych artykułów opublikowanych na Twoim blogu. Prawdziwa strategia SMO wymaga tworzenia treści tekstowych i wideo, które zachęcają do dzielenia się i spędzania czasu debatując ze społecznością.

Aby osiągnąć lepsze wyniki, konieczne będzie przeznaczenie budżetu na reklama w sieciach społecznościowych ,

SEM: Marketing w wyszukiwarkach

Co to jest SEM?

SEM lub Marketing w wyszukiwarkach jest zdefiniowany przez zestaw działań i strategii, które mają na celu generowanie widoczności i ruchu w wyszukiwarkach. W przeciwieństwie do tego, co czasami można przeczytać lub usłyszeć, SEM nie jest tym samym, co SEA. Jest to termin, który obejmuje dziedziny SEO, SMO i pozycjonowanie płatności. Obejmuje wszystkie techniki tworzenia ruchu w wyszukiwarkach.

SEM to suma SEA, SEO i SMO

SEM naturalnie integruje SEO i SEA . Te dwie strategie mają wspólne cechy, które wskazują na intencje (wyrażenie potrzeby, pytania, poszukiwanie informacji ...), podczas gdy inne techniki pozycjonowania są bardziej uporządkowane wokół profilu (płeć, wiek, dochód ...).

SMO nie zawsze było uważane za część SEM, ale sieci społecznościowe są coraz częściej wykorzystywane jako wyszukiwarki, dlatego konieczne jest zintegrowanie tej strategii w marketingu w wyszukiwarkach.

Z drugiej strony obecność w sieciach społecznościowych może mieć wpływ na pozycjonowanie w wyszukiwarkach dzięki tworzeniu linków zwrotnych, jak widzieliśmy wcześniej.

Wreszcie strony wyników mają czasem zarezerwowane miejsca na zawartość sieci społecznościowych, takie jak wystawa filmy firmowe , głównie pochodzące z YouTube lub Google.

Wniosek: wybierz strategię pozycjonowania w sieci

Najlepiej byłoby, gdyby strategia opierała się na różnych środkach, aby zapewnić jak najbardziej jednorodny ruch . W rzeczywistości, jeśli źródło ruchu słabnie, wpływ będzie mniejszy, ponieważ będzie kompensowany przez inne kanały. Umożliwia to ograniczenie zależności do jednej platformy.

W rzeczywistości wybór jest bardziej złożony, a strategia zostanie zorganizowana zgodnie z możliwościami i dostępnymi zasobami . Jeśli potrzebujesz szybkich rezultatów i masz duże budżety: bez wątpienia zostanie wybrana SEA. Jeśli budżet jest ograniczony, ale nie spieszysz się z wynikami, możesz być zainteresowany zatrudnieniem SEO.

( 2 głosy, średnia: 5,00 z 5)
( 2 głosy, średnia: 5,00 z 5)  Ładowanie Ładowanie ...

Naturalne pozycjonowanie: jak to działa?
Jak to działa?
Jaka jest definicja każdego z nich?
Czym się różnią i jakie są ich zalety i wady?
Naturalne pozycjonowanie: jak to działa?
Jeśli Google umieści tę witrynę na szczycie wyników, jest niezawodny, prawda?
Ile kosztuje SEO?
Jak nauczyć się SEO?
Jak działa kampania SEA?
Ile kosztuje SEA?